Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi az az anyagi...

Szerintetek mi az az anyagi és nem-anyagi minimum, ami egy huszonéves párnak kéne, hogy családalapításba vágjanak?

Figyelt kérdés
2018. dec. 25. 16:09
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
87%

A kérdéshez:

vagy stabil albérlet, vagy saját lakás jobb. Minimum 3-4-5 millió megtakarítás a GYED-es időszakra. Stabil, kommunikációra épülő kapcsolat. Kiegyensúlyozottság, önismeret a szülőknek. Vágyakozás a baba iránt. Bejelentett munka és elég idő a CSED/GYED-hez, vagy annyival több megtakarítás.


Mi mindenesetre 1 évvel a gyerekek iskolás kora előtt tervezünk elköltözni innen (férjem külföldi, így adott, hova). Anyám tanár volt és általa és egyébként is eleget hallok a közoktatásról. Undorító agymosás az egész, mi sem bizonyítja jobban hogy a politikai elit is magániskolába viszi a hülye kölkeit (a mi adóforintjainkon).


Kérdező, nem ajánlom a magyar oktatási rendszert. Akkor se volt tökéletes, amikor én végigmentem rajta és csak 1-2 tanárnak hála vannak jó tapasztalataim, amit az életben kamatoztatni tudtam. Bullying a világon mindenhol van, ez nem legyen érv semmi ellen/mellett.

Ahogy írták, a PISA jól mutatja, mennyire funkcionális analfabéta a nemzet manapság. Nulla gyakorlat, életre nevelés, csak a sok lexikális tudás (amit én is mind megtanultam ötösre és kb semmit nem ért egész életemben).

2018. dec. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
2018. dec. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
2018. dec. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
16%

-Számlán min. 1/3 millió Ft.

-1 autó. De jobb, ha 2 van.

-Ház. Még ha aktív hiteltörlesztője is van. Jobb, mint egy bizonytalan albérlet.

-Stabil párkapcsolat.

-Havi fix 300-500 eFt fejenként.

-Olyan szakma legyen a kezükben, amivel nem olyan nagyon nehéz munkahelyet találni, ha beütne a crash.


ÉN ekkor fogok gyereket vállalni. Itt kb 30 éves korom körül fogok tartani. Személy szerint ezeket tartom fontosnak. De ez nem azt jelenti, hogy elítélem azokat, akik nem így tesznek.

Csak mivel rossz anyagi helyzetben nőttem fel, eldöntöttam, hogy a gyerekem mindent meg fog kapni, amire szüksége van. :)

2018. dec. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

Huszonévesek vagyunk, sokat gondolkozunk ezen a párommal.

Ne kövezzetek meg, de mi arra jutottunk, hogy albérletbe nem vállalnánk gyereket, csakis saját házba.

Mi albérletbe vagyunk most, borzasztó, egy aranyhalat nem tarthatunk háziállatként, nemhogy gyerek.. Ki van zárva az albérletek nagy részében a gyerek!

Na most kérdem én,hogy így hogy merjünk albiba gyereket vállalni?Teszem azt most van egy fix albink,ahol megengedi a tulaj a gyereket.

De mi lesz, ha eladja a házat és mennünk kell? Hogy találunk egy gyerekkel albérletet? Mi van ha csak a nagyon drága kategóriában(150k havi+3 havi kaució mellett) találnánk gyerekbarát albit?

Hát nem azt mondom,hogy mehetnénk az utcára, de a szüleimhez vissza az biztos..

Nem érezném biztosnak az albit a tulajok hozzállása miatt.

Úgyhogy én csak saját lakásba fogok gyereket vállalni,addig kitartóan használom a fogamzásgátlót..

Ha hitel van a házon az nem annyira para szerintem, de nyilván fix legyen a törlesztő és akkora összeg,amit kibírunk fizetni (mondjuk egy átlag albinál ne legyen több a törtlesztő).

Bevételnek szerintem legalább havi 300-350 kell a két főre. Ha kiesik az anya jövedelme arra is kell számolni. Vagy én nőként arra is,hogy mi van, ha az apa lelép(nyilván nem úgy állok hozzá a dologhoz,de sosem lehet tudni).

Szóval szerintem célszerű úgy vállalni,hogy nőként el tudd magad és a gyereket tartani,ha az apuka valamiért kilépne a körből.

Szóval tartalék + olyan szakma amivel vissza tudok menni dolgozni baj esetén(a gyes szerintem csak úgy elég,ha ott az apa).

2018. dec. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!