Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek edesanyammal, hogy...

Mit tegyek edesanyammal, hogy szebben viselkedjen a tesommal es felesegevel? A helyzetuk ami kialakult teljesen kiborit.

Figyelt kérdés
A tortenet lenyege roviden. Amiota tesom megsimerkedett jelenlegi felesegevel, anyum latvan a kapcsolat komolysagat (elotte tesomnak komolytalan kapcsolatai voltak, es par honapon belul vegzodtek), anyum eldontotte h ezt a lanyt nem fogja szeretni. a problema ott van h ezt mutatja is es ugy h a tudtara hozza vagy kozvetlen vagy kozvetlenul. Pl hata mogott beszel csunyakat rola de ugy h o is hallja azt. Mar probaltam beszelni anyuval de nem lehet. jelenleg egy fedel alatt lakunk az en hazamban ami neheziti a dolgot mert minden aldott nap en jatszom a bekito szerepet es meghallgatom a ket oldalt. sajnos tesomnal a serelmek ugy felhalmozodtak ahogy anyum viselkedik, h nagyon nehezen tud mar uralkodni magan es a legkisebb dolognal is robban. anyum tipikus fius anyuka, es nem birja feldolgozni h tesom hazassagot kotott es az eleteben nem anyum az elso most mar hanem a felesege. nincs nagyon privat eletuk mert megcsinal olyanokat h allandoan rajuk nyit, ha nem viszik vhova akkor besertodik es ennek hangot is ad. ha viszik vhova akkor meg az nem jo neki.. tehat a baja az h tesom nincs vele a nap midnen napjan. En azt mondanam pszichologushoz kene anyumnak mennie segiteni feldolgoznia a gyerek szulo elvalasztodast de hallani sem akar rola. tudom megoldas kulon menni tole, de egyenlore lehetetlen hisz en kulfodlon lakom es most vandoroltak ki hozzam es kezdeti nehezsegeken mennek keresztul mint munka talalas meg egyebek. Apum sajnos meghalt, es anyut nem lehet ravenni h kapcsolatokat alakitson ki, mert neki nem kellenek baratok alapon. de amikor elvisszuk vednegsegbe szohoz sem lehet jutni. ugyanezt csinalja velem is... csak en nem veszem a lelkemre hanem en felallok es kimegyek a beszelgetesi korbol. anyum egy beszukult vilagban el,. es egyszeruen nem kepes nyitni, mert nem tudja hogyan kell, de nem ismeri be h neki segitseg kene. nekem is kialakulo kapcsolatom van, nem tudom midnenhova magammal vinni, legfokeppen h en hetkoznap hosszu orakat dolgozom. en ertem anyumat is h nehez neki, foleg az o koraban egy idegen orszagban, egy idegen nyelvet beszelve. de teljesen lesullyedt a gyerekes onallotlansagba es alapjaban semmit sem hajlando csinalni tesom nelkul. Legyszi adjatok vmi tippet h mi lenne a megoldas e helyzetben, mert hosszu tavon nem lehet birni!!!
2008. nov. 6. 03:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Naná hogy nem lehet bírni!! Költözzetek háromfelé!! Anyukád részéről az elszakadás nem történt meg a normális módon, ezért nem bír lemondani a fiáról, és sajnos csak azt látja, hogy egy másik nő elvette tőle. Te nem tudsz semmit sem csinálni. A tesódnak kell, vagy úgy hogy előveszi anyut egy nagyon komoly beszédre, elképzelhető hogy anyukád úgy meghökken, hogy normális útra tér, de az is lehet, hogy még jobban belelovallja magát az érzelmi zsarolásban. Én azt javaslom, hogy költözzetek szét, mert az az általános tapasztalat, megbeszelés nem sok mindenre vezet. Gondolom anyagi kényszerből éltek ennyien együtt, de még egy icipici albérlet is jobb, mint így élni. Erre előbb utóbb rámentek figyeld meg, jobb elébe menni a bajnak.
2008. nov. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha édesanyád a te házadban lakik, roppant egyszerű a dolog: ultimátumot kell felajánlani neki. Vagy abbahagyja a piszkálódást végérvényesen, vagy van 30 napja albérletet keresni.

Tudom, radikális megoldás, lehet lepontozni is, de ismeretségi körömben bevált. :-)

2008. nov. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi is szétköltözéssel oldottuk meg a hasonló problémánkat. Még utána másfél év mosolyszünet következett, aztán jött a nagy felismerés, hogy ha nem bánik jól velünk, nem megyünk szívesen a közelébe. Mikor ez megtörtént, onnantól mondhatom pozitív irányt vett a kapcsolat...
2008. nov. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen koru anyukad de ha meg eltud menni kint kulfoldon dolgozni akkor nagyon fontos lenne! Elotte pedig irassatok be nyelvsuliba.

Szerintem a veszekedesbol nem fog kisulni semmi jo, ti tegyetek valamit. Vagy dolgozni menjen, vagy nyelvsuliba. Mert anyukad depresszios. A depressziosok nem akarnak ismerkedni, beszelgetni senkivel. Ha pszichologushoz megy o is csak azt ajanlja hogy menjen emberek koze, mozduljon ki otthonrol! Nezzetek neki klubot ahova magyarok jarnak, es vigyetek el, menjetek el vele! Ne engedjetek hogy ne menjen el oda!

Ha apukaddal jol eltek, akkor az o halalat, hianyat sem tudja feldolgozni. Segitsetek neki, mert egy depressziosnak segitsegre van szukseg, nem pedig veszekedesre.

En teljesen megertelek benneteket, de azt megsem mondhatom hogy pakoljatok ossze es kuldjetek vissza Magyarorszagra. Azert ez nagy szivtelenseg lenne, es nem tehetitek meg edesanyatokkal. Szerintem.

2008. nov. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Bocsanat h csak most regalok csak most volt idom megnezni a valaszokat. Koszonom a valaszokat. sajnos az emeszt engem h nem tudok mit tenni ellene. szeretnek mindenkinek jot de kozben a sajat eletemet is managelnem kell. sajnos anyummal nem lehet ertelmesen beszelni mert csak fujja a magaet es meg sem hallgat. 61 eves lesz anyu, de korahoz kepest aktiv. Nyelvsuliba beiratom, be kell a bevandorlas miatt, de arra is nehez ravenni mert az a baja ki viszi el kocsival. na marmost en dolgozom tesom meg hamarosan fog dolgozni nem tudjuk hozni vinni. mondtam menjen dolgozni. erre kikelt magabol h en mit kepzelek o nyugdijas es h lenne pofam elhajtani dolgozni. hiaba porbaltam meggyozni nem a penzert kene h menjen hanem h tarsasagba legyen, az o korosztalyaval es ne rajtunk logjon allandoan. Igazandibol az ocsemen logna tobbet mert nekem a parom nem tud magyarul, igy mi angolul dumalunk es igy nem tud befolyni a beszelgetesbe. tesom meg szeretne egy piciket a felesegevel lenni. egyszeruen nem hajlando onallosodni, nem azert mert nem tud, mert nem akar. igy akarja kifejezni h a koteleket.

tegnap pl azt kaptam a fejemhez, ha o beteg lenne nem is erdekelne minket. tesom mar a vegen bevonult a szobaba engem ott hagyva h probaljam elmagyarazni a dolgokat. H pontosan azert hozzattuk ki nem beszelve nem kis penzert amit en fizettem de ez mellekes, h itt utana tudunk nezni ha barmi gaz van. es pontosan itt nem marad magara. ugy akkor megjegyeztem azert mar ne varja el h en feladjak itt mindent amit kinkeserves meloval elertem, h hazamenjek a semmibe es otthon mellette legyek mert o ezt igy akarja!! erre valoban nem vagyok hajlando. en mar 7 eve eljottem es a vilag masik felere innen nem ugy van h felpattanok repulore es otthon vagyok 2-3 ora alatt a legrovidebb uttal is min 21 ora az ut becsi erkezessel... probaljuk vinni tarsasagba h ismerkedjen. ha en megyek vagy tesom akkor jo, de akkor is koslat utanunk csak azzal beszel akivel mi. felajanlottuk elvisszuk, majd erte megyunk, eljen elvezze az eletet. nem az ugy nem jo es meg mi vagyunk a szemet gyerekek, h mi leszeretnenk passzolni. En dolgozom 7 napbol otot, ket orat utazom naponta, kb atlagban 10 orat dolgozom, mire este hazamegyek orulok h elek, mellette van egy parkapcsolatom, es egy hatalmas hazam, amit takaritani es rendbe rakni is kene neha. mindennel le vagyok maradva, atlagban 5 orakat alszom, koffeinnel tartom fenn magam. ez sem megoldas.

az alapveto problema nem tud es nem is hajlando alkalmazkodni. o el meg a kicsi vilagban h mi gyerekek voltunk otthon laktunk Mo-n nala, es ezt az idot akarja visszakapni. de felnottunk, en masik orszagot valasztottam hazanak, ahol nekem jobb, es tenyleg 100000000szer jobb, en itt elek nekem ez a hazam mar, es tesomnak is kivanom h bejojjon nekik is ahogy nekem. Itt anyum az akinek alkalmazkodnia kellene es legalabb megprobalnia es nem pedig eroszakkal es erzelmi zsarolassal es allanod vitaval uszintani minket egymas ellen, es tudtunkra adni h nekunk vissza kellene menni. mert ez nem fog megtortenni. Nekem nem egy ismerosomnek a suzlei jottek ki ebben a korban, ha nem is tanultak meg tokeletesen angolul, de a minimumot megtanultak es eltek az itteni tarsadalmi eletet mint ahogy mas is. de erre o keptelen es nem azert mert nehez, hanem mert nem hajlando. es a legrosszabb h erzelmileg zsarol. ha vegre nyugalom van es mindenki happy, akkor akar csak egy kerdes mint tegnap h szeretnel e magyar hazba menni kirobbant egy 5 oras vitat, aminek az eredmenye zero... ekkor jon a duzzogas, a megbantodas h o meg van sertve, h nem szol hozzank vagy ugy szol, h ha nem szolna is jobb lenne, vagy latvanyosan bevonul a szobaba es akkor ott duzzog ereztetve h mi vagyunka szemet gyerekek. aztan mikor latja h a hiszti egyikonket sem hat meg akkor eljkezd kozeledni akkor megint par napig jo es utana kezodik elorol. MAr tesomnak mondtam en sajnalom, h a dolgok igy alakultak de ahogy evglegesitik a zuj melohelyen muszaj menniuk, vagyis van 3 honapja h elkoltozzenek, es lehetoleg ugy h anyu ne tudjon hozzajuk elsetalni. igy talan belejon h elvalasztodjon a fiatol. aztan ha en nem birok vele hazaviszem. barmennyire is fajo de eljutottam h elegem van!! es emiatt en nem kockaztatom sem a kapcsolatom sem pedig a karrierem. ezert gondoltam neki mar orvosi segitseg kene. ezt nem lehet epp esszel birni!!!

2008. nov. 14. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!