Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megoldás lehet az ultimátum?

Megoldás lehet az ultimátum?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Próbálom röviden tömören leírni a helyzetet.

Párommal 5 éve vagyunk együtt, kölcsönt vett fel a szüleinek, amit egy időre azok nem tudtak fizetni, így a barátomnak halmozódott. Újabb és újabb kölcsönöket kellett felvennie, hogy tudja fizetni az elmaradásokat. Ez történt kb. 4 éve. Azóta újra fizetik rendesen, az eredetileg felvett kölcsön határidejéig, persze nem tovább, mert az hogy mi hogy oldottuk meg az anyagi nehézségeinket, őket nem érdekli. Így kb fizetni fogják még pár hónapot, a mi nevünkön pedig marad olyan 4 millió forint. A párom testvérének eközben eladták olcsó pénzen a házukat, szóval így még a valamkori örökségből is kitúrták a páromat. Na mindegy, ezek csak körülmények. A lényeg, hogy eközben a barátom nem is próbálja rendbe hozni az anyagi helyzetünket. Egyértelműen mindent közösen fizetünk, de ő vásárol, költekezik, egy fillért nem tud megspórolni, folyton autóra, hangszerekre. Nem okoz gondot fizetnem dolgokat, mert jól keresek, csak így magamra nem jut. Szeretnék elmenni kirándulni, magamra költeni, lakást venni... De így nem tudok egyről a kettőre jutni vele. Szerintetetek megoldást jelentene ha ultimátumot adnék neki, hogy vagy 1 éven belül rendbe hozza az anyagi helyzetét vagy elhagyom? Őszintén a családjával az idők során rendeződött kicsit a kapcsolatom, de most hogy megtudtam, kitúrták mindenből, megint nagyon dühös lettem rájuk.



2018. szept. 4. 13:30
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
Nem, egyrészt nincs esély hogy megváltozik. Sokkal jobban jársz minden téren ha elválnak útjaitok. Kérdezd meg magadtól hogy milyen életed lenne mellette és milyen nélküle. Mi hiába mondjuk, majd akkor hiszed ha magad jössz rá. Én kívánom a legjobbakat!
2018. szept. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
91%
Apránként öswszepakolsz, aztán amikor nincs otthon, telepakolod a KOCSIDAT, és lelépsz egy búcsúlevelet hátrahagyva, mielőtt mégtöbb kárt halmoz fel neked. Drasztikusan. Ezzel hiába beszélnél, hiába adnál ultimátumot, ráadásul ilyen hozzáállással valószínű, el sem engedne, ígérne fűt- fát, könnyek között toronyórát lánccal, hiszen gyakorlatilag belőled él, mert megteheti, hogy a teljes fizetését elherdálja. Férfi létére nem szégyelli magát! Ha változtatni akar, ha ragaszkodik a veled való kapcsolathoz, akkor majd pitizik és bizonyít, arra van lehetőség így is, anélkül, hogy együtt laknátok és eltartanád. A drasztikus lépéstől hátha észhez tér. [én így szabadultam meg az exemtől, azóta csupa jó dolog történt velem] Ha meg nem, akkor felfoghatod tanulópénznek.
2018. szept. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:

Ismertem én is ilyet, nyakra-főre fizetését elköltötte, biztos öröm volt neki a vásárlás, mert gyerekkorban mindig jutalmazták és most felnőttként ezt önmagával folytatja.


Nem tudom olyat érdemes lenne -e megpendíteni neki, hogy pénzügyi tanácsadóval beszéljetek hármasban, akkor láthatod, milyen a hozzáállása, ez egyfajta megbeszélésen alapuló rendezés lehetne.

Esetleg az elmúlt fél év számláiból Excel-táblázatot készíteni és szembesíteni vele...

Vannak kétségeim a sikert illetően, de a probléma megbeszélés útján történő rendezésének ezt látom.

2018. szept. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
91%
De a párod mit mond miért nem fizetteti ki a szüleivel az elmaradást, amit a párod kellett felvegyen, hogy kifizesse a szülei elmaradását? A szülei nem bașzhatnak ki vele így, plusz az örökségből kitúrták, nem kell itt semmi felett szemet húnyni, ki kell teríteni az asztlra a lapokat...mègis minek ennéd te magad, s mégis minek fizetnél te az ő és szülei hülyesége miatt?
2018. szept. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
Kérdező, most addig fogsz magyarázkodni, amíg valaki azt nem írja, amit hallani szeretnél? Hogy biztos megváltozik, ha ultimátumot kap.?Ennél egyértelműbb válaszokat nem fogsz kapni, max csak egy olyantól, aki hasonlóan homokba dugja a fejét és hallgatással rendezi a kapcsolatait. Mindenki azt írta, hagyd el. Ha nem akarod, minek a kérdés?
2018. szept. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim válasza:

Nézd kérdező egyértelmű, hogy mellette nincsen jövőd.

Te céltudatos vagy és felelősségteljesen bánsz a pénzzel. Ő nem. Ő akkor is dobálná kifelé az ablakon a lóvét, ha gyerekeitek lennének. Nálunk gondold el, a férjem bánik a pénzzel, sokkal kevesebbet keresünk és van mindig a kártyánkon hónap végén. Igaz, nekünk most utazásra nem telik, mert házat bővítünk jövőre. Az autó kinek a nevén van, a tiéden vagy közös? Ha a tiéden, akkor már van autód a feneked alatt és egy időre albérletbe mész. A fizetésedből havi 100e megtakarítás 1200ezer egy év alatt, 2 év alatt 2400ezer és kb 5 év múlva hitel nélkül tudnál venni egy 6-7 milliós házat (ha csak nem a fővárosban laksz). Szerintem egyedül jobban tudnál gazdálkodni a pénzzel. Én elhiszem, hogy szereted, de tudnád ezt évtizedekig csinálni??? Nézni, ahogy a hitel a nyomorba taszít benneteket - szülnél ennek az embernek, ha a bank elvinné a fejetek felől amit lehet, akkor mihez kezdenél? A párod csak úgy fogja megtanulni, hogy felelősséggel kell bánni a pénzzel, ha magára marad. Neked kell erősnek lenned, neked kell dönteni és lépni! Saját ház és utazás - ez nincs, ha ő van. Ha kilépsz a körből, találni fogsz az utazásaid során olyasvalakit, akivel közös az érdeklődésetek. Ne félj, eljön a te időd, de itt senki nem fogja mondani neked, hogy maradj vele!

2018. szept. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
Az egész család kihasznál téged. Értsd: az egész.
2018. szept. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:
Igazatok van, próbáltam vele beszélni. Én lettem a hülye, mert nekem a pénzről szól a kapcsolatunk... végkép nem akarja megérteni miről beszélek.
2018. szept. 4. 18:40
 29/43 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanebben a cipőben járok, szinte minden részlet stimmel, először azt hittem, valaki szórakozásból a nevemben írta ki :)

De nálunk már gyerek is van. Én is azt mondom lépj, ameddig viszonylag könnyű és "csak" az érzelmek tartanak mellette, nem gyerekek meg közös lakás, gyerek. Taapadztaltból mondom, egyre rosszabb lesz.

2018. szept. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
Fejős tehén vagy..
2018. szept. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!