Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megoldás lehet az ultimátum?

Megoldás lehet az ultimátum?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Próbálom röviden tömören leírni a helyzetet.

Párommal 5 éve vagyunk együtt, kölcsönt vett fel a szüleinek, amit egy időre azok nem tudtak fizetni, így a barátomnak halmozódott. Újabb és újabb kölcsönöket kellett felvennie, hogy tudja fizetni az elmaradásokat. Ez történt kb. 4 éve. Azóta újra fizetik rendesen, az eredetileg felvett kölcsön határidejéig, persze nem tovább, mert az hogy mi hogy oldottuk meg az anyagi nehézségeinket, őket nem érdekli. Így kb fizetni fogják még pár hónapot, a mi nevünkön pedig marad olyan 4 millió forint. A párom testvérének eközben eladták olcsó pénzen a házukat, szóval így még a valamkori örökségből is kitúrták a páromat. Na mindegy, ezek csak körülmények. A lényeg, hogy eközben a barátom nem is próbálja rendbe hozni az anyagi helyzetünket. Egyértelműen mindent közösen fizetünk, de ő vásárol, költekezik, egy fillért nem tud megspórolni, folyton autóra, hangszerekre. Nem okoz gondot fizetnem dolgokat, mert jól keresek, csak így magamra nem jut. Szeretnék elmenni kirándulni, magamra költeni, lakást venni... De így nem tudok egyről a kettőre jutni vele. Szerintetetek megoldást jelentene ha ultimátumot adnék neki, hogy vagy 1 éven belül rendbe hozza az anyagi helyzetét vagy elhagyom? Őszintén a családjával az idők során rendeződött kicsit a kapcsolatom, de most hogy megtudtam, kitúrták mindenből, megint nagyon dühös lettem rájuk.



2018. szept. 4. 13:30
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
félre fog tenni egy külön számlára, Két honap mulva üres lesz és keres másik balekot tuti.. Mert innen kiállt a rud csak addig még etet picit mert azért ingyen vagy neki.. Két honap után többet egy percet se adj..
2018. szept. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
En is bepanikolnek, ha elvesztenek egy ilyen csapolhato fejos tehenet, mint a kerdezo.
2018. szept. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:

Menekülj.

Ugyanebben a helyzetben voltam és nem léptem ezt meg. A fejemet verném a falba de már nem tudom visszacsinálni. Te ne kövesd el ezt a hibát.

2018. szept. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!