Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megütöttem apám . Rosszat tettem?

Megütöttem apám . Rosszat tettem?

Figyelt kérdés
Szócsata volt , majd bevert nekem egyet az arcomba , én meg reflexből félelmemben visszaütöttem .
2010. jún. 26. 22:13
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
69%
Függ attól is ,hogy Apád hányszor ütött meg eddig,iszákos e esetleg,agressziv....,ha ezek nem érvényessek rá,és most csak a vita hevében járt el a keze,akkor rosszul tetted!!!Én Apumat soha nem tudnám megütni,mégha kapnék is egy fülest..,erőssebb is vagyok nála már csak ezért se! 29F
2010. jún. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
16%

"Majd lesz neked Jancsi... no hiszen lesz neked!"

Szomorún kullogva gondolta ezeket,

"Gazduramnak ugyis rossz a csillagzatja,

Hát még... de legyen meg isten akaratja."


Ezt gondolta, többet nem is gondolhatott;

Mert ekkor a nyájjal elérte a kaput.

Kapu előtt állt az indulatos gazda,

Szokás szerint a nyájt olvasni akarta.


"Sose olvassa biz azt kelmed, gazduram!

Mi tagadás benne? igen nagy híja van;

Szánom, bánom, de már nem tehetek róla,"

Kukoricza Jancsi e szavakat szólta.


Gazdája meg ezt a feleletet adta,

S megkapta bajszát, és egyet pödrött rajta:

"Ne bolondozz Jancsi, a tréfát nem értem;

Amíg jól van dolgod, föl ne gerjeszd mérgem."


Kisült, hogy korántsem tréfaság a beszéd,

Jancsi gazdájának majd elvette eszét;

Jancsi gazdája bőg, mint aki megbőszült:

"Vasvillát, vasvillát!... hadd szúrjam keresztül!


Jaj, a zsivány! jaj, az akasztani való!

Hogy ássa ki mind a két szemét a holló!...

Ezért tartottalak? ezért etettelek?

Sohase kerüld ki a hóhérkötelet.


Elpusztulj előlem, többé ne lássalak!"

Jancsi gazdájából így dőltek a szavak;

Fölkapott hirtelen egy petrencés rudat,

A petrencés rúddal Jancsi után szaladt.


Kukoricza Jancsi elfutott előle,

De koránsem azért, mintha talán félne,

Markos gyerek volt ő, husz legényen kitett,

Noha nem érte meg még husszor a telet.


Csak azért futott, mert világosan látta,

Hogy méltán haragszik oly nagyon gazdája;

S ha ütlegre kerül a dolog, azt verje,

Ki félig apja volt, ki őt fölnevelte?"


-- Hát nem vagy egy János Vitéz :P

2010. jún. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
86%

Nem.

Szerintem nagy-nagy hülyeség, hogy tisztelni kéne az olyant, aki semmibe vesz téged. Még hogy bocsánatot kérj! Azért, mert megvéded magad? Semmi joga megütni! Mi értelme van nennek? Sose értettem! Ez a mai nevelés? Hogy az ember szétveri a gyerekét, amíg el nem ájul? Hú, aztán tényleg nagyon okos lesz tőle. Ne félj megvédeni magad!

Engem kiskorom óta folyamatosan vernek, nagyon rossz családban élek, minden semmiségért képesek ütni. Ugyan a szüleim már rég elváltak, de amikor apám elvisz magához, akkor ő is megver. Kiskoromban túl gyenge voltam hozzá és most se vagyok erősebb, de már visszaütök. Mindezt lány létemre, 13 évesen...

Ennyi... :/

2010. jún. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%

Engem legutóbb 2 éve, 28 évesen ütött meg az apám úgy, hogy kék- zöld lettem tőle. Én nem ütöttem vissza, mert 1. nem akartam még nagyobb balhét

2. szánalmasnak tartottam (akkor is), hogy csak így tudja kezelni a saját maga által gerjesztett konfliktust

3. egy vén öregember, még én is erősebb vagyok nála, pedig a lánya vagyok

4. talán így még rosszabb volt neki. Habár ha igazán őszinte akarok lenni azt kell mondanom, hogy nem hiszem, hogy foglalkozott a dologgal, mert sztem nagy ívben lesz.rja az egészet

Én egyáltalán nem ítélem el azt, aki erre kényszerül. Talán nekem is azt kellett volna, az egész gyerekkoromat agresszióban töltöttem miatta és még felnőttként is eljátszotta. De (remélem) Isten nem ver bottal.

Szóval én megértem ha amúgy is agresszív ember az apád. Akkor nehogy rosszul érezd magad emiatt.

2010. jún. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim válasza:
17%
22:18 így van!!
2010. jún. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
91%

Engem apám 12 éves koromig ütött, minden apró kis dolog miatt, de már akkor megmondtam neki, hogy Én nem tekintem az Apámnak. Aztán anyumék elváltak. 13 éves koromban olyan szinten elegem lett apámból, hogy már nem szégyelltem visszaütni, karmolni az arcát...stb. Most 14 éves vagyok és ott tartok, hogyha megüt én (jobb esetben) visszaütök, vagy jól hasba rúgom. Most mondhatjátok, hogy primitív bunkó vagyok és, hogy nem illik az ilyesmit, ássam el magam..stb De az egész kisgyerekkoromat megkeserítette, ez alól próbáltam(ok) kitörni. Nem vagyok buta, hogy ezt megteszem és nem a kamaszkor miatt van. Nem vagyok rossz tanuló ( 4,0 felett van az átlagom ) , mégis mindig Én vagyok a rossz. Nem járok bulizni, piálni, nem cigizek, jóformán ki sem mozdulok a lakásból. Flegma vagyok és bunkó, de csak akkor ha mások is azok velem. Apám mindig jön a tisztelet dumával, de Én csak annak adok tiszteletet, aki megérdemli. Gondolom, hülye kis csitri vagyok, hogy ezt megmerem tenni. No, pontozzatok le.


14/L

2010. jún. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
54%

Én inkább azt nem értem, utolsó, hogy ha egyszer ilyen szinten eleged van az apádból, akkor miért vele maradtál? Kamaszgyerekeket már minden esetben megkérdez a bíróság váláskor, hogy ők kivel szeretnének maradni. Ráadásul mivel a bírói szakma szinte teljesen elnőiesedett, ezért amúgy is az anyának szoktak inkább ítélni a bírónők.

Egyszerűen elképzelhetetlennek tartom, hogyha elmondtad a bíróságon, hogy téged fizikailag bántalmaz a szülőd, akkor neki ítéltek volna, ez törvénybe is ütközik.


Ha meg nem neki ítéltek, akkor meg hogy-hogy azóta is verekedtek, hiszen sose kell találkoznotok? Ha láthatása is van egyszer egy hónapban, azt lehet úgy is, hogy megállsz a kerítés belső oldalán, ő meg a külsőn, nézitek így egymást egy óráig, aztán vége...

2010. jún. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
13%
Ha viszont azért maradtál vele, mert nála van a pénz, lakás, stb, akkor meg is érdemled. Valamit valamiért. :P
2010. jún. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
72%

Bocs, h eltérek a tárgytól, de utolsó! Nem tudjuk, h 00:48-as miért maradt az apjával, vagy csak láthatása van-e, és mivel nem ismerjük a részleteket, nem is kéne ilyeneket mondani. Lehet, h azért maradt az apjával, mert az anyja vagy csóró, és nem akart a hajléktalan szállón kikötni 15 éves korára, vagy akármi. És szerintem ezért nem érdemli meg a verést!

A kérdéshez annyit, h attól függ hány éves vagy, és min veszekedtetek. Ez fontos tényező.

2010. jún. 27. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
71%

tegnap 22.23 vagyok.

na tényleg jól összevitáztatok.

Talán tényleg nem kellett volna megütni,de ha már igy alakult ellehet gondolkodni,mi lesz legközelebb.hogyan old meg az ilyen problémát.nem az a megoldás,de eltürni se kell. ki kell kerülni az ilyen helyzeteket!

2010. jún. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!