Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ilyen helyzetben...

Mit tennétek ilyen helyzetben ( házzal kapcsolatos)?

Figyelt kérdés

Az élettársammal és az 5 éves gyerekünkkel anyósnál lakunk.

Apósom meghalt. A páromnak van még egy testvére, nem velünk él, és nem is nagyon jár haza, az anyjával eddig se nagyon foglalkozott. Azt se tudjuk igazán, mivel foglalkozik, nem keveredik-e bele valami rosszba stb.

A ház 50 %-ban anyósom nevén, 25 %-ban a párom, ill. 25%-ban a testvére nevén van.


A párom mostanában elég sokat foglalkozik azzal a témával hogy a tesóját kivásárolni... de az nem kevés pénz! Jelenleg csak én vagyok hitelképes, ilyenbe meg nem akarok belemenni, hogy beleadom a sok pénzt más házára, tulajdonjogom meg nincs...

Akkor már, ha kölcsönt veszek fel,egy kisebb házat veszek, hogy legyen hová mennem, ha a párommal szétmennénk valamiért. Vagy ne adj'Isten, 5 év múlva meghal anyósom, az 50%át megörökli a párom és a tesója, így 50-50%-ban lenne övéké a ház. A párom, ha ő halna meg hamarabb, mint a testvére, akkor a közös gyerekünk, ill. az első háasságából született fia örökölne. Nekil lenne akkor 25-25 % tulajdonjog, a sógoromé meg 50%. Kivásároljuk a sógoromat, vagy erőltessem a párom, hogy vegyünk egy kisebb házat magunknak, amibe én is beleadom a pénzem?( külön kasszán vagyunk egyébként)

Fiatal vagyok még, de szoktam évekkel előre gondolkodni...


2018. dec. 30. 16:03
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
81%

Mi is így voltunk.

Anyós elajándékozta a részét a két fiának, majd mi kifizettük a sógoromnak a ház felét. A nevemen lett felvéve hitel, a nevemre került a ház felé így, másik fele a férjemé (öröklés és ajándékozás).

Ennyi.

2018. dec. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
48%

Amíg ugyanis az illető nem halt meg, addig nem beszélünk örökségről! SOHA!


Lehet szerződni várt öröklés tárgyában, tesóim is ezt tették.

2018. dec. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
81%
Csak olyanba adj, ahol a neved a tulajdonkapon szerepel. Màsik hàz lenne a jó megoldàs.
2018. dec. 31. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
42%

Na látjátok, ezért van annyi dolga az ügyvédeknek, és ezért gazdagodnak meg belőletek!


Le lehet pontozni, általában ezt teszik itt a hozzáértőkkel.

Ti, a laikusok.


Az itt válaszolók 80%-a fel sem fogja, miről van szó, és hibát hibára halmozna a saját életében egy ilyen esetben. Öröklés azért sok esetben előfordul, szóval van mit elcseszni, és utána okoskodni, de ha valaki tudja, mit hogy lehet megoldani normálisan, akkor semmi baj, le kell pontozni, csak így tovább! Ezt is! Gyerünk!

2018. dec. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Minek kéne kivásárolni a tesót? Anyósnak haszonélvezeze van a párod és a tesója részére is. Ha mem akarja, a lábukat se tehetik be
2018. dec. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
18%

"Az élettársammal és az 5 éves gyerekünkkel anyósnál lakunk."


Magyarul odavett az anyós a házába, és te máris azon töröd a fejedet, hogy mi lesz az "örökséggel", ha majd az örökösök közül -szép sorjában- mindenki elhalálozik ott rajtad kívül.

Ráadásul még el sem vett az "élettársad"!!

Ha rájön, hogy ilyen számító vagy, talán keres másvalakit.

BUÉK.

2018. dec. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó, azért ezt nem teljesen így van!

A párom sosem akar elköltözni az anyjától, nem akarja egyedzl hagyni. De erre a házra nem keveset kell ám költeni, mert anyósék sosem költöttek rám tisztasagi festésen kívül semmi felújítás... csak lelakták.

Közös kasszán vagyunk, és igencsak benne van az én pénzem is a felújítgatásokba.

Mivel a jelenlegi állás szerint nem tudok azzal tervezni hogy a párommal egy használt lakás vásárlasba vágjak.


És akármi is lesz X év múlva, én úgy fogom biztonságban érezni magam ha vagy saját ház( de akkor külön kassza a párommal, és elfogadja azt, hogy igenis gyűjtögetni akarok hogy még jobb legyen később mert lehetne sajat házunk!!!), vagy maradunk anyós házában és akár még az is lehet hogy majd mehezek a házból, ha esetleg anyós(aki most 60 éves), vagy a párom( aki 40 éves) halnak meg hamarabb és a sógor meg kitesz a házból.

És tényleg nem szívesen akarok így más házara költeni, amikor tudom nagyon jól hogy nekem ahhoz sosem lesz semmi közöm!

2018. dec. 31. 14:46
 28/33 babyboom567 ***** válasza:
66%

Kedves Kérdező!

1.Jó hogy előre gondolkodsz.

2.Ne vegyél fel hitelt, főleg erre a házra ne.(közös lónak...)

3.Hogy lehettek külön kasszán, ha van gyereketek is,ez számomra rejtély(csak költői kérdés volt)

2018. dec. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
30%
Az, hogy külön kasszán vagytok felveti azt a kérdést, hogy közös-e a gyerek, avagy egy előző kapcsolatból származik?
2019. jan. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
63%

Szóval a párod elképzelése szerint vegyél fel egy nagyobb hitelt, amiből ő kifizeti a többieket és egyedüli tulajdonos lesz a házban, azta a újítyátok fel. Ő nem hitelképes, tehát a keresete kevés vagy már tiltanak belőle. Ezel szerint a felújítás is a te zsebedből menne. Egy morzsányi részt sem kapsz érte, csak a reményt, hogy ott lakhatsz a gyerekeddel. A minimum, hogy ha ennyit költesz rá, akkor legyen tulajdonjogd benne. Ezzel együtt van buktatója. Ha anyósod annyira együttműködő és szeret, akkor rendben van, de ha épp megharagszik rád, a haszonélvezet miatt simán kitilthat a házadból. Ebbe a házba egy fillért se tegyél, ha a saját és a gyereked biztonságát fontosnak tartod. A párodnak kényelmes lenne, de nagyon önző hozzáállás a törlesztést és a további költségeket a nyakadba varrni, hogy hosszú évekig lépni se tudj.

Menjetek külön kasszára, akárhogy duzzog emiatt, és vigyázz magadra, mert nagyon ki akarnak használni.

2019. jan. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!