Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha egyesek...

Mit lehet tenni, ha egyesek tenyleg nem tudnak kimaszni a nehez anyagi helyzetböl es öngyilkosok lesznek?

Figyelt kérdés

Vannak emberek akik mindent megtesznek es bekerulnek roszz befektetesek miatt , vagy pech miatt adóssagcsapdaba es tenyleg evekig próbal mindent , de nem kap lehetöseget es tenyleg nem marad mas megoldas a szamara , ö úgy érzi es vegul öngyilkos lesz

Persze van nehany szerencses , akiket kisegit a csalad , vagy örököl , vagy jó munkat kap , de ez kevéssel történik meg

Szerintem tenyleg letezik , hogy valaki peches es tenyleg nincs szamara kiút , mar a kora is ottvan esetleg

Vélemények ?

Nem kérek oltogatò megjegyzeseket , moderatornak jelentem , aki provokal



2018. okt. 23. 20:25
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

Kedves elsö , te segitseget kaptal a csaladodtól , de sok nem kap . Te az ök segitsegukkel talaltad meg a kiutat

A dicsekvök hozzaszólásai nem erdekelnek , akik fuggetlenul , fiatalon egeszsegesen dolgozhattak es lakhattak szulönel spórolhattak stb .nem azert irtam ki a kerdest , h dicserjem azokat , akik dicsekvesuk altal masokat akarnak lenyomni , akiknek több pech jutott vagy kevesebb lehetöseg

2018. okt. 23. 21:51
 12/35 A kérdező kommentje:

Van , amikor az ember önhibajan kivul elveszti a munkakat de a hazbert fizetni kell a berlakasnak pl kulföldön , mert ha nem, 1 hónapon belul utcara teszik az embert , gyerekestöl

Ugye, akkor elkepzelhetö , hogy hitelkartyaval kifizeted a hazbert , mert nincs mas kiút

2018. okt. 23. 21:56
 13/35 anonim ***** válasza:
19%

12 Pontosan. De ahhoz már ész is kéne némelyiknek, hogy erre rájöjjön.


Az első meg veri a mellét a semmire, és még csak észre sem veszi, hogy ordít az írásából a kamu. Mert aki éhezik, és úgy él éveket, ahogy ő írja, az sosem írja le, és teregeti ki. Hanem húzza csendben a dolgokat.

2018. okt. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
0%

Nem szabad nagy dolgokról álmodni,és akkor nem lesz baj.


Ha semmim se lesz,akkor sem fogok soha hitelt felvenni.

2018. okt. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
60%

"Pech miatt nem kerülsz adósságcsapdába.."


De, kerülhetsz.

Elég hozzá egy baleset és megvan a baj.



Az első válaszoló meg persze, hogy kamuzik.

2018. okt. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
76%

Én egyszer régen megfogadtam, hogy sosem fogok hitelt felvenni. Nem vettem részletre plazmatévét, nem láttam a tengert harmincakárhány éves koromig, nem vettem márkás ruhákat.

Aztán összeakadtam egy pasival... Nagy duma, hatalmas tervek, család kell, nagy ház, jó élet...

Felvettünk hitelt az örökölt házamra, hogy felújítsuk. (Elég romos volt amúgy.) Úgy gondoltuk, az egyik részét megcsináljuk kiadásra, és az majd visszatermeli a törlesztő nagy részét.


Csúsztak a tervek. Ő elvesztette a munkáját. Aztán beütött a devizaválság, és felpörgött minden...


A végére már annyink sem volt, hogy a rezsit normálisan fizessük. Persze mindenki hibás volt, a bankok, az atyaúristen, a rossz csillagállás. Ahelyett, hogy nagy levegőt vettünk volna, és nekiálltunk volna megoldani a problémákat, önsajnálat jött, és egyre mélyebbre csúszás a gödörbe.


Ő most is itt tart. Beteg lett, fekszik egész nap, romokban az élete. Én közben elkezdtem összeszedni magam, de ahhoz először az kellett, hogy eltávolítsam őt az életemből. De van két gyerekünk, akiknek a jövője immár csak rajtam múlik. Mert ő nem fog tenni értük semmit, ahogy eddig sem tett.

Most egy olyan párom van, akivel építjük egymást, akitől anyagilag is rengeteget tanulok. Valószínű sosem leszek már igazán jó anyagi helyzetben, ahhoz túlságosan is elszúrtam. De nullán lehetek még. Aztán pedig ki tudja...


Öngyilkos sosem lennék, pedig voltak kemény pillanatok. A tárgyak azok csak tárgyak. Az életem, a gyerekeim többet érnek. Én főleg tudom ezt, az én apám öngyilkos lett, amikor én még kicsi voltam. A gondjai maguk alá temették, és nem szeretett minket eléggé ahhoz, hogy megküzdjön a gondokkal a menekülés helyett.

Én nem követném el ugyanezt a hibát. Balek voltam, tanultam belőle. De kiút mindig van. Csak tenni kell érte.

2018. okt. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
11%
16 Hát, jobban tetted volna ha ezt nem írod le. Mivel önmagadat minősítetted vele. Embert így cserben hagyni a bajban kevesen tudnak.
2018. okt. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%
Saját magát hagyta cserben az illető. Vagy ennek a nőnek fel kellett volna áldoznia magát egy másik ember költekezési mániájának és tehetetlenségének az oltárán? Te is ilyen vagy esetleg, aki mást okol állandóan és mástól várja el, hogy kihúzza a bajból??
2018. okt. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést. Hogy-hogy mit lehet tenni, ha már öngyilkos lett? El kell temetni. Azt kell tenni.
2018. okt. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

#17:


Tudom, akkor cselekedtem volna helyesen, ha mellécsúszok a gödörbe, és hagyom, hogy az életünk tökéletesen rommá váljon.

Tudod, van két gyerekem. Már csak miattuk sem engedheti meg magának az ember az ilyesmit.

Rángattam én őt éppen eleget kifelé. De van, akit nem lehet. Egyébként pedig mindenki saját magáért felelős.


Sok embert elvesztettem az életemből, akik hasonlóan gondolkodnak, mint te. És igazából örülök is neki, hogy így lett. Én nem vagyok mártír. Nő vagyok, és anyuka, és minden egyes napon kettőnk helyett állok helyt minden téren. Én fizetem a közös adósságokat, amíg ő önsajnál, én nevelem a gyerekeket, én oldok meg iskolát-különórát, gyerekbetegségeket, mindent. És mellette még boldog párkapcsolatra is van erőm, energiám.


Tudod mit, 17-es? Nagyon büszke vagyok magamra!

2018. okt. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!