Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha legeslegjobb barátnöm...

Ha legeslegjobb barátnöm meghal nekem kellene fölnevejem a lányát?

Figyelt kérdés
ő a legjobb barátnöm 5-éves korom otam most meg én is és ő is 47 van férjem nincsenek gyerekeim.De nekem beráti viszonybol(mi nálunk olyan a baráti viszony hogy az életünket adnánk egymásért) nekem kéne fölnevelyem 15 éves lányát(a lánya telyesen elfogad engem ezzel nincs gond).Apja nincs (mármint van de ő nem mondhato az apjának).Csak mert azt tudom hogy barátnömnek nincs sok napja.

2019. jan. 8. 20:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
57%

Hát... Nem KELL! Legalábbis jogilag. De ha belülről úgy érzed és mert emberileg ezt tartod helyesnek, minden elismerésem a tiéd! (Én is megtenném)

Ha az apa nem igazán nevezhető apának, minden bizonnyal örülni fog, ha magadra vállalod ezt a dolgot, ami neki valószínűleg csak teher lenne...

Abban viszont igazuk van a többieknek, hogy ezt azért jó lenne jó előre tisztázni minden érintettel és a barátnőd is tegyen közjegyzőnél szándéknyilatkozatot, valamint írjon végrendeletet, ami a későbbiekben megkönnyíti a jogi procedúrákat. (Gyámság, örökség a lánynak, stb) Ha ezek előre le vannak írva, mindenkinek könnyebbséget jelentenek. (Még talán a barátnőd is nyugodtabban tölti az utolsó idejét, ha biztos helyen tudja a lányát)

Egy ügyvéd sokkal többet segítene, mint mi.

A férjed támogatja az ötletet?

2019. jan. 9. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
az apja a sitten van.Meg amugyis lemondana róla
2019. jan. 9. 19:13
 13/14 anonim ***** válasza:
32%
Már ne is haragudjon itt mindenki, de az senkinek nem fordul meg a fejében, hogy a lány ezt akarná-e? Mindenki úgy beszél róla, mintha egy tárgy lenne!
2019. jan. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is keressetek egy ügyvédet, ez így jogilag érdekes mert első körben a család valamely tagjához fogják adni ha van.
2019. jan. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!