Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet vendégül látni...

Hogyan lehet vendégül látni 15 rokont?

Figyelt kérdés
Egy korábbi kérdés gondolkodott el. Mi ketten élünk együtt, 4 székünk van, egy étkészlet (6-6 tányér, villa, stb) és normál háztartási méretű edények (5L a legnagyobb). Tálaló edények sincsenek itthon nyilván 10-15 adag asztalra tevéséhez. Jénaiban sült húst is minimum 3 részletben kéne a sütőbe tenni, nem ha még olajban sült rántott hús a menü. Aki hasonló feltételek mellett hívott már meg 10+ rokont, ő hogyan oldotta meg?
2018. nov. 21. 07:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvan nem egy 30 nm-es lakasba.

Nappaliba kihuzhato asztal atvitele, gyerekeknek kulon asztal. Van vagy 30 tanyer szettunk evoeszkozokkel, rengeteg talalo edeny, es tobbfele kaja. Igen, a suto tobb kort fut, es a felso lapok mindegyiken is keszul valami anyos pajti segitsegevel.

2018. nov. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi egyszer tartottunk egy nagy, családi szülinapi bulit, meghívtunk mindenkit étterembe ebédelni. Akkora a lakás, hogy leülni is csak úgy tudnának benne ennyien, ha körben ráülne mindenki a francia ágyunkra. :D
2018. nov. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi eddig vagy bográcsoztunk mindig, ha sokan voltunk, vagy rendeltünk - az egyik közeli kajáldának tök jó x személyes táljai vannak.

Főzőcskézzen ennyi embernek a rosseb :)) (írom ezt úgy, hogy szeretek sütni-főzni)

2018. nov. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Én évente 2 max 3× tartok nagyobb bulit - a 2 gyerekem szülinapja plusz esetleg még valami.


Nálam mindig svédasztal van, ami úgy néz ki, hogy az L alakú konyhapultom egyik szárnya a svédasztal. Oda kirakom a tanyérokat (nekem van jelentős vendégkészletem), az ünnepieket teszem, de rakok mellé papírgarnitúrákat is, tányért, poharakat - ha elfogy a porcelán, nem fogok mosogatni, berakom őket a mosogatótálcába, utána jöhet a papír, igyekszem szebbeket venni abból is, de mindenki tudja, mit bír a pénztárcája, nem ez a lényeg!

Van egy barpultom, oda is rakok egy stóc tányért, evőeszközt, a kanapé mellé, vagy a dohányzóhoz, fotel mellé kis asztalkákra tálcát (van egy 3as asztalka, kisebb-nagyobb garnitúrám, ilyenkor jól jön), poharaknak, kávésccsészéknek, szóval a nappali és konyha több pontjára, hogy a leülőknek legyen hova rakodni.


Sokkal gördülékenyebb így minden, kiszolgálják magukat a vendégek. Szépen kirakom az italokat, sütit is, igaz, azokhoz is vannak szebb tartóim, de mindig veszek 1-1 szebb, időtálóbb darabot.

Étel: vagy rendelek tálat, vagy rendelek sült csülköt, kenyérrel, savanyúsággal -általában nagyon kapós.

Vagy van, h bepácolom előtte 3-4 nappal és római tálban megsütöm. De mondom, nyugodtan rendeld meg, biztosan van a környéketeken is ilyen hely.

Szóval nálunk ilyenek a bulik, szülinapi torta a fontos, ha azt ünneplünk, körbeálljuk, előtte dekoráljuk a házat persze, a felnőttek meg kiszolgálják magukat. Én csak beszerzem és ízlésesen feltálalom, utána a papírt ősszekapkodom, porcelán megy a mosogatógépbe szb.


Sokkal jobb így, mint előtte 3 napig idegbetegen készülődni, közben folyamatosan mosogatni, utána meg takarítani a romokat.

2018. nov. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs is 15 rokonom.:)


A legtöbben talán a lányom ballagásán árasztották el az otthonunkat. De akkor nyár volt, lehetett ülni a teraszon, és a kertben is.


Azelött való napot végig sütöttem-főztem, de volt segítségem. Hideg húsokat, salátákat, töltött tojást készítettünk, viszont itt is szükség volt a szomszéd segítségére, mert nem fért be minden a hűtőbe.


És a vendégek nem egyszerre jöttek, hanem folyamatosan. Így valahogy elfértünk.

Azt viszont azóta sem felejtem el, hogy este 10 felé, amikor már csak a legszűkebb baráti kör maradt, csengettek, és mi néztünk egymásra, mert már csak egy fél tál majonézes burgonya és egy fél füstölt nyelv maradt. Jesszus, ez ki lehet, és mit adunk neki enni?


De csak a lányunk volt, aki megunta a bankettet, és hazajött átöltözni, hogy egy vidámabb buliba menjen.

2018. nov. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
79%

Nálam kettő darab szék van, plusz egy irodai, de el tudom képzelni, hogy valószínűleg a "házas" rokonokhoz mennek, hisz a bográcsozást csak nem a nappaliban oldják meg. Meg igen, akinek kedve van ilyeneket szervezni, meg megszokta, hogy mennek hozzá, az ebből fel van készülve.


Nálam "ropi" sincs. Ha valaki betoppan (soha senki), kávét se kap, mert nincs itthon.

2018. nov. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
83%

Én direkt úgy oldottam meg, hogy 4 személyesnél ne legyen nagyobb az asztal nálunk. (Na jó, 5). Ennyi embert tudok leültetni, és nem is szeretnék többet. Férjem, lányom, vejem, én, anyám. (Mármint ünnepen.)

A ház nagy, és lehetőségem lett volna egy szép ebédlőt berendezni, nagy asztallal, de inkább nem. Így van jó kis hivatkozási alapom, hogy itt öt embernél több nem fér el:))

2018. nov. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
83%
Előző voltam: Mondom ezt úgy, hogy imádok és tudok is főzni, sütni. De ötnél több emberre már nem szeretnék, az már nekem nyűg.
2018. nov. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"Nálam "ropi" sincs. Ha valaki betoppan (soha senki), kávét se kap, mert nincs itthon."



16os, olyat röhögtem 🤣🤣🤣!


Hát, így mondjuk nem csoda, hogy senki nem nyit rád ajtót.

Persze értem, hogy neked ez OK.

2018. nov. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!