Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasságkötés után illetve a...

Házasságkötés után illetve a diplomában lehet-e nevet változtatni?

Figyelt kérdés
Két éve mentem férjhez, és felvettem a nevét. A férjem mondjuk Kovács X én Kiss Z. A házasság után a nevem Kovács-Kiss Z lett. Ez került az idén megszerzett diplomámba is. Tanulmányaimat azonban szeretném folytatni, doktori címet szerezni, de azt már a lánykori nevemen. Lehet ilyet? Az anyakönyvi hivatalnál lehet kérni olyat, hogy ismét a lánykori nevemet használhassám, tehát csak Kiss Z legyek? Illetve a megkapott diplomámba ez átírható? Van valami infótok?
2010. jún. 26. 19:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%

elég bonyolult lenne jogilag, úgyh nagy valószínűséggel nem. az lesz benne, h neved meg leánykori neved ez meg ez...

illetékesektől (egyetem) kérdezd meg, ne itt:P:D

2010. jún. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
csak szombat este ritkán vannak a TO-n, gondoltam hátha tud itt valaki valami infót :)
2010. jún. 26. 19:17
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Diplomában biztosan nem tudod megváltoztatni. De Felveheted a lánykori neved ismét, persze ha férjed ez nem zavarja. Szóval vissza lehet venni a neved egyszerű névváltoztatással. Aminek van illetéke is. Kérdezd meg az anyakönyvi hivatalban ez hogy megy most.
2010. jún. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Huhh, ez velem is így van!! Írj, h. mire jutottál. Én is kötőjellel vagyok, imádom a férjem, de a diplomám szeretném, ha a leánykorin menne. Nem tudom, mi legyen.
2010. jún. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A dr címet egyébként is csak a saját nevedhez tudod csatolni. Nem használhatod a férjes neved előtt. Dr Kiss Kovács Z lehetsz. Én is ez vagyok. Vagy vedd vissza a lány nevedet. Sima ügy, sima névváltoztatás talán néhány ezer ft.
2010. jún. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
50%
Miért? Bocs, de engem nagyon érdekelne miért nem jó bele a rendes neved miért kell a régi?
2010. jún. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Én a hasonlóképp járt válaszoló vagyok, nem a kérdező, de 1. furcsán néz ki így a Dr a név előtt, 2. rengeteg az adminisztráció, 3. egész életemben azért a Dr-ért dolgoztam (természettudomány) idáig, szeretném, ha az én nevem lenne mögötte. Most már biztos, hogy meg fogom változtatni.
2010. jún. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%

Miért a férjezett neved nem a tied?

Ez olyan feminista hülye duma...

2010. jún. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%

De a férjezett neve elég nem írhatja tessék már megérteni. Akkor max mögé tehetné, úgy hogy : Kovács -Kiss Z dr.

Így . Férjes név előtt akkor lehet a dr a férjé.

2010. jún. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Hát még mindig nem értem, akkor miért vetted fel a férjed nevét egyáltalán hiszen nem kötelező, egyszerre biztos, hogy csak egy nevet használhatsz és nem váltogathatod.

Én x-né dr. Z Y leszek és akkor is látszik, hogy te vagy a dr, mert ha a férjed lenne az akkor dr xné YZ lenne a neved.

2010. jún. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!