Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám viselkedése normális a...

Anyám viselkedése normális a barátommal szemben?

Figyelt kérdés

Már 1,5 éve van barátom, de a szüleim csak alig pár hónapja tudják. Épp azért nem szerettem volna elmondani, mert nem tudtam, hogy hogyan reagálnak, de erre azért nem számítottam... Mivel nem jó a kapcsolatom egyik szülővel sem, nem került sor hivatalos bemutatkozásra, csak simán eljött hozzám,és előbb utóbb leesett nekik.

Még nyáron a barátom úgy jött hozzám, hogy ajándékot hozott, és anyum akkor még elég kedvesen fogadta. Aztán volt egyszer, hogy a barátom nálunk aludt (elmúltam már 18),és benyitott hozzánk másnap, hogy mit döglünk itt, keljünk fel, mert mindjárt este van. Elég kellemetlen helyzet volt. Telt-múlt az idő, és egyszer összekaptam a barátommal.. Eljött hozzánk, de én kimentem az utcára inkább vele, és anyukám meg utánunk rohant, hogy min veszekszünk, magyarázzuk el, sőt a barátom karját is megragadta. Ezután pedig folyamatosan csesztetett anyám, hogy : már megint ahhoz a kölökhöz mész? Meg hogy találjak inkább magamnak valót, meg hogy csak nézzek rá a barátomra, hogy hogy néz ki (ruha, haj, testalkat) stb. Ilyen szempontból pedig anyumra is mondhatnám, hogy 50 éves korára úgy öltözik, és úgy hordja a haját, hogy már nem először hitték az emberek, hogy ő a nagymamám. Ma is ilyen eset történt, hogy elhoztam magamhoz a barátom biciklijét, anyukám meg rögtön nekem támadt, hogy már megint itt van az a gyerek? Azt is mondta, hogy ide ne jöjjön még egyszer, mert kihajítja, és egész végig csak ordibált. És apukám megkérdezte, hogy min veszekszünk már megint. Válaszoltam neki, hogy anyukám nem tud megmaradni a seggén, erre anyu nekem támadt, lefogta a karjaim, lökdelőzött, és az orromba is belekapott, ami meg elkezdett vérezni. Mindig is ilyen volt, hogy simán nekimegy akárkinek, és rettentően különös természete van,és mindig ordibál mindenre, de ez azért számomra már sok, hogy ilyen gyerekesen viselkedjen velem 18 évesként. És hiába kérdezem meg, hogy mi a baja a barátommal, csak azt mondja, hogy keressek magamnak valót, persze ha megkérdezem, hogy mi az a hozzám valót, akkor csak annyit mond, hogy úgy néz ki ez a gyerek, mint egy nagy medve.. Pedig a barátom nem ártott neki, és ő is kedvesen viselkedett vele, fogalmam sincs, hogy mi a baja anyámnak. Mind a ketten 18 évesek vagyunk.


2018. nov. 3. 16:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%
Felnőtt, cselekvőképes ember vagy, költözz el.
2018. nov. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
Persze, ezt a legegyszerűbb mondani. De ennyi idősen még tanul az ember. A saját gyerekedet is így dobnád ki egy nézeteltérés után. A válaszod szerint igen. Gratulálok...
2018. nov. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
19%

"anyu nekem támadt, lefogta a karjaim"


Ha ő fogta le a karjaidat, az azt jelenti, hogy neki támadtál fizikailag is az anyádnak.

Vagyis az egész úgy kezdődött, hogy anyád visszaütött.

A helyében már kivágtalak volna hazulról!

2018. nov. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%

Nem dobnàm ki a gyerekem!

De ilyen zakkant se leszek mint a Kérdező anyja, 10 év múlva lesz nagykorú a lànyom, odébb van még.


Amikor én voltam 18, azért akkor még elmentek albérletbe a fiatalok, én is ott kezdtem, szülői segítség nem voltm(anyum màr nem élt)


És mielőtt jöttök az albérletàrakkal, csak annyit megsúgok, nem csak Budapesten élnek emberek, hanem szàmtalan kisvàrosban, községekben stb., ahol van megfizethető albérlet.

Feltételezem legalàbbis, hogy nem csak fővàrosiak làtogatjàk az oldalt.

2018. nov. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Senki sem a kérdésre válaszolt. Felteszem másképp, mivel gondolom ti már felnőtt emberek vagytok akiknek van egy 18 éves lánya,feltéve ha szeretitek a saját gyermekeiteket, mégis mi az okotok, hogy utáljátok a párját? Semmi okot nem adott a barátom.

És kedves 3. válaszoló, túlgondoltad, amit leírtam. Mivel megindul felém, és nekemtámad, látszólag meg akar csapni, és sikerült is neki, te ilyen esetben nem védekeznél? Várnád egy helyben, hogy lecsapjon egy pofont, vagy még is mit csinálnál? És nem, én nem támadtam neki. Saját anyukámat, akitől hangos az utca, és mindig idegbetegeskedik, eszembe nem jutna megütni, nem hogy én kezdjem a pofozkodást.

Nagyon naívak vagytok, hogy minden 18 évesnek van lehetősége elköltözni, persze, elköltözhettem volna korábban is, de hova? Diákmunkából maximum élelmiszerre tellik, vagy 1-2 drágább holmira. És ha elkezdesz spórolni, addig kinek a pénzén élsz? Vagy nem használod az áramot és minden nap eszel egy zacskós levest? A 18 évesek többsége, akinek van saját háza, apuci biztosította, nem a saját keze által kereste meg a rávalót. De nagyon örülök, hogy az ilyen megmondó embereknek, akik szerint 18 évesen kötelező elmenni hazulról, azoknak mind sikerült, és nem a szüleivel él 30 évesen, és neten osztogatja a tanácsot egy 18 éves lánynak.

2018. nov. 4. 15:58
 6/13 anonim ***** válasza:
16%

Akkor maradj otthon!

Nem kötelező elköltözni.

2018. nov. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem az a lényeg, hogy költözzek, vagy ne. Attól, hogy még elköltözök, ugyanúgy fogja utálni a barátomat, sőt engem is. Csak arra voltam kíváncsi, hogy mi lehet az oka ilyen anyukánál, hogy ennyire utálkozó.
2018. nov. 5. 14:48
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
nehez elfogadni de sok mentalisan serult elmber el koztunk, az anyad ugy tunik az
2018. nov. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

honnan tudjuk? XDDDD

na jó... lehet, hogy nem tetszett neki, hogy egyszer összevesztetek a barátoddal. azóta nem szereti nem? amúgy apukámmal is volt hasonló... a nagypapám mindig osztja az észt mindenkinek, apukám meg egyszer megelégelte és vissza szólt neki. A papám meg tiszta erőből megpofozta volna, ha apu nem kapja el a kezét... azóta rosszban voltak pár hónapig, de aztán kibékültek. szerintem anyukád is előbb-utóbb el fogja fogadni. :) sok szerencsét és bocsi, hogy nem tudok semmit se mondani :/ nekem még nem volt 18 éves lányom és sem voltam még 18 éves se..

2018. nov. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
*és 18 éves se voltam még
2018. nov. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!