Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósom temetésére illik...

Anyósom temetésére illik eljönni a szüleimnek és a testvéreimnek?

Figyelt kérdés
A sógornőm szerint ők idegenek, nem tartoznak a családhoz.
2018. nov. 15. 18:19
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
88%

Kedves Kérdező!

A válaszaid alapján azt tanácsolom, hogy menjenek a temetésre, bármit mond a sógornőd. Ha ő azt is mondja, hogy az elhunythoz viszonyítva idegenek, a te szavaidból azt veszem ki, hogy nem voltak idegenek. A férjed is így vélekedik, mint a sógornőd? Nehogy már a farok csóválja a kutyát...!

2018. nov. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
80%
De ha (tegyük fel) a testvér, aki ugyanúgy gyereke az elhunytnak, kifejezetten szeretné, hogy ott legyenek a rokonok őt támogatni, akkor ki nyer?
2018. nov. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
83%
Az elhunyt SZERETTE azokat akiket a lánya valamiért gyűlölködve távol akar tartani. Az nem számít hogy az elhunyt mit akarna? Én tiszteletben tartottam a nagymamám végakaratát, hiába nem értettem vele egyet. Miért nem tiszteli az a nő legalább ennyire a tulajdon anyját?
2018. nov. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Nem akarom a sógornőmet minősíteni, főleg most, nehéz időszak ez mindannyiunk számára. Viszont vannak dolgok, amiket bármennyire is elborította lelkünket a gyász, meg kell tenni, túl kell élni.
2018. nov. 15. 19:24
 15/25 anonim ***** válasza:
83%
Ez a nap nem az elhunyt lányáról szól. Vagy csak a szüleid nélkül tud gyászolni? Eszébe se kéne ennek jutnia most. De úgy látszik, maradt kedve kombinálni.
2018. nov. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
76%

Van itt normális 72 százalékos is, ne ítéljetek el :'(

Szerintem beszélj a pároddal erről, és érdeklődd meg, pontosan mi a baja a tesójának, mert lehet, hogy tudja.

Igazából ez amúgy annyira nem mérvadó, ha nem követtél el valami nemtudoménmekkora világmegrengető gaztettet. Nyugodtan menj el a temetésre, ha pedig jelenetet rendezne (normális ember nem rendez) akkor mondd meg neki, hogy ez nem róla szól, hanem az elhunytról, és legyen tekintettel az anyjára.

2018. nov. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
78%
Nekem is aza az érzésem, hogy ez a sógornő a gyásszal foglalkozik a legkevésbé. Halt meg közeli rokonom, még a gyilkosára se tudtam igazán haragudni, annyira nem érdekelt semmi, ami a szeretettel ellentétes. Csak az unokatesóm érdekelt, és örültem, hagy nagyon sokan eljöttek a temetésére, minden régi haver, távoli rokon, olyanok, akik neki nem is voltak rokonai, csak nekem... Szóval nagyon gáz, hogy valaki ilyenkor azzal foglalkozik, hogy kit nem akar látni, inkább örülne, hogy szerették az anyját.
2018. nov. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 acelsziv ***** válasza:
85%
A sógornőd nem igazán szerethette az anyját, ha gyász helyett ilyesmivel van elfoglalva. Amúgy azt senki nem tilthatja meg a szüleidnek, hogy a temetésen ott legyenek.
2018. nov. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
80%
Én eddig úgy vettem észre, hogy a temetésre egyáltalán nem csak a szűk család szokott elmenni, hanem mindenki, akinek valamiért fontos volt az elhunyt. Apósom temetésére is eljöttek amúgy az én szüleim is, a nagymamám temetésére az anyósom, nagyapáméra sokan azok közül, akiknek valaha a bíróságon képviselt (fiatalkorúak kirendelt ügyvédje volt javarészt, ők jöttek el - már rég felnőttek, sőt, középkorúak voltak, amikor papám meghalt). Egyáltalán nem csak a szűk család, és sokszor nem csak családtagok mennek el. Nem lehet valakinek megtiltani, hogy elbúcsúzzon az elhunyttól, ha ő szeretné elkísérni az utolsó útján. Ha a közeli hozzátartozók nem kedvelik, akkor nem megy oda hozzájuk, és kész.
2018. nov. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaitokat.

Megerősített hitemben, hogy egy temetésre nem kell meghívni senkit, mindenki maga dönti el, hogy megadja-e a végtisztességet az elhunytnak, vagy sem. Nem a gyászolókról szól, hanem az elhunytról, akit mindazok elbúcsúztathatnak, akik életében ismerték, szerették, s akiket ő viszont szeretett.

Mégegyszer köszönöm mindenkinek.

2018. nov. 15. 20:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!