Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szükség van a megbocsájtásra?...

Szükség van a megbocsájtásra? Férjem felnőtt gyerekével nem tartom a kapcsolatot, ennek konkrét okai vannak, leírni az egész történetet, képtelenség.

Figyelt kérdés
Sokáig haragudtam rá, ma már inkább csak sajnálom őt. Mióta csak a szokásos családi rendezvényeken találkozunk, kisimultam, sajnos egyáltalán nem hiányzik a társasága. Természetesen a gyerekeimmel (a féltestvéreivel) és az édesapjával tartja a kapcsolatot (erre meg is kértem), tehát senki fontostól nincs elszakítva. Az elmúlt hónapokban elgondolkodtam azon, elég-e, ha magamban lezárom a történteket, vagy úgymond "nagylelkűen" bocsássak meg neki valamilyen gesztussal. Mindig ott akadok el, hogy sajnos ettől függetlenül nem szeretnék vele kapcsolatban lenni, és egyáltalán nem bízom benne. Viszont végre ezt a batyut le tudnám tenni harag nélkül.

2018. dec. 21. 00:27
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, te csak kíváncsi vagy, mert valószínűleg unalmas, tartalmatlan az életed. Nem azért érdekelnek a konkrétumok, hogy annak ismeretében segíts a kérdezőnek, csupán azért, hogy csámcsogj, kárörvendj. Több igazán segítő és megfontolandó tanácsot kaptam úgy, hogy nem "követelték" a sztorit.

Arról nem tehetsz, hogy nem vagy túlságosan okos, de arról, hogy rosszindulatú vagy, igen.

Remélem, szeretetben, békében telt a karácsonyod!

2018. dec. 27. 14:20
 22/24 anonim ***** válasza:
42%

"Kedves utolsó, te csak kíváncsi vagy, mert valószínűleg unalmas, tartalmatlan az életed."


:D :D :D


"Nem azért érdekelnek a konkrétumok, hogy annak ismeretében segíts a kérdezőnek, csupán azért, hogy csámcsogj, kárörvendj."


Ja, azért írtam egy olyan kérdéshez, ahol nem volt sztori. :D :D :D Mert "csámcsogni" akartam. :D :D :D


"Több igazán segítő és megfontolandó tanácsot kaptam úgy, hogy nem "követelték" a sztorit."


Én nem követeltem semmit. Csak leírtam a tényt, hogy te nem írtad le magát a sztorit, amire szeretnéd a válaszokat. :D :D :D Leírtad? Nem írtad le. Ez egy tény.


"Arról nem tehetsz, hogy nem vagy túlságosan okos, de arról, hogy rosszindulatú vagy, igen."


:D :D :D


"Remélem, szeretetben, békében telt a karácsonyod!"


Ugyan már, ezt te sem gondoltad komolyan. Karácsonnyal gúnyolódni pedig nem illendő. Egyébként jelentettem a válaszod a moderátoroknak, remélem, törlik. Ha mégse törlik, akkor legalább mindenki tudni fogja, milyen ember tette fel a kérdést, aki megtalálja.

2018. dec. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Nagyjából erre számítottam, tényleg igaz, hogy a kötekedők nem látják, mennyire feleslegesen írnak.

Szeretném lezárni ezt a vitát, kérlek, ne fecséreld az idődet rám.

2018. dec. 27. 18:41
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Konkrét problémát nem tudjuk, jobban tudnánk tanácsot adni.Így azt mondanám, ha nem bízol benne, ha túl nagyot vétett, akkor a szokásos családi rendezvényeken kívül ne találkozz vele, nem is kell beszélnetek.

Ha nem olyan nagy a vétsége, akkor viszont bocsáss meg neki.

Megbocsátani lehet, de felejteni nem.Ezt tudasd vele.

2019. jan. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!