Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek azoknak a nőknek...

Szerintetek azoknak a nőknek fontos a házasság hivatalosan, akik anyagilag jobban járnak? Például a férfinak van háza, lakása,3x annyit keres és a nőnek ezekre esélye nincs.

Figyelt kérdés
A véleményekre lennék kíváncsi azzal kapcsolatban is, hogy ha váláskor a nőnek is ugyanannyi lenne a fizetése, vagyona mint egy férfinak, (lenne külön lakása, autója, ingóságok stb) és minden ugyan úgy meglenne saját erőből, mint házasságban, akkor is nehezzen viselnék a válást? Több férfi akar válni, mint nő? Ki lép előbb?

2015. okt. 6. 13:32
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
85%

Én a magam részéről azt tudom mondani, hogy én most végeztem az egyetemet, és sanszos, hogy jobban fogok keresni, mint a vőlegényem most, mert jobb a végzettségem, és jobban hangzó munkatapasztalataim vannak. Mind ezek mellett igenis fontos a házasság nekem, érzelmi szempontból, hogy igenis kijelentjük egy ceremónia keretében, hogy mi összetartozunk.


Egyébként a környezetemben több válást kezdeményezett nő érzelmi okok miatt, mint férfi, így nyilván nem viselte meg őket annyira, mert meghozták a döntést. Ennek ellenére ez nyilván nem reprezentatív minta. Amúgy meg, ha ezekről a tipikus élősködő típusú nőkről beszélünk, nekik azzal már nyert ügyük van, ha elveszi őket egy pénzes pali, mert válásnál is jobban járnak, mintha egyedül maradtak volna, max. azért picsognak, mert valamivel kevesebb ideig tart ki a válás alatt megszerzett sok minden, mintha együtt maradtak volna. De az ilyen sztem azonnal továbbmozdul egy másikra...

2015. okt. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
66%
Biztos van olyan, aki arra utazik, de már kitalálták a házassági szerződést. Hogy érzelmileg ki viseli nehezen, nem hiszem hogy pénz kérdés. Amennyire én tudom, a jogalkotók jól kitalálták a megfelelő törvényeket. Hogy ki lép előbb? Szerintem ez ember, kapcsolat függő. Ha mondjuk én belehabarodok másba, amiatt akarok válni, valószínű, hogy én lépek. De ez annyira egyedi. Persze vannak statisztikák, de az ember élete nem a statisztikákat követi feltétlenül. Sőt.
2015. okt. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
87%
Nem hiszem. Nekem fontos volt a házasság, viszont a lakás amiben élünk az enyém, a fizetésünk közel egyforma, az ingóságok az enyémek, a kocsi van egyedül a férjem nevén. Nem ez volt a fontos és most sem ez.
2015. okt. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
48%

Én ösztönszerűen akartam a papírt, a ceremóniát.

Nem a józanész, vagy a szív diktált.

2015. okt. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
75%

Nekem a férjem sokkal jobban állt anyagilag mint én söt kb 3x annyit keresett mikor megismerkedtünk. 4 év után házasodtunk össze. Èn nem akartam házasságot, ö minden adandó alkalommal elöjött vele, hogy szeretne házasodni.

Aztán mikor megszületett a kislányunk(azt mindketten akartuk és terveztük), jött egy olyan alkalom, hogy megkérte a kezemet, és nem mondtam nemet. Ö nem tudta, hogy igent mondok-e, mert én eleve nem voltam házaság párti.

Most már örülök, hogy megtettük, de nekem nem lett volna fontos.

Egyébként volt a házaságunk elött közvetlen 2 év amikor nekem is szuper kerestem volt. De a gyerekvállalással erröl lemondtam. Néha nekem rossz, hogy míg ö karriert épít addig én gyerekezek nagyrészt(most részmunkaidöben kis zsebpénzt keresek a hobbimmal), és habár én is tudnék sikeresebb lenni, de akkor a gyerekek reggeltöl estig az oviban lennének, amit egyikönk sem akar. ìgy én háttérbe szorulok, és majd néhány év múlva remélhetöleg én is tudok kibontakozni.

2015. okt. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy az általánosítás megállná a helyét. Amikor férjhez mentem, nekem volt lakásom, a férjemnek nem. Én jobban kerestem (most ő keres jobban). Viszont nagyon szerettem volna mindezek ellenére, hogy a felesége legyek.
2015. okt. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
69%
Általában nők szokták a válásokat kezdeményezni, erről sok cikk van a neten.
2015. okt. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
79%
Az okok is fent vannak a neten, ugye?
2015. okt. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem nem.

Nekem nagyon sok ismerősömnél a nőnek több esetben volt saját lakása, háza, mint a férfinak. A férfiak inkább autót vesznek először, de az ugye nem örökre szól.

Házasok meg minden anyagi helyzetben vannak. Kb. azonos helyzetűek, gazdag nő szegényebb férfi, gazdag férfi szegényebb nő, szóval mindenféle felállás van.

Nem hiszem, hogy ez lenne a házasság célja, hogy váláskor ki, mit, mennyit kap. Hiszen fura lenne, ha már úgy házasodnának, hogy a váláson törik a fejüket.

A nők egyébként sokszor azért keresnek kevesebbet, mert ők vannak otthon a gyerekkel, rájuk hárul a háztartás is, nem tudnak úgy karriert építeni, mint egy férfi, akinek sokszor nincs más dolga.

2015. okt. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 Andizsuzsi ***** válasza:
64%

Én nem úgy mentem férjhez, hogy hogyan fogok járni, ha elválok...

Anyagilag kb. ugyan annyit tettünk bele az évtizedek alatt, és ha válásra került volna a sor, akkor igen, nagyon nehezen viseltem volna. Nem az anyagiak miatt.

Ha nem működött volna a házasságunk, akkor valószínűleg én léptem volna előbb, mert az a véleményem, hogy addig kell egy kapcsolatot befejezni, amíg a felek normális kapcsolatban tudnak maradni.

2015. okt. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!