Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ha testvérek...

Mit lehet tenni ha testvérek meggondolják magukat és mégis kérik az örökségüket?

Figyelt kérdés

A lényeg hogy egy rokonom ápolta több mint 4 évig az ágybanfekvő anyját. A testvérek azt mondták ők lemondanak az örökségről a férfi javára, de nincs emergiájuk segíteni anyuka ápolásában. Feléjük se nagyon néztek. A férfi elment ápolásira, abból éltek meg anyuka nyugdíjából. Az anyuka most meghalt és a tesók rögtön megjelentek és követelik a jussukat. Átkutatták a házat, míg nem volt otthon, mert tudták hogy van félrerakott 3 millió, azt az egyik testvér el is vitte, mondván hogy biztonságba helyezze és kérik a házból rájuk eső részt is (max 10 milliót érhet, de elég rossz állapotban lévő, szerintem nem vinnél el annyiért senki, max 6ért). A pénzt biztos nem nyúlja le a testvére, csak fél hogy a bátyja letagadná hogy van.

Azt mondják ne panaszkodjon a testvérük, mert az anyja nyugdíjából jól megélt és különben is rossz helyzetben vannak ők is és számít pár millió is.

Ilyenkor nem lehet tenni semmit ha nem írtak szerződést? Szóbeli megállapodás nem számít szerződésnek?

Lehet kamunak tűnik a kérdés, de nem az. Nagyon megsajnálam a férfit és elhányom magam hogy ilyen rokonaim vannak. Egyiknek sincs nagy szüksége a pénzre, de a férfinak így nem nagyon lesz esélye normális házat találni. Szeretnék neki segíteni, hátha van valami megoldás, bár elég reménytelennek tűnik.


2018. nov. 1. 23:30
1 2
 11/12 anonim válasza:
Én a három milláért rögtön feljelenteném a testvért azzal az ürüggyel, hogy az az én pénzem volt. Mivel ápoltam az anyukát az ő pénzéből éltünk az enyémet pedig elraktam. Ahhoz pedig senkinek semmi köze, hogy még életében az elhunyt hogyan rendelkezett a pénzével, vagyis ha ő úgy döntött, hogy az ő pénzét költjük akkor úgy döntött. Így rendelkezett anno a saját pénzéről és ennyi. A megtakarított pénz pedig az enyém. Ugyanúgy a házba való bejutásuk is kérdéses ahogy már előttem is írták. Attól, hogy az anyjuk lakott ott nem jelenti azt, hogy amikor nincs otthon senki akkor simán bemennek és visznek amit látnak. Ezt simán jelentsd be, ha megkeresik a rendőrök őket akkor a legtöbb ember betojik és menti a menthetőt, be fogják vallani, hogy elvitték a pénzt. Ha nem az egyik akkor a másik ha bűnrészességgel fogják vádolni. Jobb mint ha jelzed nekik és lesz idejük összebeszélni, bár a legtöbben úgyis berezelnek. Az örökség sajnos valszeg ugrott mert első szintű leszármazottat azt hiszem csakis írásban lehet kitagadni, ha ezt a mama nem tette amíg élt meg akkor igen nehéz lenne ezt átvinni. De a pénzt talán vissza tudnátok szerezni illetve megtartani anélkül, hogy osztozni kellene belőle. Persze ha ügyesek vagytok lehet meg tudnátok ijeszteni a tesókat, hogy mondjanak le írásban az örökségről a barátod javára és visszavonja a lopási feljelentést.
2018. nov. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Honnan tudják, hogy az nem a testvérüké volt? Undorítóak...
2018. nov. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!