Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magyarországon még van olyan...

Magyarországon még van olyan nézet, hogy a nőknek nem szabadna továbbtanulniuk? (ne számítsuk ide a szektásokat)

Figyelt kérdés
2018. okt. 27. 10:12
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Mármint van olyan család, ahol így gondolják.
2018. okt. 27. 10:12
 2/33 anonim ***** válasza:
33%
Van, mint minden más országban is. Pl. a szektásoknál. :) Őket miért ne számíthatnánk ide? Ők is emberek.
2018. okt. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
95%
Hogyne lenne. Komplett "kultúrák" vannak szentül meggyőződve róla, hogy az iskola egyébként is hülyeség, és a lányok feladata a gyerekszülés kb 16 éves koruktól kezdve.
2018. okt. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Dehogynem, de az egy teljesen más világ. Én az átlagmagyarra gondolok.
2018. okt. 27. 10:20
 5/33 A kérdező kommentje:

Milyen "kultúrák"?


Ne számítsuk ide a romákat se...

2018. okt. 27. 10:20
 6/33 anonim ***** válasza:
80%
Ilyen már régen sem volt, legalább is mi nálunk, meg ismeretségi köreinkben. Itt pont az volt a 80-as évek elején amikor én befejeztem a gimnáziumot akkor a szüleim ösztönöztek arra hogy szakmát tanuljak. Kitanultam a lakatos szakmát, bevonultam katonának, és amikor ennek vége lett elmentem dolgozni. A húgom is gimnáziumba járt, ő amikor végzett neki mondták hogy menjen egyetemre, mert szerintük nőknek irodai munka való, férfiaknak meg kétkezi munka, és akkor az ismerősök körében is ez az elv terjedt...
2018. okt. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Az én családomban (és ez 2018!) az idősebb generáció úgy gondolja, hogy a férfiak dolga a család eltartása és keressen jól (akár fizikai, akár irodai munkával, bár az irodai munka az ő szemükben alacsonyabb rendű, mint a kétkezi munka), a lányok meg 18-20 évesen férjhez mennek, gyereket szülnek, és segítenek otthon. Bár alapvetően úgy gondolják, hogy se a gyerekek, se az unokák ne költözzenek olyan messzire, hogy ne tudjanak hazajárni kapálni.
2018. okt. 27. 10:29
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha már felmerül ez a kérdés, akkor biztosan van.
2018. okt. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Múltkor voltunk egy társaságban, ott mondogatták a 60-70eves urak, hogy a nőket nem kéne engedni dolgozni. Alkoholista arcok voltak, egyik a lanyatol kér folyamatosan piára. Soha többé nem akarok ilyen emberekkel találkozni...
2018. okt. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
92%

"A kérdező kommentje:

Az én családomban (és ez 2018!) az idősebb generáció úgy gondolja, hogy ... a lányok meg 18-20 évesen férjhez mennek, gyereket szülnek, és segítenek otthon."


Akkor mi értelme a kérdésnek? Te magad is tudod, hogy igen, van ilyen nézet ma is: pl. a te saját családodban.

2018. okt. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!