Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha egyesek...

Mit lehet tenni, ha egyesek tenyleg nem tudnak kimaszni a nehez anyagi helyzetböl es öngyilkosok lesznek?

Figyelt kérdés

Vannak emberek akik mindent megtesznek es bekerulnek roszz befektetesek miatt , vagy pech miatt adóssagcsapdaba es tenyleg evekig próbal mindent , de nem kap lehetöseget es tenyleg nem marad mas megoldas a szamara , ö úgy érzi es vegul öngyilkos lesz

Persze van nehany szerencses , akiket kisegit a csalad , vagy örököl , vagy jó munkat kap , de ez kevéssel történik meg

Szerintem tenyleg letezik , hogy valaki peches es tenyleg nincs szamara kiút , mar a kora is ottvan esetleg

Vélemények ?

Nem kérek oltogatò megjegyzeseket , moderatornak jelentem , aki provokal



2018. okt. 23. 20:25
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
81%

Én vagyok az élő példa, hogy mindenből ki lehet lábalni, csak ugye sok mindenről le kell mondani addig.

Nem hibáztatok senkit csakis magamat, amiért a sok hitel miatt majdnem 5 millió forint tartozásom lett. Nem tudtam fizetni, így a végrehajtóhoz került. Utolsó lépésem az volt, hogy a végrehajtóval kötöttem egy szerződést, hogy fizetek, csak ne legyen nagyobb bajom. Beleegyeztek a havi részletfizetésbe, hiszen mondták, a céljuk az, hogy megkapják a pénzüket. De ők havi 80-100 ezer forintos részletfizetést kértek amit én képtelen voltam fizetni. Ennek ellenére minden hónapban fizettem nekik havi 50 ezer forintot (a havi fizetésem olyan 100 ezer forint volt) Hónapokon át levelezgettünk, hogy ők keveslik a havi 50 ezret, és meg sokalltam a havi 100 ezret. De minden hónapban becsületesen fizettem továbbra is. Pár évig fizettem, és ez alatt a pár év alatt nem volt internetem, mobilfeltöltésem is havi 3000 forint volt. Nem volt se mozi, se nyaralás, se szórakozás.Nem volt ruhavásárlás, nem volt semmi extra. Én magamtól mindent megvontam, de a fiamtól nem. Ő akkor 8 éves volt, és nem akartam, hogy megérezze nagy a baj. Család, barát, rokon nem segített, és nem is kértem segítséget tőlük, hiszen így is szégyelltem a helyzetet. Igen, volt, hogy hetekig csak vajas kenyeret ettem, mert csak annyi csirkét tudtam venni ami a fiamnak elég volt. Évekig lemondtam mindenről, és egyik nap amikor kijött a levél a végrehajtótól, hogy a tartozásom összege 0 forint elsírtam magam. Kamatok miatt közelebb álltam a 6 millió tartozáshoz, de visszafizettem.

Mindig van kiút, csak sok mindenről le kell mondani egy időre.

2018. okt. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
80%

Az a helyzet, hogy - habár természetesen vannak olyanok akik tényleg önhibájukon kívül kerülnek nehéz anyagi helyzetbe de - a nagy többség a saját tudatlanságának az áldozata.


Van az a mondás, hogy "addig nyújtózkodj ameddig a takaród ér", erről előszeretettel feledkeznek meg nagyon sokan, egyébként nem csak Magyarországon.


Az emberek egy része nem képes az anyagi tervezésre inkább hazárdírozik. Ha bejön, akkor szénné röhögi magát a többieken, hogy azok nem voltak olyan "okosak" mint ő, ha veszít akkor sajnáltatja magát, hogy "szemét bankok", meg "én mindent megtettem" stb.


Az öngyilkosság mindig egy hatalmas tragédia, ezt a részét a kérdésednek inkább nem is taglalnám.

2018. okt. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
83%

Első nagyon jól kamuzik.

Persze, 6 milliót 50 ezrével... Ha nem lenne rajta kamat és egyéb költségek, akkor is 10 év lenne.

2018. okt. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
83%
Első vagyok. Nem kamuzok, Évekig fizettem. Igen havi 50 ezret..és azt írtam , hogy majdnem 6 millió.. 5,1 millió volt amikor elkezdtem. A fiam 8 éves volt, és már szakközepes lett mire befejeztem a tartozást. De messze nem érdekel, hogy hiszed vagy sem. Én tudom mit éltem át
2018. okt. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
76%

Én is pont azt számoltam, hogy az 10 év minimum...

10 évig nem élhetett csak vajas kenyéren...

2018. okt. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim válasza:
72%
Sok itt a "színész".
2018. okt. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
50%

"pech miatt adóssagcsapdaba"


Pech miatt nem kerülsz adósságcsapdába... Az adósság, a hitel felvétel szándékolt magatartási forma, akkor lesz adósságod, ha te akarod. Máskülönben nem. Ahhoz tenni kell, hogy legyen.


Nincs igazad abban, hogy "van néhány szerencsés, akit kisegít a család...".


Nagyszüleim kitagadták apámat az örökségből, életükben sem kapott tőlük semmit. Anyai nagyszülők még élnek, minden vagyonukat az egy unokára fogják hagyni a 4-ből, nem én lettem a szerencsés, igaz az a ház, ami majd rájuk omlik nem kellene.


A szüleimnek az volt az elvük, ha valamit nem tudnak önerőből megvenni, akkor azt nem veszik meg. Ez alól semmilyen kivétel nincs, talán egy drága, életmentő EÜ kezelés, ami milliókba kerül, igaz erre nem nagyon szoktak hitelezni a pénzintézetek, max. ismerősök, jó esetben....


A húszas éveimben járok, egyetemet végeztem, nincs hitelem, és van egy komolyabb összegű megtakarításom. Az egyetem alatt dolgoztam, mert a szülőktől jelképes összegeket kaptam, meg kaját otthonról. Míg a csoporttársak buliztak meg drága fesztiválokra mentek diákhitelből, meg egyes szerencsések a szülői vagyonból, addig én főztem, és nem költöttem felesleges dolgokra.


A pénz egy részét félretettem, és befektettem, igen tőzsdére mentem, nem bíztam meg semmilyen tanácsadót, meg közvetítőt, magam csináltam a dolgokat. Nem közgazdász vagyok, de ennek ellenére közgáz könyveket, cikkeket olvastam, és folyamatosan kutattam, agyaltam, hogy mibe fektessek. Meg lett az eredménye...


Most van egy olyan munkám huszonévesen, amibe más simán belekényelmesedne, mert egész jól fizet, de én nem állok itt meg, mert többet akarok.


Mi ebből a tanulság? Hogy lóf...sz segítség nélkül, a családban egyedül szereztem diplomát úgy, hogy a tág családban a középiskola a legmagasabb végzettség: szülőknek és nagyszülőknek 8 általános és szakmunkás végzettség.


És hiperszuper zseni vagyok? Nem... tök átlagos képességeim vannak, mint neked, vagy bárkinek. Ellenben hajlandó voltam tenni érte. Igaz én ma már többet dolgoztam mint a kőgazdag csoporttársak, akik csak beleültek a tutiba, kaptak autót meg lakást, aztán néznek ki a fejükből hátralévő életükben.


Szóval ne gyere azzal, hogy a körülmények, a család, a politika cseszett ki veled. Vállald fel a felelősséged, mondd ki, hogy igen, elszúrtam, és hajlandó vagyok kijönni belőle. Nem bonyolult jó pénzügyi döntést hozni, a négy alapművelet szükséges hozzá, amit mindenki ismer, aki négy osztályt elvégzett, egy kis olvasás és gondolkodás sem árt hozzá.

2018. okt. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
66%
Nemcsak a tudatlanság, de a szellemi lustaság is, amikor valaki nem akar összefogottan gondolkodni, nem vesz papírt és ceruzát, hogy kiszámolja elemi matematikai műveletekkel az eredményt.
2018. okt. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
32%
kamuzol 1-es. Ezek szerint számolni sem tudsz. 12x50eFt=600eFt és ez csak 1 év. és még csak nem is 6 milla.
2018. okt. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
24%

Azok lesznek öngyilkosok, akiket a szülők majom módra neveltek, és nem tanították meg a túlélésre. És mindenki, aki így nevelődött fel, az így jár és 99%-uk ezt az utat választja. Mert az érték számukra a pénz, és a tárgyak.


És ha itt a nagyképű férjük eredménye mögül prolizo és szövegelő nőci alól is kikapnák a biztosat, a 95%-uk ezt tenné, vagy menne prostinak, mig a kora engedi. De túlélni nem tudna egyik sem.

2018. okt. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!