Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ilyen helyzetben...

Mit tennétek ilyen helyzetben ( házzal kapcsolatos)?

Figyelt kérdés

Az élettársammal és az 5 éves gyerekünkkel anyósnál lakunk.

Apósom meghalt. A páromnak van még egy testvére, nem velünk él, és nem is nagyon jár haza, az anyjával eddig se nagyon foglalkozott. Azt se tudjuk igazán, mivel foglalkozik, nem keveredik-e bele valami rosszba stb.

A ház 50 %-ban anyósom nevén, 25 %-ban a párom, ill. 25%-ban a testvére nevén van.


A párom mostanában elég sokat foglalkozik azzal a témával hogy a tesóját kivásárolni... de az nem kevés pénz! Jelenleg csak én vagyok hitelképes, ilyenbe meg nem akarok belemenni, hogy beleadom a sok pénzt más házára, tulajdonjogom meg nincs...

Akkor már, ha kölcsönt veszek fel,egy kisebb házat veszek, hogy legyen hová mennem, ha a párommal szétmennénk valamiért. Vagy ne adj'Isten, 5 év múlva meghal anyósom, az 50%át megörökli a párom és a tesója, így 50-50%-ban lenne övéké a ház. A párom, ha ő halna meg hamarabb, mint a testvére, akkor a közös gyerekünk, ill. az első háasságából született fia örökölne. Nekil lenne akkor 25-25 % tulajdonjog, a sógoromé meg 50%. Kivásároljuk a sógoromat, vagy erőltessem a párom, hogy vegyünk egy kisebb házat magunknak, amibe én is beleadom a pénzem?( külön kasszán vagyunk egyébként)

Fiatal vagyok még, de szoktam évekkel előre gondolkodni...


2018. dec. 30. 16:03
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Ez a tanácsod:

"Menjetek külön kasszára, akárhogy duzzog emiatt"


Minek adsz tanácsot, amikor még az értő olvasás se megy neked??!

Ugyanis eleve ezt írta a kérdező:

"külön kasszán vagyunk egyébként"

2019. jan. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Előző: nézd meg a #27es kommentjét a kérdezőnek:

"Közös kasszán vagyunk, és igencsak benne van az én pénzem is a felújítgatásokba."


Már a kérdező se tudja mi van.

2019. jan. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Be kell látnom, hogy -neked is- igazad van.

Naivan azt gondoltam, hogy a kérdező igazat ír, és a legelső kérdéséből indultam ki, ahol még "külön kasszán" voltak.

Sajnos itt gyakori, hogy a kérdezők össze-vissza hazudoznak, és belebonyolódnak a saját meséjükbe.

BUÉK

2019. jan. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!