Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretném leirni a történetem...

Csaje2202 kérdése:

Szeretném leirni a történetem és a véleményeteket kérni, ti mit csinálnátok az én helyzetemben?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, a szüleimmel élek. Másod éves Bsc-s vagyok.

Az idén megismertem egy nálam 10 évvel idősebb pasit. Elvált, van egy fia aki az anyjával él. Egy faluból származunk, de ő Németországban dolgozik, igy ritkán van lehetőségünk találkozni. Nagyon aranyos, kedves, odaadó és őszinte. Vagyis ahogy én megismertem. De szerintem sokan tudjátok milyen falun élni, megy a pletyka ezerrel, mindenkit elitélnek, még akkor is ha megváltozik az ember.

A szüleim is ismerik Őt, és mint senkinek, nincs róla jó véleményük, annak ellenére hogy nem ismerik. Én viszont szeretnék vele lenni. Nem feltétlenül kiköltözni külföldre, de legalább hogy fenntartások nélkül együtt legyünk. A szüleim viszont nagyon régimódiak, és mindig úgy kell lenni mindennek ahogy ők elképzelik. Nem nagyon van beleszólásom a saját életembe, abba hogy kivel is szeretnék lenni. Elhiszem hogy nyugtalanitó a gondolat, hogy olyannal legyek aki már elvált, meg gyereke van, de én ezt elfogadom, a családom viszont nem nyitott a dologra.

Szerintetek mit kéne tennem? Hallgatni rájuk? Vagy menjek a saját fejem után?

Tanácstalan vagyok. Lehet hogy elveszitem azt akit szeretek... Vagy lehet hogy az egész családom.... Bár abban reménykedem, idővel megbékélnének a választásommal. Lehet nem is lenne hosszú életű, de nagyon szeretném megpróbálni, avval lenni, akivel én akarok, nem avval akit ők választanak


2018. szept. 15. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mit beszélnek róla a faluban?

Ha csak a válása miatt pletykálnak nem érdekelne. Ha van más is, érdemes átgondolni. Lehet, te most a szerelem miatt nem látsz tisztán.

2018. szept. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne szaladj ennyire előre, gondolom még túlságosan nem is mélyült el köztetek a kapcsolat. 26 éves koromban én is belebolondultam egy 38 éves pasiba (akinek már nagy tini gyereke volt, úgyhogy sok vizet nem is zavart volna az, hogy ő egy gyerekes férfi). De az ilyenek hirtelen fellángolások szoktak lenni, nálam is fél év után nyoma sem volt, és a mai napig úgy gondolok rá, hogy jobb is, hogy így történt. :) Szóval legyél vele, aztán majd meglátod. Nem kell rögtön a családnak elmondani, meg azon filózni, hogy le fogod élni vele az életed. Gondolom a suli amúgy sem a faluban van, úgyhogy másutt is tudtok találkozni. :)
2018. szept. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

Vajon miért válhattak el? Ezt is jó lenne tudni.

Szerintem Te most vagy a rózsaszín ködben és azért látsz mindent pozitívan róla.

2018. szept. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz dolog az elfogadás. De te is csak elvárnád, hogy elfogadják a döntésedet, miközben te magad nem fogadod el az ő véleményüket.

Én sem örülnék, ha a huszonéves lányom egy elvált, kisgyerekes, meg még pluszban rossz hírű pasival akarná összekötni az életét. Ez van. Ki örülne ennek?

Nyilvánvalóan úgy éled a saját életed, ahogy akarod, nem fognak erőszakkal visszatartani semmitől és senkitől.

Te saját magad is érzed, hogy szerelem ide vagy oda, de ez rossz döntés volt. Nem a szüleid véleménye zavar, hanem az, hogy bizony te magad is szégyelled ezt a férfit, és legszívesebben az egész világ előtt titokban tartanád, hogy együtt vagy vele.

A te döntésed, hogy vele vagy, az meg a családod döntése, hogy maguk közé befogadják e. Akárhogy is szeretnek téged, ha egyszer vele meg a gyerekével nem akarnak közös asztalhoz ülni, akkor nem.

Neked meg ezt kell elfogadnod. A párodnak majd lesz lehetősége bizonyítani, hogy nem olyan, amilyennek pletykálják, és ha valóban szerethető ember, akkor idővel a szüleid is meg fogják kedvelni, de ezt kierőszakolni nem lehet. Ezt ki kell érdemelni.

Mi mondjuk meg, hogy mit tegyél? Ha azt mondom, hogy hagyd a fenébe ezt a pasast, hiszen alig ismered, szinte még együtt sem vagytok, alig találkoztok, nem ér ennyit, akkor ezt fogod tenni?

Vannak egyáltalán hosszútávú terveitek? Vagy csak havonta-kéthavonta összejöttök egy hétvégére, aztán majdleszvalami?

2018. szept. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Már 9 hónapja együtt vagyunk, ha lehet igy mondani, úgyhogy a rózsaszin köd már rég elmúlt. Amúgy sem volt felhőtlen a kapcsolatunk, voltak vitáink, veszekedéseink, de ezt a távolságnak tudom be. Az meg hogy hogy állnak a dologhoz a szüleim, jól tudja, én is tudom mi történt az előző kapcsolatában. Őszinték vagyunk egymással. Sok minden történt velünk, és mindent meg tudtunk oldani. Ezért is gondolom/gondoljuk, hogy működne köztünk a dolog. Egy cseppet sem szégyenlem őt, sőt... Csak éppen a szüleimtől tartok egy kicsit. Tudom hogy fel kell már nőnöm, de félek egy kicsit attól, hogy mi lesz ha azt mondják, hogy szedd a cuccod és mehetsz ki hozzá. Egyik felem örülne, hogy végre vele lehetek, de a másik felem meg nem örülne, mert mégis csak a szüleim vesziteném el. Ezért látom olyan sötéten a dolgokat. Csak boldog szeretnék lenni, és tudom hogy vele az lennék.
2018. szept. 15. 18:38
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
9 honapja hazudsz otthon gondolom akkor. Tudsz továbbra is,van aki 8 éve egyedüálló otthon közbe meg 8 éve kapcsolata van,előbb költözz el,válj le,és ne faluban nyomorogj ahol az modi h az életnélküli népség a máikat lesi és szart kever ne h szomdszéd Marisnak vmi jo legyen..
2018. szept. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kezdem érteni miért van ennyi válás mert az elsőt a szülő választja mint a kozépkorban,és hát ugrodeszkának megteszi h el lehhesen jtni otthonrol legálisan.
2018. szept. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

“ő Németországban dolgozik, igy ritkán van lehetőségünk találkozni.”


Ez hosszú távon nem fog menni. Előbb-utóbb képben lesz kint is valaki.

2022. nov. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És miert vált?
2022. nov. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!