Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megoldás lehet az ultimátum?

Megoldás lehet az ultimátum?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Próbálom röviden tömören leírni a helyzetet.

Párommal 5 éve vagyunk együtt, kölcsönt vett fel a szüleinek, amit egy időre azok nem tudtak fizetni, így a barátomnak halmozódott. Újabb és újabb kölcsönöket kellett felvennie, hogy tudja fizetni az elmaradásokat. Ez történt kb. 4 éve. Azóta újra fizetik rendesen, az eredetileg felvett kölcsön határidejéig, persze nem tovább, mert az hogy mi hogy oldottuk meg az anyagi nehézségeinket, őket nem érdekli. Így kb fizetni fogják még pár hónapot, a mi nevünkön pedig marad olyan 4 millió forint. A párom testvérének eközben eladták olcsó pénzen a házukat, szóval így még a valamkori örökségből is kitúrták a páromat. Na mindegy, ezek csak körülmények. A lényeg, hogy eközben a barátom nem is próbálja rendbe hozni az anyagi helyzetünket. Egyértelműen mindent közösen fizetünk, de ő vásárol, költekezik, egy fillért nem tud megspórolni, folyton autóra, hangszerekre. Nem okoz gondot fizetnem dolgokat, mert jól keresek, csak így magamra nem jut. Szeretnék elmenni kirándulni, magamra költeni, lakást venni... De így nem tudok egyről a kettőre jutni vele. Szerintetetek megoldást jelentene ha ultimátumot adnék neki, hogy vagy 1 éven belül rendbe hozza az anyagi helyzetét vagy elhagyom? Őszintén a családjával az idők során rendeződött kicsit a kapcsolatom, de most hogy megtudtam, kitúrták mindenből, megint nagyon dühös lettem rájuk.



2018. szept. 4. 13:30
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:

Én lettem a hülye, mert nekem a pénzről szól a kapcsolatunk...


Na, itt a pont...CSomagolj, és tűnés, aztán majd rájön, hogy igen, valóban a pénzről szólt, mert elment a fejős tehén, és még p.unci sincs...Az előbbit hamarabb fogja megtapasztalni, hidd el. Te itt nem számítsz, a Te vágyaid, a Te céljaid, meg úgy a személyed. A pénztárcád az igen, az számított. Ezzel szoktak az életképtelen, parazita lúzerek is védekezni, hogy "csak a pénz számít neked". Ennél gyakorlatilag csak jobbat találhatsz, mert ennek szponzoráltad az egész családját és még csak meg se becsült, ha ugyanezekkel a paraméterekkel találnál valakit, aki még a kegyeidet is keresi, már nyertél, ha meg olyat, akit nem kell finanszírozni, az meg már főnyeremény ehhez képest!

2018. szept. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
Te normalis vagy? Minek fizeted az aktualis pasid adossagait (mikozben o elcseszi a penzet... ilyen "ferfiakban" mit lattok?! Annyira szanalmas.)?
2018. szept. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 A kérdező kommentje:
Ott tartunk, hogy talált magának egy plusz mellékállást. Taxizni fog és azt mondta minden pénzt ami ebből bejön, félre fog tenni egy külön számlára, valamint spórolni fog. Adok 2 hónapot. Egy nappal sem többet.
2018. szept. 5. 09:57
 34/43 anonim ***** válasza:
Spoiler: ket honap mulva kerek 0 forint lesz azon a szamlan, es azert is te leszel a hibas, hogy faradtabb lesz a masodallas miatt, hiszen miattad van minden, mert neked mindened a penz. Mit akarsz egy ilyen faszitol? Meg hany evet akarsz elvesztegni? Es penzt... ez a faszi lesz az, akirol ket gyerek utan derül ki, hogy utkozben felszedett meg titokban par milla adossagot (veled ezt nem lehet megosztani, hiszen ez is a te hibad, hogy emiatt merges lennel ra), es hamarosan viszik a hazat. Te meg ott fogsz allni es verheted a fejed a falba. Ne legyel ilyen ostoba.
2018. szept. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:

33

"Taxizni fog"

Minden lúzer munkakerülő ezt mondja.

2018. szept. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
Majd írd meg mi lett, s ha eldöntötted a 2 hónapot, egy napot se engedj többet.
2018. szept. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
Én is kíváncsi vagyok, mi lesz 2 hónap múlva, de az a gyanúm, hogy semennyit nem fog gyűjteni.
2018. szept. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 A kérdező kommentje:
Most még bejelentkezett pszichologushoz is, hogy megprobalja kezelni ezt a problemajat... kivancsi leszek.
2018. szept. 5. 18:30
 39/43 szántóvető ***** válasza:
akkor eléggé megijedhetett.mit mondtál neki?azt hogy elhagyod?
2018. szept. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:
Főleg az érzéseimről beszéltem, hogy kihasználva érzem magam, nem tudok rá biztos pontként nézni az életemben, azt érzem, hogy semmilyen közös jövőt nem tervez velem és hogy nem akarok sem veszekedni sem egymást sértegetni, de abba nem tud beleszólni, hogy ha boldogtalan vagyok mellette, akkor ne hagyjam el. Elmondtam, hogy amikor az életemre gondolok nélküle, akkor sokkal sikeresebb és boldogabb jövőt látok magam előtt. Bocsánatot kért a tegnapi viselkedéséért, azt mondta, hogy bepánikolt és ijedtségében mondta, de nem gondolta komolyan. Egyelőre ez ahelyzet. Lemondta az összes koncertet ami be volt neki tervezve az elkövetkező fél évre, holnap megy a mellékállás ügyében meghallgatásra és azt mondta leül a szüleivel beszélni, hogy még fizessék tovább a kölcsönt és vállaljanak felelősséget azért amilyen bajt okoztak ők is. Meglátjuk mi lesz.
2018. szept. 5. 19:26
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!