Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szükség van a megbocsájtásra?...

Szükség van a megbocsájtásra? Férjem felnőtt gyerekével nem tartom a kapcsolatot, ennek konkrét okai vannak, leírni az egész történetet, képtelenség.

Figyelt kérdés
Sokáig haragudtam rá, ma már inkább csak sajnálom őt. Mióta csak a szokásos családi rendezvényeken találkozunk, kisimultam, sajnos egyáltalán nem hiányzik a társasága. Természetesen a gyerekeimmel (a féltestvéreivel) és az édesapjával tartja a kapcsolatot (erre meg is kértem), tehát senki fontostól nincs elszakítva. Az elmúlt hónapokban elgondolkodtam azon, elég-e, ha magamban lezárom a történteket, vagy úgymond "nagylelkűen" bocsássak meg neki valamilyen gesztussal. Mindig ott akadok el, hogy sajnos ettől függetlenül nem szeretnék vele kapcsolatban lenni, és egyáltalán nem bízom benne. Viszont végre ezt a batyut le tudnám tenni harag nélkül.

2018. dec. 21. 00:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
70%
Ha ezt a "batyut " le tudod tenni harag nélkül tedd azt . Egy család vagytok és lesztek is. Nem tudom mennyire súlyos dolgot követett el , de ha el tudod engedni engedd. Hibázunk sokat , sokszor és mindig a család az aki mellettünk áll és megbocsájt. Én is rengeteg hülyeséget csináltam tizenévesen, és apám új feleseget pont akkor éreztem az én családomnak is amikor ő is megtudott bocsájtani. Azóta összejövetelekkor jót nevetünk rajta , pedig akkor borzasztó volt . Én úgy gondolom ez ami összehozott minket . De te érzed a súlyát annak ami miatt haragszol , és csak akkor bocsásd meg ha tényleg megtudod.
2018. dec. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
76%

Mintha en irtam volna. De en a helyedben, ha most se bizol meg benne es nem akarsz vele szorosabb kapcsolatot a csaladi nagy osszejoveteleken kivul (Nalunk is ennyi epp eleg, tobbet nem kerek belole:-/.) AKKOR nehogy latvanyosan megbocsajts neki!

Valoszinu o sose kert bocsanatot (vagy nem irod), ha igy van, akkor plane ne.

Magadaban zard le, ird le egy kis noteszba vagy csak gondolatban, hogy megbocsatok.


Sajnos, ha van okod a bizalmatlansagra, akkor egy latvanyos megbocsatassal elindithatsz egy lavinat es annak eredmenye esetleg, hogy ujbol szerves resze lesz "a gyerek az eletednek", amit nem akarsz.

2018. dec. 21. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
11%
Na, egy újabb nő, aki ki nem állhatja a férje gyerekét! Mit vétett, azon kívül, hogy a világon van, gyerektartást kap, és nem nyalta körbe 360 fokban a fenekét annak, aki szétverte a családját?
2018. dec. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem ezen csak te pörögsz. Semmi szüksége a te "nagylelkűségedre". Nem hiszem, hogy hiányzik neki a te megbocsátási műsorod, vagy egyáltalán te magad.
2018. dec. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
79%

3#


Te vmi sorok kozott olvaso vki vagy aki tudja leiras nelkul mi a szitu a kérdezőnel???

2018. dec. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
77%
3-as egyből elkezdte írni egy brazil szappanopera forgatókönyvét, őstehetség. (Vagy egy elhagyott feleség:DD
2018. dec. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
77%
"Na, egy újabb nő, aki ki nem állhatja a férje gyerekét! Mit vétett, azon kívül, hogy a világon van, gyerektartást kap, és nem nyalta körbe 360 fokban a fenekét annak, aki szétverte a családját?" HONNAN veszed azt a baromságot hogy a kérdező miatt ment szét a család? HONNAN veszed azt a baromságot hogy a gyerek egy ártatlanka szent? Láttam én már nagyon alattomos gyereket, aki hazudott mint a vízfolyás, csak hogy szétverje az apja új kapcsolatát.. És nem, nem jöttem össze elvált pasival, ellenben anyukám elvált asszony. Az új párja gyereke meg egy szarkavarógép volt, úgyhogy pontosan tudom mit össze tudnak hazudozni a gyerekek. És pont leszarják hogy ki miben hibás.
2018. dec. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
73%
4-es: NEM a "gyerek" miatt, hanem maga miatt szeretné letenni ezt a terhet a Kérdező.
2018. dec. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm az összes véleményt!

Nem célom sem itt, és egyébként sem szentnek beállítani magam, és úgy érzem, semmi rosszat nem írtam róla, csak az erzeseimet. A férjem fia, tehát csaladtag, szeretném, ha rendeznenk a helyzetet annak ellenére, hogy ő valóban nem sajnálja a történteket, és biztos vagyok benne, hogy nincs szüksége a megbocsatasomra. Igen, az ő szemében én egy gonosz mostoha vagyok, tisztában vagyok vele.

Az 1. válaszaert külön hálás vagyok, mert jó hallani, hogy így is mukodhet :)

2018. dec. 21. 09:25
 10/24 anonim ***** válasza:
83%
Addig, amíg negatív érzéseid vannak iránta("nem bízom benne, nem szeretnék veke kapcsolatban lenni), addig nem tudtál megbocsájtani és a batyut sem fogod tudni letenni. Ezen nem fog semmilyen nagylelkǔ gesztus segíteni. Szerintem te nem tudsz ezen átlépni, talán azért, mert téged jobban bánt a dolog, mint õt, erre utal, hogy bocsánatot sem kért és gondolom õ sem keresi a te társaságodat. Talán tudat alatt erre a bocsánatkérésre vársz, ez tenné helyre a leljedet. Ha úgy látod van erre esély részérõl, beszélj vele, mondd el, hátha megteszi. Ha esélytelen, akkor sztem hagyd így a dolgokat ahogy van.
2018. dec. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!