Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el a szüleimnek?

Hogyan mondjam el a szüleimnek?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, majdnem egy éve együtt vagyunk a barátommal. Mikor összejöttünk, elmondtam a szüleimnek, akik nem vették komolyan a dolgot. Megkérdeztem pár hónap után, hogy hazahozhatom e, kb kinevettek. Azt mondták sosem aludhat itt, én pedig át sem mehetek hozzájuk. Mivel nem láttam más megoldást, mindig a barátomékhoz mentünk, az ő szülei sokkal lazábbak, fel tudják dolgozni az ilyesmit. Mindig hazudtam arról, hogy hol vagyok, mikor hozzájuk mentem. Fél év után előadtam otthon, hogy szakítottunk, hogy ne gyanakodjanak. Azóta is együtt vagyunk, már fogamzásgátlót is szedek, a vizsgálatra és a gyógyszerre is én szedtem össze a pénzt alkalmi munkákkal, egyedül mentem el. Úgy érzem már nem bírok tovább titkolózni. Hogyan mondjam el otthon mindezt? Úgy tudják, hogy nincs barátom és még nem is csókolóztam kb, mivel kezdjem a magyarázatot?

Előre is köszi a válaszokat.


2018. szept. 27. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
hát ha ilyen témába a szüleid kiröhögnek akkor inkább neked kéne kiröhögni őket ha nem hiszik amit mondassz. Jó lehet a kommunikáció köztetek nemmondom... és nem a te sarad... Én megmondanám, h ez van, ha hiszik/tetszik ha nem tetszik. úgyse tud rajta változtatni.. amikor meg ilyen hülyeségeket mond h nem mehetsz el akkor te röhögd ki őket :D teljesen komolytalan egy majdnem 18 éves gyerek esetében. Rendben van az ha félt, de ez nem féltés hanem fasság...
2018. szept. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Sehogy. Valahol a férjet se látják szívesen én senkit nem vittem haza a beteg vallásos családomhoz,férjemet se ismerek sőt az felnőtt gyerekeinket se,köszi megkíméltük őket a vallás károsultságtól.. Gondolom nálad is ez a szitu h szüzen kell bemenni a templomba a gyerekszobából ahhoz akit kinéznek. Nálunk érdekes volt h 18 évesen se lehetett párom,de az nem volt probléma mikor a rokonom megerőszakolt gyerekként, az szerintük normális volt mert 12 évesen én riszáltam.. Elég gyorsan összedolgoztam a pénzt és pát intettem,szerencsére PApám mig élt támogatott és dolgoztam nála..
2018. szept. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

A szülői hozzáállást minősíti, ha egy fiatal hazudozni kényszerül.


Ám a fiatal felelössége abban rejlik, hogyha valamiben biztos magában (pl abban, hogy 17 évesen nem babázunk, hanem pasizunk) akkor pont telibe leszarja a szülei hebrákolását és mindent bevállal nyíltan.


Amikor fiatal voltam én is meg akartam felelni a szülők néha torz értékrendjének is, aztán amióta fullőszinte vagyok még a tekintélyem is nőtt és a kapcsolatunk is javult.


Szerinzem mondd el, hogy eljutottál oda, hogy mindent elmondj nekik és azt is, hogy ömiattuk hazudtál, mert nem láttál jobb utat, de ma már tudod, hogy nem vezet sehova és lám, vállLod, hogy van pasid és szereted is. Ennyi.

Hidd el minden csoda 3 napog tart.

2018. szept. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Gyerekek, ne játsszunk már apácashow-t erényövvel. Egy 17 éves phuntzee tényleg nem a barbibabájával fog szarakodni, higgyétek el.
2018. szept. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az értelmes válaszokat köszönöm. Viszont nem értem, ha nem akartok válaszolni egy kérdésre, akkor miért kommenteltek? Mindenkinek más a véleménye a témáról, elfogadom, de tanácsot kértem, nem azt, hogy minősítsetek.
2018. szept. 27. 20:42
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így nem tudhatjuk, hiszen nem ismerjük a szüleidet. Szép dolog végre tiszta vizet önteni a pohárba, de rosszul is elsülhet. Ha most elmondod, hogy a tiltásuk ellenére továbbra is találkoztatok, nem beszélve a többitől, lehet, hogy rosszul reagálnának. Sajnálom, hogy hazugságra kényszerültél, a tiltás általában ide vezet, de sok szülő ezt nem látja be.
2018. szept. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#többiről
2018. szept. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%

Szép és jó, hogy felnőttet játszol, de: szerintem felnőtt nem attól leszel, hogy ott alszol a pasikádnál.

Hanem attól, hogy vállalod, nem hazudozol. Fogamzásgátlót eltitkolod? Majd ha kapsz egy tüdőemboliát, orvoshoz visznek és a szüleid nem tudnak semmit mondani a kórelőzményekről, megérted, miért volt hülyeség titkolni.

HAzudsz, hova mész? ha neadjisten egyszer nem érsz haza, majd legalább véletlenül se ott keresnek, ahol esetleg utoljára voltál...

És igen, kb nullához hasonló az esély ezekre, de ha egyszer beüt mégis?

Ez a baj veletek...

2018. szept. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
91%
Hasonló helyzetben vagyok annyi különbséggel, hogy velem 29 évesen is így viselkednek. Lehet nálatok se fog változni a dolog. Ha eleged van a titkolózásból de nem akarod, hogy nagyon kiboruljon a bili mondj annyit, hogy újra összejöttetek és ezentúl mindenről beszélj őszintén. Meséld el miért ilyen fontos neked ő és kérdezz sokat a szüleidtől, miért nem veszik komolyan, miért tiltanak. Ha nyitottnak látnak őszintének és felelősségteljesnek, lassan de tudsz majd haladni előre ezen a téren. Fiatal vagy még, lehet nem ő az igazi de az is, hogy igen. Ezért a tanulás legyen az első és utána a párod. Ha ebben az időszakban kihagysz esélyeket, utána megbánod nagy valószínűséggel. Még annyi, hogy tabletta (aminek az egészségkárosító hatásával biztosan tisztában vagy) mellett is becsúszhat, így mindig legyen arra tervetek mit tesztek akkor a pároddal. Jobb ha gumit is használtok mellette.
2018. szept. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!