Vajon igazuk van?

Figyelt kérdés
Nézem a Való Világot, de anyáméknak ez nagyon nem tetszik. Napi renden megy a veszekedés, hogy milyen színvonalon aluli műsor. De nem magyarázzák meg, hogy mégis miért gond, ha nézem, vagy mégis mit árthat nekem?! Ez csak egy tv műsor. Mégis mi bajom lehet tőle? Szerintetek igazuk van? 25L

2018. dec. 7. 10:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%

Torz valóság-képet közvetít, előre megrendezett jelenetek, mű-szereplők-művilág, nem akarják, hogy ilyen értékrend hasson rád, hogy személyiségedet ez formálja.

A "mindig más életével való foglalkozás", a "kukkolás" amit lehetővé tesznek eme "műsorok" sem szerencsés.

Akik unatkoznak, nincs életük, nem taálják helyüket, "figyelemelterelésként" nekik jók e műsorok, mert ezáltal önmagukról elterelhetik a figyelmet, a más életével való aktív foglalkozással...

Nekik van kitalálva a bulvár-média, meg a celeb-világ-pletykák is, stb.

2018. dec. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%
Igen, igazuk van
2018. dec. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Sosincs olyan, hogy haza megyek és bekapcsolom, hogy kifejezetten nézzem. Inkább ha főzök, vagy valamit csinálok, aközben szokott menni a tévében.
2018. dec. 7. 11:41
 4/24 anonim ***** válasza:
87%
Egy igénytelen és közönséges műsor, ami torz képet ad a világról, az érzésekről, a kapcsolatokról, az emberekről, stb. Ha neked ez jön be, akkor te ilyen vagy.
2018. dec. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
De ezzel az erővel pl. a romantikus filmek, sci-fi, akciófilmek is mind torz képet adnak a ilágról... egyik sem igaz.
2018. dec. 7. 11:48
 6/24 anonim válasza:
33%

Szerintem nincs igazuk. Tény, hogy szenny műsor, de 25 éves felnőtt nő vagy. Ha 10-15 lennél, megérteném a kioktatást, és nevelő szándékú utasításokat, de így nem. Ha velük laksz, mondd nekik azt, hogy oké, többet nem ézed, és a tv-ben ne is nézd, a mobilodon meg tudod nézni az összes részt az rtl oldalán.

Egyébként néha én is belenézek, kb heti egyszer-kétszer. Jól esik néha olyan tartalmat nézni, aminek a nézése közben nem kell gondolkodni, tudom, hogy az egész műsor egy szemét, de szégyen vagy nem, néha szívesen belenézek, és egyáltalán nem mondanám, hogy torz világképem van.

2018. dec. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Háttértévézésnek is nézhetnél valami színvonalasat. Ezek a szereplők igénytelen, pénzhajhász, unintelligens, közönséges emberek. Az ember válogassa meg, kinek a társaságában szeret lenni. Olyanokéban, akik hasonlóak önmagához vagy nála többek. Kevesebbek, értéktelenebbek ne legyenek, mert leépítik őt magát is szellemileg, érzelmileg. A romantikus filmek is hazugok, de azok a pozitív érzelmeket, szeretetet állítják példaként, nem a primitívséget, gonoszságot, ürességet.
2018. dec. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Egyébként ha én nézem ezt a műsort, akkor valószínű, hogy én is ilyen vagyok, mint a szereplők?
2018. dec. 7. 12:11
 9/24 Téékáá ***** válasza:

Utolsóval érték egyet.

Én már alszom mikor kezdődik de heti 1-2x fent maradok még egy fél órára a feleségemmel o szokta nézni.szoktunk mosolyogni h milyen buták:) szerintem egyikünknek sincs torz világképe inkább tanulok belőle hogy bem kell csinálni dolgokat.

Bár fiatalokat félrevezethet.

29f

2018. dec. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

"én is ilyen vagyok, mint a szereplők?"

Nem feltétlenül.

Lehet, csak tetszik, amit ott művelnek, mert te nem mered, vagy pedig megnyugszol, mennyivel különb vagy és azért nézed, hogy megtudd, miben.

2018. dec. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!