Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bejárás vagy albérlet?

Bejárás vagy albérlet?

Figyelt kérdés
Budapestre vettek fel egyetemre, egyébként Egerben lakok, 19 éves vagyok. Nappalira fogok járni, minden nap lesznek óráim, így a munka nem megoldható, vagy csak néha tudnék dolgozni, és nem sok pénzért. A szüleim tudnak támogatni, de nincsenek jó anyagi helyzetben egyiken sem (elváltak), ennek ellenére albérlet mellett döntöttünk. Azonban most szembesültem vele, hogy mennyibe is kerül, (havi 100at adnak összesen) és elgondolkodtam rajta, hogy egyszerűbb és sokkal olcsóbb lenne, ha bejárós lennék. Az óráim későn kezdődnek szóval meg is lehetne oldani. Feleslegesen kidobott pénznek érzem az albérletet, amit nekik kell fizetni, és el is mondták, hogy bár szívesen kifizetik, sokkal könnyebb lenne nekik, ha itthon maradnék és bejárnék a suliba naponta. Emellett én is szívesebben laknék itthon, mint egyedül egy albérletben. Ti mit gondoltok? Meg lehetne oldani a bejárást (2 óra a buszút)? Ti hogy csináltátok/csinálnátok? Ciki lenne itthon maradni ennyi idősen? Pár hónapig úgyis az albérletben kell maradnom, november végéig, mert a szerződés addig köti ki a felmondási időt.

2018. szept. 9. 11:26
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
25%
Pórázon*
2018. szept. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
89%
Eger-Bp expressz 1 óra 50 perc oda ès ennyi vissza is. Plusz letesz a stsdionnàl onnan mèg az egyetem stb stb. Az igy alaphangon napi 4 óra plusz Bpn az egyetemig, plusz Egerben hazaig. Napi 5-6 a. Amugy menj koliba vagy berelj csak egy szobat + diakmunka.
2018. szept. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
88%

Költözz félútra, ahonnan könnyen bejutsz az egyetemre pl. HÉV-vel, vonattal, max. 40 perce alatt. Akkor sokkal olcsóbb a lakhatás. Szobát bérelsz?

Esetleg magánkollégiumot is nézhetsz, az is lehet olcsóbb.

2018. szept. 10. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Csúcs néhány ember értelmi szintje és szövegértése.

Szeptember van, koli, magánkoli már nincs.

Albérlet van, szerződés aláírva. A kérdés, hogy a szerződés lejárta után is maradjon a drága albérlet, vagy naponta utazzon.

Kérdező, én maradnék az albiban. Azt a napi négy órát meg munkával tölteném, ami felszabadul. Én heti 12-15 órát dolgozom diákként könyvelőirodában, akkor megyek és annyit, amikor akarok és tudok. Havi 60-70e-t keresek, attól függően, éppen mennyi szabadidőm volt (totál mást tanulok, szövetkezetnél találtam). Ezzel hozzá tudsz járulni a költségekhez. Én anyukám betegsége miatt egyszer egy hétig naponta utaztam Bp és Keszthely között, nagyon fárasztó volt, meg úgy is, hogy aludtam a vonaton.

2018. szept. 10. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Én biztosan nem ingáznék ennyit, hosszútávon nagyon kimerítő, hétköznap a tanulást úgy ahogy van, kilőheted, tehát maradna hétvégére, és így kb. nulla szabadidőd lenne.


Jövőre esetleg bepróbálkozhatnál a magánkolival, bár az is ott van 40-50 ezer körül, és gyorsan be is telnek a helyek...

2018. szept. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
96%

Kollégium. Nemtudom pesten mi a helyzet, de nálunk van pár 1 ágyas szoba is. kb 35 ezerért, máris fele annyiba kerül mint az albérlet.

A másokkal való együttlakás sem olyan borzasztó mint sokan gondolják.


Én nem vállalnám be az állandó ingázást, max meghalni maradna időm. A társadalmi élet lenullázásáról nem is beszélve.


Én is két órára lakok az egyetemvárosomtól. Nézzünk egy példát van 12-18-ig óra. Csak az én tapasztalataim nézve ilyen lenne ha bejárnék.

7:00 ébredés

8:20 indulás a volánhoz

9:00 volán elindul 11:00 megérkezik (papírforma szerint)

11-12 utazás városon belül a kampuszomra

12-18 suli

18-19 utazás városon belül

19:00 volán elindul 21:00 volán megérkezik

21-21:40 hazajutás. Vacsora, zuhanyzás és máris fél 11 van.


Szerintem az első héten felkötném magam.

2018. szept. 11. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsó, nekem ennél könnyebb dolgom van, mivel szinte végig napi 1-2 órám lesz az egyetem alatt, így minden délután legkésőbb 5re otthon lennék, de lenne olyan, hogy már 3kor. Egyetlen húzósabb nap van, amikor 8ra érnék haza, de szerintem járható út teljesen, de ki fogom próbálni a bejárást először egy teljes hétig vagy kettőig, aztán meglátom. Mindenkinek köszönöm a segítséget :)
2018. szept. 11. 11:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!