Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit csinálnátok a helyemben?

Ti mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Párom hugáról szól a történet aki 14 éves és nincsenek következményei a dolgainak. Volt már pasija, akivel 11 éves korátol jártak és most egy 19 éves fiuja van aki dohányzik, iszik, és valószínüleg füves is. Az anyja mindent megenged neki, volt már bolti lopása, és jöttek már ki családgondozótól is mert nem járt suliba. Ezek ellenére mindent megkap és megtehet. Ott virit az Iphone 7 a kezébe, 2 hétig nem jött haza a csávójától, és az anyja nem csinál semmit. Próbáltam normálisan hozzájuk állni , de már nem tudom tolerálni ezt a mértéktelen hanyagságot, ahogy a 14 éves gyerekkel bánnak. Az anyja rámhárította ugy mond a nevelést azzal a mondattal, hogy te majd beszélsz vele , meg figyelsz rá.

Segítsetek légyszíves mert úgy érzem nem helyénvaló az ha én "nevelem" a lányt , és hogyan tudnám megoldani azt, hogy észre vegye a lányát az anyja ?



2018. okt. 31. 22:54
1 2
 11/18 anonim válasza:
32%

Gondolkozzunk egy kicsit logikusan... Na jó, azt pont nem tudok.


De a lényeg kérdező, ha jól belegondolsz működhet. Csak ügyesen kell csinálni.


Persze ehhez az is kéne, hogy találjatok olyat, aki szívesen segítene és, akit nem ismer a lány. Talán ez a legnehezebb feladat az egészben.

2018. nov. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
57%
És ha a párod próbálná jó út felé terelgetni? Nekem is van bátyám, és emlékszem ebben a korban nagyon felnéztem rá. Te nő vagy, így tudnál báttyádnak tippeket adni hogy beszéljen a kislánnyal. Ezt most nem úgy értem, hogy neveljétek, mert az nem a ti dolgotok, csak egy kicsit befolyásoljátok a gondolkdás módját. Ha lecseng a kamaszkor, akkor nem egy tanulatlan senki lesz. Ezért később biztos hálás lenne nektek.
2018. nov. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
74%

Családban (nekem nem vér szerint) volt hasonló kislány. Aktuális pasika mellett drogozni kezdett, nekem (6 évvel vagyok idősebb) elújságolta, hogy hova megy majd buliba betépni. Én elmondtam anyámnak, ő felhívta a szülőket. Szülők legyintettek, hogy csak nagyokat mond mert menőzni akar, biztos nem merné. Még nem volt 16 éves, mikor terhes lett - ciki volt tesztelni, inkább nem szólt senkinek, hogy kimaradt a vérzése. Kórházba került gyomorfekély gyanúval, majd kiderült, hogy semmi baja, "csak" hat hónapos terhes. Megszülte, mert akkor már nem tudott mit tenni. Utána volt még pár abortusza, majd megszült még egy gyereket aki későn derült ki (pedig a szülők vették ám neki az óvszert, tabit, csak használnia kellett volna!), utóbbit otthagyta a kórházban.

Érettségit, szakmát végül nem szerzett, pedig az első gyerek után még visszaküldték sulizni. A gyerek szinte teljesen a nagyinál van, a gyerek alkoholista apjával (hasonló korkülönbséggel, mint az itteni sztori), talán már nincsenek együtt, de sokáig voltak, pedig kékre-zöldre verte a lányt. Most 22 éves, nem dolgozik, nem tanul, egész nap bedrogozva fetreng.


Nem akarok vészmadár lenni, de erősen hasonló jövőképet jósolok ennek a kislánynak...

Kérdező, azt tudom tanácsolni, hogy menj be a családsegítőbe, kérj segítséget. Önmagában a suliból kimaradás nem komoly ügy (bár ha újbóli jelzés lesz, akkor nyomon fogják követni), de ha van egyéb jelzés is ezekről, amit leírsz, foglalkozhatnak vele komolyabban. Illetve, ha meglesz az 50 óra hiányzása a félévben, akkor bukja a családi pótlékot (talán ez már anyukát is érdekli...), illetve védelembe veszik hivatalból, ami azt jelenti, hogy a gyerekjólétit és a gyámhivatalt is bevonják a dologba. Talán egy ilyen szorosabb együttműködés segíthet.

2018. nov. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
87%

Leszarni.Mást nem nagyon lehet.

Húgomnak van egy drogos barátja,aki elszedi az összes pénzét,néha veri is.Többször próbáltam neki segíteni,nem lehet.Majdnem 3éve nem beszéltem vele.Nem is vagyok kíváncdi rá.

2018. nov. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
71%

Nem a Te gondod.

Az élet legalapvetőbb szabálya, hogy nem vesszük nyakunkba mások problémáit.

2018. nov. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
100%

Sajnos nekem is azt kell írjam, hogy ezen a kislányon már nem nagyon tudsz segíteni. Beszélhetsz vele, de nem fogja észrevenni magát. A fiúval is beszélhetsz, de ő most élvezi azt, hogy egy ilyen fiatal, naiv lányt fűzhet, szóval nála se mennél sokra.

A bátyja, vagyis a barátod beszélt már vele?

2018. nov. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Hát beszélt már vele de van egy idősebb testvérük is és ő a példa képe, ezért nem nagyon tudna rá hatni. Mondta, hogy mimdig ilyen volt a lány és voltak ügyei. Engem mintha a bizalmába fogadott volna, így sokmindent megoszt velem. Ezért lehet, hogy jobb lenne ha én beszélnék vele. Mert a 19 éves srácot kb 3 hónapja ismeri és még lehet, hogy jobb belátásra lehetne rávenni mert már 3x szakitottak is mondván, hogy unja. Meg volt balhéja, hogy más sracoknak is irogat és a srác dobta. Csak nem tudom mit mondjak. De én ezeken a negatívumokon látok benne értéket. Segíteni akar az embereknek, ápolónak tanul... Szóval nem rossz ő csak valakinek figyelni kéne rá
2018. nov. 1. 16:19
 18/18 anonim válasza:

(Lehet hogy már nem aktuális)

Ömmmm ha a srác 19 a csaj meg 14 akkor feljelenteni a srácot elsősorban? Főleg a füves dolgai miatt is. A kiscsajjal meg nem lehet mit kezdeni, majd egyszercsak csinál valami ormótlan nagy ostobaságot és akkor talán majd abból tanul. (Tök jó, imúgy beszélek a lányról, mintha 10 évvel öregebb lennék, de am ugyanaz a korosztály 😂)

2019. júl. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!