Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért dobják ki vagy égetik...

Miért dobják ki vagy égetik el sokan a meghalt családtagjuk ruháit?

Figyelt kérdés

Ráadásul nem sokkal a halála után...

Pedig nem leprában vagy más fertőző betegségben haltak meg, a ruhák többsége pedig tisztán van a szekrényekben...

mégis többekről tudok akik kidobták az összes ruhát.

Nem értem miért...


Tudom nem mindenki csinálja így. De aki így tesz és olvassa ezt a kérdést... megírná, az okot, hogy miért teszi??????????,


2018. dec. 26. 07:58
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
74%

Ruhát nem égetünk, mert qrva mérgező a füstje.

Zsákba vele és leadni az egyik szeretet szolgálatnak.


/lehet csak mi vagyunk ilyen burzsujok, de szegény maminak a ruhájára senkinek sem volt szüksége a családban/

2018. dec. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Hát számomra megdöbbentő ez a sok egybehangzóan ruhát kidobós szokást helyeslő válasz.


Ezek szerint az én családom a kivétel, és amit én természetesnek tartottam eddig az a ritka és különleges.


Szóval hivatkoztok itt sokan a helyhiányra...Nem azért, de amíg élt a családtag, addig nem voltak útban a holmijai?! Vagyis a legtöbb válaszból süt az, hogy már alig várták a családtag halálát, hogy a ruhái kidobásával legyen hely a sajátjuknak...


Nem azt mondom, hogy minden egyes rongyhoz ragaszkodni kéne. Persze, hogy rendben van, ha bizonyos darabokat odaadunk más rokonnak, ismerősnek, ha pont az ő mérete vagy stílusa, stb. És az is rendben van, ha a vacakabb ruhákat idővel kiselejtezzük. Na de hogy röviddel a halála után valakinek szinte az összes ruháját kiselejtezni.... Az számomra horror. Ott biztos is, hogy nem volt igazi szeretet...


A dédszüleim ruháit felhasználták a nagyszüleim, talán csak 1 db hálóing maradt abból az időből. Nemrég megtaláltam, és mivel pont jó rám, kedvem támadt hordani. Hordom is. Érdekes, nem az történik, hogy bőgök, mert Úristen, már nincs velünk a dédi... hanem az ugrik be, hogy de jó, ezt a dédi hordta, és ha felveszem, mintha csak átölelne. Egyáltalán nem rossz érzések jönnek...

A nagyszüleim ruháival ugyanez. Azok közül sok népviseleti darab, márt csak azért is kincsnek tartjuk és nem dobjuk ki, mint más... Sok holmi meg jó ránk, hordható, 1-1 mellény vagy épp kendő...

Kirázna a hideg, ha ezek a holmik már nem lennének meg. Nagyon is örülök, hogy a szüleim sem olyanok, mint az itt választ adók, hanem megtartották az őseim dolgait...

Ha életükben elfért az a ruha, akkor haláluk után is van helyük...

2019. jan. 5. 08:54
 23/25 A kérdező kommentje:

+Még annyit tennék hozzá, hogy azokról az esetekről beszélek, amikor a családtag együtt élt a családdal, és nem valami külön házban/lakásban egyedül, amit aztán eladnak. Mert abban több logika van, hogy ha egy halál után egész lakást kell kiüríteni, mert el lesz adva kihasználatlanság okán. Akkor még érthető, hogy onnan minden egyes ruhadarabot átvinni a saját életterünkbe a legtöbb esetben kivitelezhetetlen.


De! Amikor nem lesz ház/lakáseladás, mert közvetlen velünk élő családtag távozik.... hát akkor teljesen butaság helyhiányra hivatkozni...

2019. jan. 5. 08:58
 24/25 anonim ***** válasza:
75%

De te is ugyanazt mondod, mint a válaszolók: egy-két darabot megtartani, de a használhatatlanokat kidobni. Az, hogy ki mennyivel a haláleset után hajítja ki a ruhákat, azt így a távolból nem is tudom megítélni, de akármi oka lehet, amiről nem tudsz, és nem feltétlenül a szeretet hiánya. Azt ne mondd már, hogy ha valaki meghal, akkor a szekrényeket és komódokat kitöltő ruhadarabjait és cuccait évekig kerülgeted... ha igen, csak szólok, hogy iszonyúan egészségtelen dolog.


Rosszindulatú vagy és azt akarod itt ránktolni, hogy ha kidobunk valamit, akkor nem szerettük a családtagot. Ez akkora ostobaság, hogy a fal adja a másikat. Egy szakadt zoknival nem dobódik ki az emlék. Ki vagy te, hogy megítéld, mi van egy emberben? Lehet, hogy épp kiselejtezi a halott anyja cuccait pl, de honnan tudod, hogy miért, vagy mi vitte rá erre? Hogy egy példát mondjak, a nagyapám halála után nagymamám megszorult és antik szekrényeket az apukám (aki restaurátor) segített neki eladni. Kívülről biztos úgy tűnt, hogy nagyapám halála után két héttel már szórják ki a cuccait és eladják a bútorait, de nyomós ok volt rá.


Szóval ennyit rólad.

2019. jan. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
92%
Részemről egy példa: rokon családban meghalt az egyik lány. Édesanyja őrizgette pár cuccát, cipőit, stb. Nem tűnt elmeháborodottnak, de nem tudott mindent kidobni tőle. Aztán meghalt az anyuka is. Számomra megdöbbentő volt, hogy egy héttel a temetés után, mikor meglátogattuk az egyedül élő apukát, addigra a másik lány már szinte kipucolta a házat úgy az anyja, mint a nővére holmijaitól. Azt kellett, hogy mondjam, tulajdonképpen nem volt tőle meglepő: ő sokkal hidegebb személyiségű, mint a nővére vagy akár még az anyja is volt. Ezt láttam én ebben a dologban. Még az apja reakciója sem foglalkoztatta, időt sem adott neki a hosszú hónapok megterhelései után. Úgy gondolom, ez egy szivtelen cselekedet volt. Másnak azért kell hagyni időt a gyászra, még ha minket nem is érint meg egy ilyen esemény. Persze, ha kizárólag mi élünk már csak, akkor azt csinálunk, amit akarunk.
2020. júl. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!