Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon tenyleg veletlen felejte...

Vajon tenyleg veletlen felejtenek el engem mindig?

Figyelt kérdés

Szuletesnapok, nevnapok stb.. mindig mindenki szuletesnapjan egyutt eszik a csalad a szulinapos tortat kap es aprosagokat veszunk neki.

Ha en vagyok a szulinapos kb mar 5 eve mindig azf mondjak, hogy majd utolag felkoszontenek meg lesz kozos csaladi ebed stb..

Aztan valahog, mindig elfelejtik, legalabb 5 eve egy tortat nem kaptam de sokszor egy szobeli koszontest is max utolag 1 2 nappal.

Mind felnottek vagyunk, van munkahelyunk.

Ez csak ig, jon ki szerintetek vagy egyszeruen tojnak ram?

28/n



2018. dec. 2. 12:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez volt, csak súlyosbította az a helyzet, hogy a bátyámnak 6 nappal (!) később van a szülinapja és erre mindig emlékeztek, egyedi torta, ajándék autó, kb egymásra licitálnak. Én meg ott ültem a 16., a 17. és a 18. születésnapomon is, hogy "Hahó, nem felejtettetek el valakit?!". Mindig látványosan szégyenkeztek, hogy nem tudják hogyan felejthették el, de most nem hoznak semmit, legközelebbi találkozásunknál bepótoljuk (sose történt meg). De ha anyák napján csak délután hívom fel az anyámat, akkor ő kiabál, hogy mekkora egy patkány vagyok, mert nem is jutottam eszébe. Ember, 8 éve nem ünnepeljük se a névnapomat, se a szülinapomat, de cserébe minden más ünnepnél én csinálom a kaják nagy részét és pattogok, hogy senki se panaszkodhasson.

Csicska vagyok a saját családomban. A múlt évben kezdtem el mondogatni, hogy sajnos nem érek rá átmenni, sajnos én se vettem ajándékot, sajnos én is elfelejtettem mindenki szülinapját. Amikor hisztiztek, akkor közöltem, hogy nem értem mi a baj, hiszen én többet adtam nekik, mint ők nekem a szülinapomon. Akkor már nem vergődtek, hogy mekkora p...csa vagyok, hanem sértődöttem és bőgve szidtak maguk között.

Eskü nem normálisak.

2018. dec. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem hogy lehetne az mentség hogy másik jeles alkalom miatt van elfelejtve... Apukám nemzeti ünnepen született, sose felejtettük el. Anyukám szilveszter közelében, a párom neve napja is akkor van, mégsem sikerült még elfelejtenem mert hogy akkor van karácsony és szilveszter...
2018. dec. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
90%

Én is így vagyok vele.

Én nem süllyedek le addig, hogy ne köszöntsem fel azokat, akik nem köszöntenek fel engem, de az ajándékozást ennek megfelelő szintre vittem...

2018. dec. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

El nem felejtik, csak mindig megjegyzik, hogy makd utolag mert mostk eves a penz stb..(ez teljesen ertheto szamomra en is szinte minimalberbol elek.)

Csak igy belegondolva h lassan tobb mint 5 eve egy hazi sutesu tortat sem kapok, de meg egy kozos etkezes sincs, az azert elegge elszomorit. Ezt leszamitva teljesen jo a viszonyunk. Csak bat ez felnott fejjel is kisse banto..

2018. dec. 2. 18:06
 15/19 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesirasi hibakert
2018. dec. 2. 18:07
 16/19 anonim ***** válasza:

Az hogy a felnőt tesóid esetleg elfelejtik és később kapnak a fejükhőz okés, de hogy a saját szüleid ne emlékezzenek, az persze hogy rosszul esik.

Nekem is 14 éves koromba volt valami féle szülinapi köszöntésem, az ajándékom pedig azóta is érkezik. Én azóta is utálom a szülinapom.

Probáld meg azt hogy megszervezed magadnak, legyél olyanokkal akiknek számítasz és akiket ott szeretnél látni. A saját tesóim is ma már úgy csinálják, hogy maguknak szervezik. Mondanám, hogy finoman utalj rá, hogy rólad megfeledkeznek, de nem vagyok benne biztos, hogy jogosnak éreznék a felvetést, mert úgy vannak vele, hogy ők téged is kellően megünnepelnek.

2018. dec. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Minden rokonságban van egy-két fekete bárány.


A te rokonságodban pl. te lehetsz az egyik ilyen fekete bárány. Valamivel kilógsz a sorból, valamelyik irányba (vagy azzal hogy neked minden sikerül, mindenben szerencsés vagy azzal, hogy pont fordítva, mindenben szerencsétlen vagy mindenből rosszul jössz ki).


Ezek azok a típusok akiket folyton kipletykál a rokonság a háta mögött. Nem vagy egy szerencsés ember, de hát ez van. Téged nem csak az ünnepeken "felejtenek el" hanem a hétköznapokban is igyekszik mellőzni a rokonságod, de ezt már annyira megszoktad, hogy ez neked lehet már fel sem tűnik. Csak az ünnepeknél csak feltűnt, mivel ugye ott nem kapod meg az ilyenkor egyébként megszokott fokozott kedvességet figyelmességet. Ez ellen tenni semmit nem tudsz. Ők megváltozni úgy sem fognak és már te sem fogsz változni. Úgy hogy így jártál.


Megjegyzem: Ha át mennél egy teljesen új környezetbe ahol új ismerőseid, szomszédaid és munkatársaid lennének agy idő után ott is hasonló helyzet állna elő. Ugyanis a "hiba" benned van. Nem vagy egy önzetlen közösségi ember és ráadásul az egód is az egekben vagy a béka segge alatt lehet. ami nagyon nem kedvez, hogy egy elfogadott közkedvelt rokonnak, ismerősnek tartsanak.


Persze, még attól, hogy te ezeket esetleg nem ismered el vagy nem fogadod el, attól még ez nagyon is így van.


És ez ellen tenni szinte semmit nem tudsz. Ilyen típus vagy ilyenek a személyiségvonásaid. ezzel együtt kell élned. (Én ismerek jó néhány ilyen embert, de hát ez nálam foglalkozási ártalom, a szakmámból következik.)


Úgyhogy, fel a fejjel! Nézz át ezeken az embereken, mert akarod vagy sem, ők is átnéznek rajtad.

2018. dec. 3. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A sok véletlen már nem véletlen!

Ha tízévente egyszer elfelejtik, az érthető. Ha a többi családtagét sosem felejtik el, a tiédet meg mindig, akkor ez pontosan mutatja, hogy mennyire vagy fontos számukra a többiekhez képest. Semennyire.


Más szülinapján van pénz tortára, a tiédnél meg pont mindig kevés a pénz? És egyáltalán: a két szülőnek pénzkérdés egy torta meg egy csokor virág????? Etessék ezzel a dumával a nénikéjüket!

2018. dec. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Valami miatt téged semmibe vesznek, ennek okáról csak te tudhatsz. Neked felesleges ajándék, meg köszöntés, te anélkül is mindenkinek adsz. Én a helyedben lesz..nám, én inkább magamr akölteném. Ez már nem véletlen elfelejtkezés. Ha invitálnak a közs ebédre valaki más kapcsán, akkor mondd le azzal, hog ydolgod van, mert épp a saját születésnapodat ünnepled.Azt, amit ők nem szoktak. Én nem is értem, hogy írhatod, hogy jó a kapcsolatotok, ha ilyen nyilvánvalóan sz...ba se vesznek évek óta
2018. dec. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!