Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen egyedülálló szülőnek...

Milyen egyedülálló szülőnek lenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elsősorban az olyanok válaszát várom akik inkább önszántukból döntöttek úgy hogy egyedül élnek és nevelik a gyerekeiket!

30 éves nő vagyok, van egy 4éves kisfiam, és 5honapos terhes vagyok! A párommal az én édesanyámnál élünk, gyüjtünk az önerőre, hogy saját házunk legyen! Az édesanyámmal soha nem volt jó viszonyunk, gyülölöm hogy itt kell élnem vele egy háztartásban és nem is tartom egészséges dolognak,de sajnos ilyen ez a mai rendszer...

A kisfiam apja miatt az alkohol miatt jöttem el, szerencsére még időben, hiszen a fiam még kicsi volt, nem emlékszik arra az időre mikor még együtt éltünk! Tartják a kapcsolatot, jól alakult szerencsére az egész ügy!

A páromba mai napig nagyon szerelmes vagyok, három éve együtt vagyunk, imádja a fiamat és nagyon várjuk már a közös gyermekünket is, viszont van egy kis bökkenő! A szokásos kis bökkenő: az ital! Ő nem iszik sürün de ha iszik elviselhetetlen hülye, már bocsánat, de gyülölöm az ittas embereket! Ne értsetek félre nem vagyok én sem egy kis bárány, de én tudom hol és mikor van az alkohol helye és mennyi és nem válok ehy felelőtlen hülye emberré ha kicsit tul is lövök a célon! Szóval, én aki alkoholista családban nőtt föl és már tul van egy pár harcon emiatt, lassan úgy érzem betelik a pohár! Sokszor tűnődöm el azon hogyha végre lenne egy saját lakásom (csak ez tart vissza), mennyivel könnyebb lenne az életem! Anyagilag is, lelkileg is, egy idő után úgy unblock mindenhogy! Amíg szerelmes vagyok és küzdök a kapcsolatomért addig ez nem igy lesz, de néha azt veszem észre hogy ezen ábrándozom és azért fohászkodom hogy bárcsak ne lennék szerelmes, iszonyat sok energiát vesz el tőlem lelkileg egy stabil, normális kapcsolat fenntartása :(


2018. okt. 27. 13:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

37 éves nő vagyok, két kisiskolás gyerekkel. Saját döntésemből lettem egyedülálló, 13 év után.

Az anyagi helyzetem katasztrofális, az ex ilyen téren nagyon rossz választás volt. A múlt adósságait cipelem azóta is, minden az én nevemen maradt.


Életem legjobb döntése volt szakítani vele. Nagyon nehéz, mert mindent egyedül kell megoldanom, de ez javarészt akkor sem volt másként, amíg együtt voltunk. Viszont szabad vagyok, és egyedül felelni mindenért nehéz ugyan, de felszabadító.

A rossz kapcsolat megmérgezi a családi légkört. Szóval sokkal inkább így, mint másként.

2018. okt. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
69%
Vagy szereted vagy nem. Mi a jó édes istennek csináltattad fel vele magad (eleve csak 3 éve vagytok együtt), ha egyszer annyira irritál a helyzet hogy rá nézni sem bírsz a párodra undor nélkül. Szülsz egy gyereket a semmire, aztán ezt a férfit is kidobod és jön a harmadik? Grautulálok.
2018. okt. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Hány éves a barátod? Nagyon gyerekes lehet a felfogása. Majd ha otthon leszel az újszülöttel akkor is elmegy berugni mert úgy gan kedve? Vagy megváltozik vagy ez a szituáció tönkre fogja tenni a kapcsolatotokat! 2 gyerekkel 2 külön apától egyedülálló leszel! Gondolod ha külön éltek sajátban az jobb lesz? Nem! Rosszabb mert ott legalább már nem kell tartania anyádtól se! Akinekna dolgairól megvan a véleménye, jogosan! Ha már a nyakán éltek! Az anyádra úgy gondolom mindig számíthatsz de egy piás pasira meddig? Tipikus nagyon is a te helyzeted azokhoz akkk alkesz családban nőttek fel! Vagy szakítasz végleg az ilyenekkel vagy jöhet a következő alkesz f aszkalap aki majd teherbe ejt!
2018. okt. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez a "na ma berúgok" eszméletlenül gusztustalanul hangzik. Ezt nem bírnám elviselni, egyszerűen nem tudnék rá emberként tekinteni.
2018. okt. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ha ennyire fáraszt 1 kapcsolat fenntartása, akkor az már baj. Most lépj ki, és mint írtad alkoholista családban nőttel fel, ezért tudatalatt bevonzod az alkoholistákat. Most csak keveset iszik, de majd többet is fog.

Sajnállak, hogy 2 gyereket is vállaltál ilyen férfitól. Baromi nehéz lenne az eleted egyedül 2 gyerekkel. Még egyedül se egyszerű felépíteni egy saját lakást, nemhogy 2 kölökkel. Ráadásul 1 még csecsemő :( Sajnállak, mert elcseszted az életed, ha nem is tudatosan. A munkaltatók se kapkodnak kisgyerekes egyedülálló anyákért.

Remélem minden rendbe fog jönni.

2018. okt. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Iszik... Mielőtt terhes lettel us ivott nem? Akkor miért a párod még mindig es még gyereket is válasz. Ráadásul anyudnal laksz akit utalsz. Es van egy gyerek aki szintén egy alkesz apatol van.

H nem tudom.

En otthagytam lányom apját. Jo egyedül. Van hal Istennek segítség.

Nem dumal beke senki a dolgokba, nevelesbe.

En viszont több gyereket nem vállalok az biztos.

N27

2018. okt. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Szia! Ha a megélhetést meg tudod teremteni és van aki vigyáz a gyerekekre amíg dolgozol,akkor egyedül is jól el lehet lenni a gyerekekkel.Nekem sokkal könnyebb egyedül,mert én a keveset is jobban be tudom osztani és enyém a felelősség,nem kell még a gyerek apjával is harcolni a dolgokért és sokkal békésebb az életünk is.A gyerek is kiegyensúlyozottabb,mint amikor az apjával együtt voltunk. Azt csak te érezheted,hogy erős-e a szeretetet iránta és ez megéri-e neked és válallod-e,hogy a gyerekeidre ez milyen hatással lesz. Én eddig iszákosból csak egy embert ismertem,aki megváltozott és felhagyott vele.Akinek a stresszre az ivás a válasza,ettől lazul el,az egyre többet akar majd lazulni.

Te ismered a szerelmeteket,hogy erős-e.

2018. dec. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!