Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg rossz az albérlet?...

Tényleg rossz az albérlet? Nagyon nehéz belekezdeni?

Figyelt kérdés

Anyukámmal kicsit össze kaptunk a költözés témán.

Nem szeretnék a bátyámmal egy szobába élni még évekig...egyszerűen kiakasztó.. Parancsolgatós..

Miatta nem hívhattam fel egész életembe a barátaimat mivel nem engedte és még a privát terembe is beleköt (pl: mikor jön a barátom SOHA nem megy el itthonról bezzeg én mikor felakar hozni valakit ugorjak...)


És ezt megemlítettem anyukáknak, hogy ha ez így fog menni amint végzek a sulival a barátommal elfogok költözni. (én 18 ő 23)

És egyből felháborodott, hogy nem úgy negy ahogy gondoljuk az egész fizut elfogja venni stb..


A bátyám 24éves és br. Keres 80.000....míg én suli mellett br.200.000 míg barátom 350.000(kezdő) és ezért úgy gondoljuk,hogy eltudnánk jövőre.

Vagy anyukámnak tényleg igaza lenne?

Bár ő azt is mondta,hogy addig itt lakhatunk amíg össze nem gyűlik házra való, de tudom hogy azért akar ott tartani mert én vagyok neki az egyetlen segítség..


2019. jan. 14. 17:27
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
62%
Van aki ennyi pénzből nevel gyereket. Talaltok albérletet, nyilván nem 2 szintes luxus apartmant , de ki lehet jönni belőle kényelmesen. Mondjuk nálunk videken jóval olcsóbb az albérlet, de a fővárosban is kitudtuk fizetni az albérletet barátnőmmel iskola mellett.
2019. jan. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%
Annál BÁRMI jobb, mintha anyád lenyúlná a fizudat, egy p...csányi félszoba felének a használatáért. Lépjél.
2019. jan. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%
#20 diakmunkánál nem..
2019. jan. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
85%

Tőlem megprobálta elvenni,megmondtam v elállál az utbol v félre lököm ami fájni fog,utána rendőrség,nem a piájukra velnessükre fogok 20 évig keresni egy lukba ahol egy matracon kell aludnom,ágyam se volt arra nem telett. Nem akart kiengedni,hát tettlegességhez folyamodtam. Apám szerencsére seggrészegen aludt.. 18 voltam,eltelt 22 év,azota se láttak.. Menekülj.. Ha már azzal fenyeget h elszedi a teljes fizudat,az minden csak nem jo anya. :(

40N

2019. jan. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
35%

23-as!

Bocs, hogy beleszólok, de igen, diákmunkánál is.


"Munkaviszony esetén az adózás és járulékfizetés

Nincs különbség diák és nem diák között. Bérjövedelemnek számít, ezért 15 százalékos személyi jövedelemadót (szja) kell utána fizetni, valamint 8,5 százalékos egészségbiztosítási és munkaerő-piaci járulékot és 10 százalékos nyugdíjjárulékot is levonnak. Ezeket a járulékokat és az szja-t a munkáltató állapítja meg, vonja le a tanuló munkabéréből, és gondosodik bevallásáról, befizetéséről az állami adó- és vámhatóságnak , (a tanulónak ezzel kapcsolatban nincs kötelezettsége)."


(Amúgy ez a szakmám.)

2019. jan. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
51%
Gondolkozatok nem budapesten hanem pesten pl dunakeszi alsógöd ott olcsobak és a bejutás is kényelmes ha van autotok vagy ott a vonat busz de budapesten 15 -16-17 kerület se olyan vészes
2019. jan. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
84%

Amúgy mi ez az új hozzáállás szülői részről mostanság, hogy gondol egyet a szülő, és elveszi a felnőtt gyereke keresetét?

Nem csak itt olvastam többször, de a környezetemben is volt rá példa....


Én azt tanácsolom neked, hogy ha nem egyedül vágsz neki, akkor könnyebb. Sokkal.Viszont tény, hogy egy albérlet is sokkal jobb, mint otthon élni, olyan körülmények között, ami neked nem megfelelő. Emellett pedig a fizetésedet is elveszik.


Ha komolyan gondolod, akkor ne szólj róla semmit. Ne beszéld meg senkivel mit tervezel, így nem tudnak neked keresztbe tenni.

2019. jan. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
72%
#25 nekem nem ez a szakmám, de minden diákmunkán 0,85-ös szorzóval keresek.
2019. jan. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 babyboom567 ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Debrecenben élünk albérletben(ami 110000 rezsivel),és van 1 gyerekünk.Kb ennyit keresünk mi is.

Nyugodtan vágjatok bele.Az önálló élet a cél.

2019. jan. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Eleinte sok pénzt kell kiadni egyszere de utåna ,már ki fogtok tudni jönni.2 fizetėsböl.
2019. jan. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!