Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Baj ha ezen kiakadtam?

Baj ha ezen kiakadtam?

Figyelt kérdés
Valamelyik nap elfelejtettem letakarítani, a gáztüzhelyet vacsora után, amit másnap apum barátnője nehezményezett. Ezzel még nem is lett volna baj, mert az úgy oké hogy elfelejtettem letakarítani magam után és a lecseszés ezen felét teljesen jogosan kiérdemeltem. De az már rosszul esett, hogy odabökte nekem, hogy:"...te nő vagy ez a feladatod!". És hát valljuk be, elég rosszul esett. Persze nem szóltam neki vissza. Inkább lenyelem a ezt a békát. De miért kellett ezt mondania?

2018. szept. 23. 18:37
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Engem úgy neveltek, hogy vannak bizonyos dolgok, amik egy nőt még nőiesebbé tesznek. Ilyen, például, ha otthonos környezetet tud varázsolni, ha összetartja a családot, ha meg tudja tartani a családi békét, elsimítani a konfliktusokat, és például ha rendszerető, tisztaságot tart. Így elfogadható számomra egy ilyen mondat, mert arra figyelmeztet, hogy tartsam meg ezeket a női erényeimet.


Ezt amúgy a szüleim nem tudatosan nevelték belém, és attól még, hogy így gondolom, egyrészt én is meg tudom (és meg is szeretem) csinálni a legtöbb (nem erőt igénylő) tipikus férfimunkát, másrészt minden embertől, így a férfiaktól is elvárnám, hogy maga után takarítsanak. Én ezt egyfajta finomításnak érezném, mint amikor azt mondják, hogy egy nőies nőnek nem illik káromkodnia. Igen, talán ez a legkifejezőbb szó rá, úgy értelmezném, hogy illett volna magamtól is észrevenni. Más kérdés, hogy mennyit adnék egy ilyen kifejezés esetében annak a szavára, aki után nem azért nem koszos a tűzhely, mert olyan tisztán fős, hanem mert nem is fog fakanalat a kezébe.

2018. szept. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!