Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Üdv. Vajon igazuk lehet? Ez...

Üdv. Vajon igazuk lehet? Ez már tényleg betegség (anorexia)?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok. 165 cm, márciusban eldöntöttem, hogy fogyókúrázok. Mára már ott tartok, hogy napokig semmit nem eszek, esetleg 1 jogurtot. Most vagyok 42 kiló és nem tartom magam vékonynak. Nem bírok enni, mert félek, hogy hízok. Napi szinten mozgok 1-1,5 órát. Szüleim és barátaim szerint ez dár betegség.

Mit lehetne tenni??

Köszönöm a válaszokat!


2014. aug. 12. 05:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Valóban ez már bőven betegség.


Menj orvoshoz, mert hamarosan összefogsz esni, és úgyis kórházban fogsz kikötni.

2014. aug. 12. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Igen, igazuk van. Ne fogyj tovább, nem fogsz hízni, ha egészségesen eszel, sok zöldséget, némi bőr nélküli csirkét, ilyesmit. Nem jó, ha elveszíted az izmaidat és az egészségedet a hiányos táplálkozás miatt.

A joghurt egyébként sem túl jó, mert, ha ízesített joghurtot eszel, az tele van cukorral, és az nem egészséges éhgyomorra (meg egyébként sem).

2014. aug. 12. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Mindennap eltervezem, hogy "majd holnaptól enni fogok", felkelek és nem bírom magam rávenni. Inkább kávé és torna..

2014. aug. 12. 06:06
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Gondolkodj el, hogy miért jó ez neked. Plusz nézegess képeket anorexiás nőkről, borzalmasan rondák lesznek, a fej a testhez képes nagy, a haj kihullik , fénytelen, fogak elromlanak, a bőr csúnya. Arról nem is beszélve, hogy mindenki aki rád néz arra gondolol, hogy mindjárt lenyomok a torkán egy szelet csokit, nehogy éhenhaljon..
2014. aug. 12. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Betegséget hivatalosan csak orvos állapíthat meg, de szerintem nem kell diploma ahhoz, hogy te is tudd a választ a kérdésedre. A megoldás egyértelmű: kérj segítséget és hagyd, hogy segítsenek! Nem holnap, hanem most! Egyébként nem értem, hogy szüleid/barátaid miért nem tettek már valamit az ügy érdekében...
2014. aug. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon komoly és súlyos betegség.
2014. aug. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

"Ha belefogsz,a felét már elvégezted."


A sorsodat te magad irányítod!

2014. aug. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Már kezdek ráébredni, mi a helyzet, de az evés nem megy. Minden falat után lelkiismeret furdalásom van. Arról nem beszélve, hogy a hasam iszonyatosan megfájdul utána.
2014. aug. 12. 10:05
 9/21 anonim ***** válasza:
Ne várj tovább! Most szólj valakinek és kérjetek segítséget szakembertől, mielőtt rosszabb lesz!
2014. aug. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

1. pszichológus, aki segít leküzdeni a szorongásodat

2. gyomordoki, mert fáj a hasad - ami amúgy tök érthető, hisz nem eszel, el van szokva az emésztéstől és a kevéstől is megfájdul (akár a pici babáké)


Amúgy tényleg anorexiás vagy, szüleid miért nézik tétlenül? az ő dolguk lenne érdemben segíteni - elrángatni lélekbúvárhoz és segíteni a gyarapodásban.

2014. aug. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!