Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért dobják ki vagy égetik...

Miért dobják ki vagy égetik el sokan a meghalt családtagjuk ruháit?

Figyelt kérdés

Ráadásul nem sokkal a halála után...

Pedig nem leprában vagy más fertőző betegségben haltak meg, a ruhák többsége pedig tisztán van a szekrényekben...

mégis többekről tudok akik kidobták az összes ruhát.

Nem értem miért...


Tudom nem mindenki csinálja így. De aki így tesz és olvassa ezt a kérdést... megírná, az okot, hogy miért teszi??????????,


2018. dec. 26. 07:58
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
86%
Én még egy emberrel sem találkoztam aki kidobálta volna őket. Mi a keresztmamám nem kicsi ruhatárát elsősorban ismerősöknek ajánlottuk fel, akinek valami tetszett és jó volt rá, az vihette. A maradékot elvittük egy Cseriti boltba. Ugyanezt tettük a többi ingósággal ( konyhai eszközök, tányérok, étkészletek, takarító eszközök...) Egyedül a könyveket vittük egy öregek otthonába. Pénzt csak a bútorokból "csináltunk" pénzt, mivel azt nem tudtuk elszállítani. Így kihívtunk egy ószerest, aki egyben megvásárolta az egészet és el is szállította.
2018. dec. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
49%
Hallottam olyat, hogy egyesek babonából (pl. nehogy visszajárjon a halott szelleme a dolgaiért), mások tartózkodásból (undorból?) nem képesek hordani az elhunyt dolgait. Érdekes, hogy ez inkább csak a ruhára vonatkozik, ami a testével érintkezett, ha nem is közvetlenül a bőrével (felső ruházat, lábbeli), de a használati tárgyaira nem (szerszámai, karórája (pedig az is érintkezett a testével...).
2018. dec. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
88%
Azért a ruhám mégiscsak intimebb dolog, mint mondjuk a kalapácsom. Szerintem.
2018. dec. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
89%

Miért, mit csináljanak vele? Nekem a saját ruhám sem fér el, most fogok selejtezni. Így is pocsék vagyok kidobálásban, van egy csomó vackom, de amiről tudom, hogy sosem fog kelleni, azt legalább kidobom.

Pár jobb darabot megtartottam, de sosem veszem fel, csak a helyet foglalja a rendesebb ruháim elöl...

2018. dec. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
90%

Szerinted mit kellene tenni vele?

Én megtartottam anya ékszereit, nem az értékeseket, hanem a bizsukat.

Pár ruhát is.Nekem szükségem van ezekre az emlékekre tőle.

A többit ami nem kellett nekünk, apa odaadta akinek kellett, aminek nem lett gazdája kidobta.


Nem tartjuk meg, mert nincs haszna, foglalja a helyet. Az emlékezés pedig nem ezen múlik.

Nem undorodunk tőle, csak egyszerűen nincs értelme megtartani.

2018. dec. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
74%

Mégis mit kellene csinálni velük?

Meghallt a mamám, kilettek dobva a ruhái..nagy kunc. Mire kinek tartogassuk,anyámnak h majd aha annyi idős lesz "felveszi" vagy a lányának,unokáknak?!

2018. dec. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
82%
Mindenki másképp gyászol. Sokan vannak, akiket csak hátráltat az elengedésben, ha tele egy szekrény az elhunyt családtag ruháival.
2018. dec. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
83%

Néhány kedves dolgon kívül én sem vagyok híve a halott utáni dolgok takargatásának. Nem is takargatom.


Amitől meg akarok szabadulni NEM DOBOM KI ÉS NEM IS ÉGETEM EL, hanem kimosom és elviszem az ilyen célra kijelölt gyűjtőhelyre (én a METRO áruház parkolójában elhelyezett konténerbe teszem), vagy felajánlom a Vöröskeresztnek vagy adakozás (segélynyújtás) céljára létesült) alapítványnak.Amit magam is viselni akarok (akár ruha legyen, akár más), minden további nélkül viselem.

Nem azt akarom, hogy mások is ezt tegyék! Ki hogyan gondolja, úgy tegyen, de azért, mert ő nem így csinálná, ezért ne adjon piros kezet. Inkább azt értékelje, hogy hasznos-e, követendő-e, vagy sem a válaszom..

2018. dec. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
82%
Mikor a nagyszüleim meghaltak 1-2 ruhadarabot megtartottunk, de a többivel mit kellett volna tenni? 2-3 (kettőjük között dédim is meghalt) ember teljes ruhatárával mi a bánatot csináltunk volna??? Tartogatni akárhol ahol csak foglalja a helyet?
2018. dec. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
83%
Miért, mit kéne csinálni vele? Ha a charity-nek, családsegítőnek, stb. nem kell, hova tegyem? Nekem anyámon kívül minden rokonom meghalt, ha csak a közelieket számoljuk, az akkor is 5 ember. Mi a bánatot csinálnék annyi ruhával, ami nem is jó senkire mert túl kicsi/nagy??? A másik, pl. mikor nagyapám meghalt, volt kb. 4 nap szabadságom, az alatt kellett kiüríteni az egész lakást vidéken, kiválogatni mi kell, mi nem, megoldani a szállítást, amit megtartottunk haza kellett vinni, letakarítani, elpakolni...Plusz ott volt még egy garázsnyi lom is. Nem volt idő minden egyes ruhadarabnak gazdát keresni, meg felhívni 50 charity-t, hogy kell-e nekik. A jobbakat elpasszoltuk, a többi kuka. Őszintén szólva azt se tudnám már megmondani, hogy a cuccok nagy része hova, kihez került, annyi volt, és annyira siettünk. Nagyszüleim gyűjtögettek minden szirszart, rengeteg időbe telt mindent átnézni. 30/N
2018. dec. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!