Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi az az anyagi...

Szerintetek mi az az anyagi és nem-anyagi minimum, ami egy huszonéves párnak kéne, hogy családalapításba vágjanak?

Figyelt kérdés
2018. dec. 25. 16:09
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
91%
Igen, a bullying-re gondolsz, azt hiszem. Mi is Angliából megyünk haza.
2018. dec. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Bullying angolul, én úgy tudom.

Természetesen külföldre is tervezünk kimenni egy pár évre, hogy legyen tőkénk, lehet, hogy ott ragadunk, de egyelőre csak átmenetileg tervezzük. Ennek az oka, hogy nem szeretnénk 150ezret kifizetni gyerek mellett az albérletre és az önerőhöz szeretnénk gyűjteni.

2018. dec. 25. 16:57
 13/25 anonim ***** válasza:
Én azt hittem a közeljövőben tervezitek a családalapítást.
2018. dec. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
7%
Haggyál már a hülyeségeddel! Te jó ég...
2018. dec. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
42%

Kijöttek a legfrissebb PISA-teszt eredményei, a nagy nemzetközi kompetenciamérésé, amit az egész világon árgus szemekkel szoktak figyelni az oktatási szakértők és oktatáspolitikusok. A mutatóink rosszabbak, mint valaha: az eredmények szerint a magyar tanulók annál is gyengébbek, mint amilyenek az utolsó mérésnél, 2012-ben voltak, a természettudományos és a szövegértési kompetenciák soha nem zuhantak még akkorát, mint most. Minden területen bőven az OECD-országok átlaga alatt vagyunk.

Korábban sem volt jó a helyzet, a háromévente a világon végigsöprő nagy kompetenciamérésben majdnem mindig elmaradtunk az átlagtól, de az eredményeink nemhogy nem javulnak, a lemaradásunk csak nő. Legutóbb az látszott, hogy főleg matematikából estek vissza a magyar gyerekek, a kedden nyilvánosságra hozott legfrissebb, 2015-ös tesztekből származó adatok pedig már azt jelzik, hogy ugyanerre a szintre vagy még ez alá süllyedtek a pontszámaink szövegértésből és természettudományos kompetenciákból is.


A magyar társadalom minden téren válságban van s nem restek egymáson kitölteni.

Vagy csak nekem tűnt fel hogy Magyarországon rabszolga tartás megy és már gyerekkorától butítják az embereket.

Ha már egy ilyen társadalomba helyeztük a gyereket ahol eleve nagyon súlyos problémák vannak és megosztott a társadalom.Hibás az értékrend.Az emberek többségének mai napig nemtünik fel hogy játsszák ki az embereket egymás ellen.Egy megosztott társadalmat nagyon könnyű irányítani.

A rasszokat a nemeket vallásokat direkt egymásnak uszítják. a közösség legelemibb formáját mint a család szétzúzták ezzel már eleve hibás mintákat továbbadva következő gerrációnak.Mindez teszik a kapitalista berendeszkedéssel és a médiával ...

Stresszesek az emberek a híradóban is a trauma keltés megy.

Jelenleg a nemzetközi tőkének az az érdeke hogy bio robotokat gyártson és ezt kitünően végez is viszi.

2018. dec. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
12%

Vagyis paradox módon az egoizmus dominanciájával éppen a valódi individuum került válságba. Ehhez tartozik az is, hogy a jelenlegi világrend az „individuum önmegvalósításának” jelszavával olyan mértékben rombolja a legelemibb hagyományos közösségi formákat – például a családot –, hogy az ifjúkori szocializációból „egyszerűen kiesik az a szakasz, amelyben az egyén elsajátíthatná a közösségi magatartás elemi viselkedésmintáit és (vagyis) ezáltal a majdani önként vállalt közösségek létrehozásának képessége sem alakulhat ki.” Így hullik atomjaira a társadalom, az egyén pedig, aki az „identitás hiányából fakadó önreflexiós deficit” révén helyzetét még csak föl sem ismeri, teljes mértékben kiszolgáltatott minden változásnak és önkénynek.[21]


az identitás megrendülése


Ez utóbbi hatásait tekintve sokban emlékeztet a munkaerővándorlással kialakult új életformára, az ún. „mobilitásra”, amit ugyancsak az individualizmussal hoznak kapcsolatba. A valóságban azonban ez a teljes gyökértelenséget, s vele az identitás megrendülését, majd eltűnését jelenti, mert a mobilitás lényege a „külső” és „belső” mentális elszakadás és elszigetelődés mindenfajta közösségtől, csoporttól. A jelenlegi, minden korábbitól eltérő mértékű és minőségű atomizálódás másik oka az ún. „hálózatosodás”: „Az informatizálódó gazdaságra nem a hosszú távú beruházási elkötelezettség a jellemző, hanem a gyors változás. Az információtechnológián nyugvó termelés ebből következően nem tűr semmiféle tartós elköteleződést vagy legalábbis radikálisan lecsökkenti ennek terrénumát. A termelőegységek laza, igen változékony, borulékony szerkezetű hálózatokban kapcsolódnak egymáshoz.” Ennek egyik eredménye az egyre „mobilabb” (azaz gyökértelenné vált és ezért kiszolgáltatott) embertömeg. Ennél finomabb, de legalább annyira végzetes, hogy a modern információs technológiáknak köszönhetően a foglalkoztatottak többsége egyszerűen nem érintkezik fizikai folyamatokkal. Csak a munkaerő egészen kicsiny (és folyamatosan csökkenő) hányada kapcsolódik közvetlenül a „materiális folyamatokhoz”, nagyobb része a termelés szellemi előkészítésében, vagy a különféle szolgáltatásokban és a vevőkkel fönntartott kapcsolatokban hasznosul. „Ez a fajta munka igen könnyen kihelyezhető, igencsak alkalmas arra, hogy a vállalathoz csak lazán kapcsolódó távmunkára álljanak át, ellentétben a futószalagok mellett végzett hagyományos munkafajtákkal.”[22]


Ezek a tendenciák nem csupán egy tökéletesen atomizált, de az anyagi – főképp a biológiai – valóságtól szeparált újfajta emberi populációt mutatnak, s ez a populáció az emberiség kisebb részét teszi ki. Mi történik vajon a nagyobb részével, a szegényebb országok lakóival, akik kvázi megmaradtak biológiai lényeknek, és a hagyományos emberi sémák szerint élnek? Ők fölöslegesek. A harmadik világ rohamosan növekvő népessége nem jár olyan jól, hogy a nyugati kultúra emberéhez hasonlóan kellemes zombi-létre és/vagy csöndes eutanáziára számítson. Mivel a tőke minden ellenkező híreszteléssel szemben egyáltalán nem terjeszkedik „korlátlanul”, vagyis nem terjeszkedik a perifériák felé – de még a félperifériák felé is csak korlátozott mértékben –, egyre nő azok száma, „akiket még csak kizsákmányolni sem akar senki. Nekik egyszerűen a létük vált feleslegessé és ezért előbb-utóbb kérdésessé is fog válni.

2018. dec. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
83%
Angliából hazajönni,jézus,miért? A nyugat*európai színvonalú egészségügy,a folyamatosan fejlődő oktatás, vagy a munkavállalók emberi és anyagi megbecsülése hív titeket haza? Mi vár itthon?..
2018. dec. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
21%
Utolsó, nem egy ismerősöm jön haza Angliából, amikor iskoláskorú lesz a gyerek. Mert még mindig inkább ezerszer az itthoni oktatás mint az ottani..
2018. dec. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
2018. dec. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
[link] :)
2018. dec. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!