Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megoldás lehet az ultimátum?

Megoldás lehet az ultimátum?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Próbálom röviden tömören leírni a helyzetet.

Párommal 5 éve vagyunk együtt, kölcsönt vett fel a szüleinek, amit egy időre azok nem tudtak fizetni, így a barátomnak halmozódott. Újabb és újabb kölcsönöket kellett felvennie, hogy tudja fizetni az elmaradásokat. Ez történt kb. 4 éve. Azóta újra fizetik rendesen, az eredetileg felvett kölcsön határidejéig, persze nem tovább, mert az hogy mi hogy oldottuk meg az anyagi nehézségeinket, őket nem érdekli. Így kb fizetni fogják még pár hónapot, a mi nevünkön pedig marad olyan 4 millió forint. A párom testvérének eközben eladták olcsó pénzen a házukat, szóval így még a valamkori örökségből is kitúrták a páromat. Na mindegy, ezek csak körülmények. A lényeg, hogy eközben a barátom nem is próbálja rendbe hozni az anyagi helyzetünket. Egyértelműen mindent közösen fizetünk, de ő vásárol, költekezik, egy fillért nem tud megspórolni, folyton autóra, hangszerekre. Nem okoz gondot fizetnem dolgokat, mert jól keresek, csak így magamra nem jut. Szeretnék elmenni kirándulni, magamra költeni, lakást venni... De így nem tudok egyről a kettőre jutni vele. Szerintetetek megoldást jelentene ha ultimátumot adnék neki, hogy vagy 1 éven belül rendbe hozza az anyagi helyzetét vagy elhagyom? Őszintén a családjával az idők során rendeződött kicsit a kapcsolatom, de most hogy megtudtam, kitúrták mindenből, megint nagyon dühös lettem rájuk.



2018. szept. 4. 13:30
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:
A kapcsolatom úgy tudott rendeződni, hogy szemet hyunytam a dolgok felett. Azért nem fizetik tovább, mert magában azt az összeget amit felvett nekik, az lejár. A többi ami összegyűlt azt utána kellett a barátomnak felvennie, hogy az elmaradásokat tudja fizetni, amik az miatt lettek, mert a szülei nem fizették.
2018. szept. 4. 14:48
 12/43 anonim ***** válasza:
97%

De hogyne.

Mire visszafizeti lesz az 8 milla is.

Ti meg sosem tudtok venni ingatlant, amíg a szülők a tesónak adnak mindent. Itt az egész család gáz

2018. szept. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
98%

"A kapcsolatom úgy tudott rendeződni, hogy szemet hunytam a dolgok felett."


Ez nem rendeződés, csak megaláztad magad azzal, hogy sosem állsz ki magadért. Hagyd ott ezt az embert ha nem akarod életed végéig a szüleit finanszírozni a saját jövőtök építése helyett.

2018. szept. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
97%
Mivel hülyeségekre költ, nem ultimátum lenne, csak egy cetli a hűtőn: csá, élj együtt a hangszereiddel.
2018. szept. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon úgy tűnik, hogy párod nem tanulta meg a felelős pénzkezelést, azután, hogy kölcsönt kölcsönnel fizetett, még most se tud spórolni, eldönteni hogy mire érdemes és mire nem költeni.

Nem tudom, így milyen közös jövőtök lenne...


A leírásból nekem az jön le, hogy felelősséget nem vállal, pénzkezelést nem tanulta, spórolni nem tud.

2018. szept. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
89%

Már rég ott kellett volna hagynod. Nem azért mert segít a szüleinek, hanem mert nagylábon él (autó, hobbira pénz) miközben hitellel törleszt hitelt!! Ennek az embernek egy cseppnyi ép esze sincs. Normális ember ilyen helyzetben kenyéren és vizen él, de nem vesz fel újabb hitelt, nem hogy autó...

Összességében mérlegeld, hogy szeretes-e annyira őt, hogy adott esetben a te fizetésedből tartsd el. (Ha jól értem, már kb. most is a te fizetésed nyúlja le)

2018. szept. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
Ilyen mentalitású emberrel sose fogsz egyről a kettőre jutni, vagy magadra költeni. Próbálj meg minél több pénzt kirángatni belőle valamilyen módon (azért valamit kapj már vissza abból, amit a családjára költöttél magad helyett...), és tipli. A saját érdekedben! Ha ő bármit is komolyan tervezne veled, akkor nem így élne, hanem "építkezne". Kényelmes vagy neki, és bevételi forrás, ennyi. Ennél jobbat is találsz, hidd el!
2018. szept. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:
Én keresek körülbelül 360 000ft-ot, ő olyan 240 000 ft-ot. De pl. az elmúlt fél évben vett magának hangszereket és ahhoz tartozó dolgokat olyan 500 000 értékben, emellett az autó is javítva volt, az lehetett 300ezer. Logikus, hogy az albéretet, ennivalót, cigit (dohányzik, ez havonta kb 30ezer) már nem tudta volna fizetni a sajátjából, így természetesen az enyémből is megy... és ebben még nincs a kölcsön...
2018. szept. 4. 15:38
 19/43 A kérdező kommentje:
Nem fogok tőle semmit vissza kapni, nincs semmije... az autót amivel jár a szüleim vették nekünk.
2018. szept. 4. 15:39
 20/43 anonim ***** válasza:
Figyelj, nem keresel rosszul, találsz olyat aki keres kb annyit mint te, és abból már el tudtok indul: ltp, sporólás, meglesz az önerő és hitellel lakás
2018. szept. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!