Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Halt már meg itt valakinek...

Halt már meg itt valakinek családtagja alkoholizmusban?

Figyelt kérdés
Milyenek voltak az utolsó hónapok, hetek? Voltak előjelei a dolognak, lassan épült le, vagy hirtelen hunyt el az illető?
2018. szept. 16. 14:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Nevelőapám így halt meg. Lépült lassan stb, majd elaludt egy cigarettàval a kezében. Sajnálom, hogy ezt mondom, de érte nem volt kár. Elivott mindent, elvonó, beültetett szarságok sem segítettek. Ő inni akart. Ütötte verte a családot stb.
2018. szept. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Anyai nagyapám halt meg az alkohol által okozott májzsugortól.
2018. szept. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Az én apám is alkoholista, szintén megjárta az elvonót pár alkalommal, de nem ért semmit sem. Májzsugorodása van, emellett iszonyatosan alultáplált, napi egyszer eszik. 12-15 doboz sört megiszik egy nap + egy doboz cigi. Borzasztó nehéz egy ilyen emberrel együtt élni.
2018. szept. 16. 15:24
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Apám átvitt értelemben az alkoholba halt bele.


Valójában a szíve állt meg, de az alkohol volt az elsődleges ok, mert egész nap csak döglött és piált, évtizedek óta túlsúlyos volt, cukorbeteg lett tőle, vagy egy marék gyógyszert kellett volna szedjen, csak ugye "piára nem lehet" ezért inkább csak ivott.


A leépülése folyamatos, 15-20 évnyi folyamat volt, azóta nem dogozott csak piált. Viszont a halála alapvetően hirtelen jött, mert előtte még látták a szomszédok, "be volt tankolva" de nem is volt teljesen részeg. Lefeküdt délután és álmában érte a halál.


Megmondom őszintén, egy percig nem bánom a halálát.

2018. szept. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Apám 35 évesen,4 gyereket hagyott a nyomorban. A szíve és a mája bánta a pancsolt szemeteket. Nem is akarta abbahagyni az ivást.
2018. szept. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
48%

Kérdező! Csak sört iszik? Nem jellemző az alkoholistának minnel hamarabb kell minnél több alkohol tehát vagy bor vagy tömény. A sör a legjobb mert kevés alkohol sok vízben lassan bomlik le vesét átmossa. Májat kevésbe terhi mint egy feles. Ha megnézed azért ürűl nagyon lassan.

Még nem szalmabort töményet iszik addig talán visszafordítható.

2018. szept. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Igen, csak sört, néha-néha azt a kis üveges akármit. De egyre többet iszik, mert egyre hamarabb kimegy a hatása. A kuka 2/3-a sörösdobozokkal van tele...

A visszafordításhoz akarat kell, az meg benne nincs meg, nem is érdekli, hogy egyenes úton tart a halál felé ezzel az életmóddal. Én már lemondtam róla, hiszen ha ő nem akar változni, én nem kényszeríthetem.

2018. szept. 17. 18:28
 18/19 anonim ***** válasza:
200forint-adó a sörösdoboz kilója a tesco spár auchan 2ft/db áron veszi. Haennyit fogyaszt legalább visszaforgatná szelektíven gyűjtené....
2018. szept. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Ha a saját egészsége sem érdekli, nyilvánvalóan a környezettudatosság sincs kiemelt helyen a listán.
2018. szept. 18. 22:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!