Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan haragszom anyukámra...

Jogosan haragszom anyukámra vagy én vagyok a hibás?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy az érettségim nem úgy sikerült, ahogyan elterveztem, és jól le lettem szúrva, hogy ugyan miért... Sosem voltam jó tanuló, mindig egyedül kellett már általánosban is tanulnom, nem igazán segített senki, ha nem értettem az anyagot, mert anya az semmi ilyenhez nem ért, apukám meg messze dolgozott, így ritkán láttam.

Az a helyzet, hogy anyám okolom emiatt, mert ha mondjuk rendszeresen leült volna velem tanulni, és megmutatja, hogy hogyan tanuljak, egyszer-kétszer segít, bíztat, hogy így-úgy csináljam, talán a középiskolában már magamtól is ment volna ez az egész. Igazából sosem érdekelte annyira, hogy milyen tanuló vagyok, maximum azért zavarta a rossz jegy, ha kaptam, mert az kiderült a szomszédságba, és miattam szégyenkezett.

Azon gondolkoztam, hogy akiknek a szülei mondjuk tanárok, orovosok, azoknak a gyerekei (általában!) miért viszik mindig nagyra..., miért lesznek belőlük is tanárok/orvosok..., esetleg azért, mert ők így lettek felnevelve, nem?

Én úgy érzem, hogy magamtól is rájöhettem volna a középiskolában, csak sajnos egy olyan iskolába kerültem, ahol a színvonal a legalja mindennek..., ott nem tudtam megtanulni szinte semmit, és szerintem nagy szó, hogy nekem van érettségim, pedig buta lány vagyok, és ez most komoly. Alap dolgokat nem tudok, amit szégyellek. Ma is összevesztem anyámmal, mert nem bíztatna, hogy hátha felvesznek főiskolába, inkább mondja, hogy hátha nem fognak, és mehetek dolgozni (anyagilag jól állunk!)... hiányzik az a fajta bíztatás, amit megkaptam az egyik tanáromtól..., anyám szó szerint sosem bíztat, mindig el vagyok könyvelve egy kis hülye, buta lánynak... Állandóan bőgök, meg zavar ez a dolog, mert úgy érzem, ha megfelelően elkezdtem volna a tanulást, okos lennék. Szerintetek még van remény, hogy ne legyek buta? Szeretnék diplomát, nyelvvizsgát, de az önbizalmam (szüleim miatt is) a béka feneke alatt van. :(


2010. jún. 27. 18:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Próbálj kollégiumba menni, ott a közös tanulások is segítenek a felkészülésben!
2010. jún. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Igazad van, hogy nagyon de nagyon sok múlik a szülőkön a tanulás szempontjából !Azért a gyerek az gyerek, ha nem figyelnek oda rá, nem követelnek tőle, nem ülnek le mellé, hogy miért is nem megy a tanulás akkor megszokja, elkönyveli, hogy úgysem tudja megtanulni kész!

A középiskola meg más megint más, igaz, hogy már akkor megvan a magadhoz való eszed és már sok szülő segíteni semi tud, mert nem úgy tanulták stb,de ha nincs meg a kellő alap akkor nehéz és a másik igenis kell a bíztatás !!!

Nekem is volt olyan osztálytársam akit elnyomtak otthon, nem bíztatták, nem törődtek vele!

Figyelj viheted még sokra az életben, az a fontos te mit akarsz! Én jogon végeztem , volt egy csoporttársam aki hasonló helyzetben volt, mint te , nem tanult, nem fejezte be a középiskolát és nem érdekelte a szülőket ! Elment dolgozni,megismert egy srácot akitől minden bíztatást megkapott, megcsinálta estin az érettségit, és felvették a jogra ! Munka mellett csinálta végig és most egy ügyvédnél bojtárkodunk ! Szóval rajtad múlik ! Mostmár ne foglalkozz azzal, hogy a szülők nem akarnak engedni ! Sok sikert !

2010. jún. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, megfogadom a tanácsod, és megmutatom, hogy igenis vagyok valaki! :D
2010. jún. 27. 19:36
 14/16 anonim ***** válasza:
44%
sztem meg egyedük te vagy a hibás h nem tanultál. Én intézetben nőttem fel(a szüleim meghaltak rokonom meg nem volt),és senki nem foglalkozott azzal h kész e leckém vagy sem,meg tanultam e vagy sem. És mégis ma máér diplomás nő vagyok. Ennyi
2010. jún. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem jogos.

Egyébként jövőre újra érettségizhetsz,ha elrontootad a te hibád.

Sok embert ismerek,aki átbukdácsolta magát ,érettségin meg remekel.Igazából azt a pár tételt csak be kell seggelni.te ezt nem tettem meg.Ehhez semmi köze annak,hogy tanultak,vagy sem veled 10 évvel ezelött.

2010. jún. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Figyu

Ha ők azt mondják hogy hátha nem vesznek fel akkor mondd azt hogy de igenis felvesznek!

1) Legyél magabiztos és kitartó!

2) Ha nem kapsz bíztatást és támaszt a szüleidtől kérhetsz pl. a barátaidtől, tanulhattok együtt.

3) Ha sírsz azzal nem oldasz meg semmit, csak roszabb lesz. Gondolj arra hogy bizonyítani akarsz a szüleidnek és te nem csak egy buta lány vagy hanem még sokra viheted az életben.

4) A céljaidnak élj!

Én még csak 13 vok és nekem se segítenek sose tanulni(csak nevelőapám ha itthon van NÉHA mert mindig dolgozik) és mindig kitünő voltam mert ha valamit nem értettem akkor mindig megkérdeztem a tanároktól és sokat tanulunk együtt az osztálytársakkal.

És nem feltétlenül igaz hogy akinek a szülei tanárok,orvosok stb. azok tanárok, orvosok, stb-k lesznek, mert pl. az ofőm fia tanulásban a béka segge alatt van. Na ennyi!

2010. jún. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!