Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem vesznek észre?

Miért nem vesznek észre?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Anyukámmal,apukámmal,és a bátyámmal nőttem fel. A bátyám okos,de úgy tényleg. 14 évesen már felsőfokú nyelvvizsgája volt,és a megye legjobb sulijában tanul,ahol kitűnő. És ebben az a legfurcsább,hogy alig tanul. Nagyon lusta,napi 2 óra alatt lezavarja a tanulást. Már kiskoromtól fogva mondják nekem,hogy milyen okos testvérem van,mennyire büszkék rá,stb.


Mindig is tudtam,hogy sosem fogok tudni a nyomába lépni. Korántsem vagyok olyan okos mint ő,és akármennyire szorgalmas vagyok,akármennyit tanulok,egyszerűen csak képtelen vagyok. De akkor mégis,miért fáj?


Amikor ő versenyen negyedik helyezéseket ér el, a család szinte megünnepli, nagyon büszkék rá,egész nap kérdezgetik,hogy mi történt. Tavaly én is ezt akartam. Azt akartam,hogy rám is büszkék legyenek. Éjszakákat tanultam át,aminek meg lett az eredménye. Megyei biológián második lettem, országos fizika versenyen ahol csapatban voltunk negyedikek. Alig vártam,hogy hazaérjek,és az oklevelet megmutassam a szüleimnek. Rámmosolyogtak és eltették egy mappába. Korántsem viselkedtek úgy velem,mint a bátyámmal. Meg sem említették másnap.


Ezt lenyeltem. Megpróbáltam másban kiemelkedő lenni. Megyei zongoraversenyen hatodik lettem,ami nagyon nagy szám volt. De ekkor még a vállukat sem vonták meg.Ez szinte megölt belülről.


Most angol tanárhoz járok,hogy nyelvvizsgázzak. A tanár mindig kiemeli,hogy a bátyám és én két különböző szinten vagyunk. Akárhányszor hazaérek,anyukám elmondja,hogy azért nincs még nyelvvizsgám,mert nem tanulok eleget. Miért nem tudják megérteni,hogy nem vagyok arra képes,mint a testvérem?


,,Ki van taposva az utad" ,,Csak a bátyád miatt vagy kitűnő" ,,Te korántsem vagy olyan mint a bátyád"


Miért nem lehetek valamiben én a legjobb? Miért nem vesznek észre? Miért nem lehet azt mondani, hogy valamiben ügyes voltam?


És ebben az a legrosszabb,hogy a bátyámnak ehhez semmi köze. Szeretem nagyon,és ő is engem. Ő ezt nem veszi észre, senki sem veszi észre,hogy ez fáj nekem,pedig néha a torkom annyira szorul,hogy nem bírok beszélni.


Nem haragszom a bátyámra. Nem vagyok irigy sem rá. Annyira szeretem hogy hanyag, lusta,és nagyon jószívű hozzám.


Egyedül azt nem értem,hogy bármit teszek,engem sosem fognak kijelenteni okosnak.Azt hiszik,hogy bármi jó történik velem,az miatta van. Miért nem vesznek észre?


2019. jan. 12. 22:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztó lehet így élni,nekem nincs testvérem így nem tudhatom milyen ez de sok erőt kívánok neked.Ha ténylegesen olyan jó a viszonyod a bátyáddal,ahogy írtad,akkor próbálj meg beszélni vele erről a dologról.Hátha Ő fel tudja nyitni a szüleitek szemét,hogy van egy másik gyerekük is aki szintén tehetséges és okos.Amúgy meglepő amit írsz,mert ha belegondol az ember pont azt a gyereket emelném ki aki hajt és tesz is a sikerért,nem azt aki lusta..
2019. jan. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
18%
És miért akarod, hogy "észrevegyenek" ? Csak van józan ítélőképességed, aminek alapján meg tudod ítélni saját magad, akkor minek a külső megerősítés ??
2019. jan. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonymousreview60 ***** válasza:
# 12/12 Időpont ma 10:50: Azért (b+), mert hasonló eredményre, 2-szer akkora munkával, majdnem annyi és olyan dícséretet szeretne, mint a semmi erőfeszítést nem tevő bátyja(!). Kapís?
2019. jan. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Remélem már rendeződött a helyzet.

Ha nem el kell fogadni a helyzetet. Ez egy ilyen világ, keress jó barátokat, ők téged fognak szeretni, és nem a bátyád miatt.

Na de én megdicsérlek, elég szép eredmény. ;)

2020. márc. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!