Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért dobják ki vagy égetik...

Miért dobják ki vagy égetik el sokan a meghalt családtagjuk ruháit?

Figyelt kérdés

Ráadásul nem sokkal a halála után...

Pedig nem leprában vagy más fertőző betegségben haltak meg, a ruhák többsége pedig tisztán van a szekrényekben...

mégis többekről tudok akik kidobták az összes ruhát.

Nem értem miért...


Tudom nem mindenki csinálja így. De aki így tesz és olvassa ezt a kérdést... megírná, az okot, hogy miért teszi??????????,


2018. dec. 26. 07:58
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%

Gondolom úgy érzik ez segít az elengedésben,vagy már nem olyan jó állapotúak, hogy eladományozzák.

Mikor a rokonaim meghaltak mi is pár emléket tartottunk meg, a többit elajándékoztuk vagy kidobtuk,semmi értelme a szekrényben őrizgetni őket, sajnos már nem lesz rájuk szüksége.

2018. dec. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
97%
Mert nem mindeki értékeli, ha valaki szembe jön az elhunyt apja ruhájában....
2018. dec. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
90%
Senki nem akarja viselni a meghalt ruháit, főleg, ha az nem is jó méretű senkire. De lehet az is, hogy már nem divatos. Meddig kellene őrizgetni? Ruhagyüjtéssel foglalkozó szervezetnek adják oda a legtöbben.
2018. dec. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
86%
Mert mit kéne csinálni a ruhákkal kérdező? Évekig őrizgetni porfogónak?
2018. dec. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
94%
7 zsák ruhája volt a nagymamámnak. Mit csinálok 7 zsák 52-es méretű ruhával? A szépeket, jókat betömködtük ebbe a konténerbe, ahonnan elviszik még használható ruhaként, a maradékkal mit csináljak? Őrizzem a saját ruháim közt, csak mert a nagymamámé volt? Ikonikus darabokat megtartottam, pl a horgolt vállkendőt, amiben mindig üldögélt, vagy egy sálját, amit magam is hordok, de ennyi. Nem tudok 7 zsák ruhával mihez kezdeni. Nekem is megvannak a sajátjaim.
2018. dec. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
94%
Én is úgy voltam vele mint az utolsó. Emléknek megtartottam a mamám kendőjét, vállkendőjét, a ma már nem használatos konyhai eszközeit... De inkább fényképeket őrizgetek. A többi ruha el lett égetve.
2018. dec. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
93%

Apámnak annyi ruhája volt a fele kopott, viseltes. Ezeket ma már egy csöves nem veszi fel. Méretleg sem jó senkire. Manapság segély helyeken is csak jó minőségű, állapotú ruhát vesznek át. Amit tudtunk leadtunk, de a nagyja kukában landolt.


Meg alapból mit csináljon az ember, őrizgesse 15 évig? Lehet 1-1 ruhát megtartanék, ami nagyon kedvenc volt, vagy emlék köt hozzá. De 25 pár cipő meg 100 zokni csak a helyet foglalja.

2018. dec. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
49%
Még kényesebb a dolog, ha egész ház marad üresen. Hiszen onnantól nincs aki fűtené, karbantartaná, rohamosan le tudnak pukkanni még a jó állapotúak is. Onnantól veszít az értékéből és nehezebb lesz eladni is.
2018. dec. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
93%

Mi is megtartottunk olyan ruhadarabokat, amiket tudunk használni, mert méretben jó volt a családban valakinek, de a többit odaadtuk ruhagyűjtésbe. Nem égettük el, mert ha valaki tudja használni, akkor miért semmisítenénk meg?

Megtartani pedig nem lehet minden elhunyt családtag ruhatárát.

2018. dec. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
94%
Én pedig azt nem értem miért kellene megtartani?!
2018. dec. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!