Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Paradox helyzet megoldása?

Paradox helyzet megoldása?

Figyelt kérdés

Legszívesebben 28f elköltöznék otthonról ...

De ha elköltözök otthonról akkor többet kell dolgoznom és azt érzem ugyan otthagyok vagyok mert vagy a munkahely stresszel vagy az otthoni személyek.

leginkább nyugalomra vágyok ..

Így ha akkarok 1-2 hónapra feltudok mondani és kitudom magam pihenni meg amit akkarok.

De azt érzem ígyx is úgy is kell kínlódni valamivel hála a szüleimnek...



2018. dec. 20. 18:20
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Másrészt akinek az élet alapvető feltételi is kihívást jelent az ne vállajon gyerek és nincs probléma :)
2018. dec. 20. 19:29
 12/25 anonim ***** válasza:
83%
Te nem vagy gyerek már egy jó 10 éve. Valamit ritka szarul csinálsz, ha semmid nincs. Napi átlag 6 órát dolgozom, és saját kertes házban élünk a párommal. Nem szakadok meg. Mikor egyedül fizettem albérletet, akkor sem szakadtam meg a munkában, önéllátó voltam már 21 éves korom óra. Gáz vagy. Barátnőd, feleséged sosem lesz, ezt borítékolom. Ha szar szakmát választottál, az sem a szüleid hibája. Mit vársz? Toljanak alád még hitelmentes házat is, mert ők akarták, hogy megszüless? 13 éves voltam, mikor meghalt apukám, anyukám egyedül nevelt fel minket a 8 általános végzettségével, sosem ment újra férhez, de még párja sem volt azóta, szerinted alánk tolt 2 lakást? Mert ketten vagyunk öcsémmel. Á, felesleges is tovább írnom. nyomorék vagy. Ennyi.
2018. dec. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Ügyes vagy :) 6 óra az még egészséges is.

nem vagyok kifejezetten szociális alkalmazkodó ember családra se nagyon vágyok ezt is elég volt elviselni.

Ha szar szakmát választottam azsem feltétlen az én hibám.

egy gyerek személyisége az első 3 évben fixálodik és ez környezeti tényezők behatásából adódik.

Igen valami hasonló bár már öröklöklök egy kertes ingatlant nagymamám részéről de az is csak azért mert a gyerekeivel összeveszett és én vagyok az unoka és abban reménykedik h örekorában támogatom meg azért kapom h a gyerekeivel kibazon nem jóindulatból.De ja azt várom ha valaki képes gyereket csinálni válaja a következményeket vagy egyáltalán ne csináljon gyereket ..

2018. dec. 20. 20:43
 14/25 A kérdező kommentje:

Karakterfixáció

Minden egyénnél, körlüményektől függően, általában 2-4 éves kor környékén eldől milyen karaktere lesz. Ennek oka egy mély érzelmeket kiváltó konfliktus megélése, melyre hatással van az összes addig megszerzett tapasztalat is. Ez a "karakterfixáció". Innentől kezdve ez lesz az egyén legmélyebb sérülése, belső konfliktusa és van bőven ideje formálni a testi alkatot, az egyén viselkedését és tudat alatti reakcióit.


A karakterfixáció beteljesedése után kezdi el az egyén valami olyannal azonosítani magát ami önmagán kívül áll - ez a téves azonosulás.


Ahogy a gyermek egyre idősebb lesz, elkezdi elfelejti milyen esszenciája, a 'valódi énje', mivel a téves azonosulások egyre inkább eltakarják azt. Minél nagyobb a takarás, annál nagyobb az instabilitás, egyre több a rossz érzelem, a kétely és elkezdődik az energiáért való küzdelem, játszmázás. Fontos, hogy minden játszma, vagyis a karakterek stratégiái azt a célt szolgálják, hogy elveszettnek vélt energiához jussanak. Ez egészen addit tart amíg át nem éli valaki azt az állapotot amikor összeomlik a téves szerkezet (düh pontosoknál a fizikai tesstel való téves azonosulás, imázs pontosoknál az érzelmekkel való téves azonosulás és félelem pontosoknál a mentális testtel való téves azonosulás)

2018. dec. 20. 20:48
 15/25 anonim ***** válasza:
90%

Nagyihoz költözés nem játszik?


Ha a beledet nem szeretnéd kidolgozni, akkor nem árt tanulni, hogy könnyű, irodai munkát kapj. Persze azt sem egyszerű megszerezni, de lépésenként azért megy. Először fogad el egy olyan helyet, ahol kevesebbet fizetnek, de tanulhatsz, fejlődhetsz szakmailag, aztán közben folyamatosan pályázz jobb helyekre. Van egy csomó ilyen irodai meló, ahol abszolút nem kell belefeszülni a dolgokba.

Legalább egy diplomád van? Az nem árt hozzá. Ha nincs, akkor meg kezd el megtanulni programozni.

2018. dec. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
87%

Mekkora egy lúzer vagy, apám! Ilyen fiam lenne, már kibaxtam volna, mit macskát carni. Szerencsére normális értékrendje van és nem ingyen vár el semmit az élettől.

Kicsit unalmas vagy már ezzel az idióta rinyálásoddal, hogy nem te akartál megszületni.

2018. dec. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Eleve nagyimnál vagyok kesze kusza a családi helyzet ...

Anyám részben nagyimmal nevelt.

De ma már nem is beszélnek egymással.

Komplikált.

Sok traumást is megéltem.

Hollandiába végzek villanyszerelést de nem az én világom a nem rossz de nem szeretem csinálni..

Még a programozás amég lehet tetszene is ..

Csak egyedül tudok elmélyülni valamiben.

A programozás egyébként még lehet tetszene is vagy még így utólag az értékpapír elemző is szimpatikus..

2018. dec. 20. 21:51
 18/25 anonim ***** válasza:
Költözz el. Egy kis plusz kiadás, de annyit megér a teljes nyugalom. :-)))
2018. dec. 21. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan hova költözne el? Büdös neki a munka...úgy meg nehéz megélni. Egy élősködő, hálátlan kis senkiházi car vagy, én kivágnálak mint macskát...
2018. dec. 21. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
89%

Szegeny szuleid otthon van nekik egy lusta disznajuk csak nem a valyunal, hanem az o asztaluknal eszik. Mint valami nepmeseben:-).

Ugratast felreteve, lehetseges, hogy depresszios vagy?

Mert aki ennyire eletkeptelen, annak kell legyen valami lelki nyavajaja.


Sajnos az elet arrol szol, hogy senki nem keri a megszuleteset (még egy eger sem), hanem ez a biologia. Ha felnevelnek a szuleid es sokaig eloskodhetsz rajtuk, akkor becsuld meg magad es tegy a kedvukre legalabb a hazimunkaban valo reszvetellel, mert igen a masik opcio, hogy kirepulsz a feszekbol es magad elsz meg. Esetleg szerzhetsz egy olyan csajt, aki van annyira hulye, hogy par kedves szoert, jo szexert cserebe ugyanazt nyujtja mint anyukad (mos, foz, takarit...) es jo esetben, ha olgozik az o es a te keresetedbol alberletet lehet fonntartani es neked nem kelt tobbet dolgozni. Na de az ilyen herek miatt (is) tart ott az orszag ahol.

2018. dec. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!