Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg rossz az albérlet?...

Tényleg rossz az albérlet? Nagyon nehéz belekezdeni?

Figyelt kérdés

Anyukámmal kicsit össze kaptunk a költözés témán.

Nem szeretnék a bátyámmal egy szobába élni még évekig...egyszerűen kiakasztó.. Parancsolgatós..

Miatta nem hívhattam fel egész életembe a barátaimat mivel nem engedte és még a privát terembe is beleköt (pl: mikor jön a barátom SOHA nem megy el itthonról bezzeg én mikor felakar hozni valakit ugorjak...)


És ezt megemlítettem anyukáknak, hogy ha ez így fog menni amint végzek a sulival a barátommal elfogok költözni. (én 18 ő 23)

És egyből felháborodott, hogy nem úgy negy ahogy gondoljuk az egész fizut elfogja venni stb..


A bátyám 24éves és br. Keres 80.000....míg én suli mellett br.200.000 míg barátom 350.000(kezdő) és ezért úgy gondoljuk,hogy eltudnánk jövőre.

Vagy anyukámnak tényleg igaza lenne?

Bár ő azt is mondta,hogy addig itt lakhatunk amíg össze nem gyűlik házra való, de tudom hogy azért akar ott tartani mert én vagyok neki az egyetlen segítség..


2019. jan. 14. 17:27
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
58%
Nalunk mindegy h kezdő v sem, 360 a bruttó, iroda, nyelvtudás kell semmi egyéb rxtra. Gimi érettségivel bőven elég ha nem teljesen analfabéta agyilag :-) ( főváros).
2019. jan. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

Egy eve jottem el alberletbol.

Brutto 250.000-et kerestem. Ebbol egy nagon olcso akkor 90.000 + rezsi (havi 40.000) alberletet sikerult kifognom (most ugyanez 120.000 + rezsi 45000) arban)). Kethavi kauciot kellett letennem, amit a vegen lelakhattam. Volt rendes szerzodes.

Az alberlet butorozott volt tevevel es mosogeppel tuzhellyel. Nekem porszivot kellett vennem es egy plusz agyat a gyerekemnek.

Ho vegere szinte semmi penzem nem maradt de fokozatosan az etelen/fozessel tudtam mar sporolni.

Ha ketten vagytok akkor sokkal jobb a helyzet. Az alberletarak sajnos nagyon elszalltak most 150.000 siman lehet egy nem is tul nagy ket vagy ket es felszoban lepukkant lakas vagy panel. A rezsin ha nem futitek szejjel es a vizzel is sporoltok akkor lehet takarekoskodni. A kabelteve/net az mas kerdes ha be van kotve nem biztos hogy lemondhato az eloizetes ha meg nincs es szeretnetek akkor az azert plusz 5-6000ftos habi koltseg.

Etelen lehet a legtobbet sporolni.

A kaucio egy vagy kethavi szokott lenni, amit vagy lelaksz a vegen mielott kioltozol vagy visszaadnak a legvegen.

Az alberletbe jo ha vannak nagy haztartasi gepek es btorozott. Neha a mosogep nem alap igy az jelenthet plusz koltseget az elejen olyan 70.000 forint korul. Esetleg meg a hutoszekreny is ilyen lehet...az is eleg szeles skalan mozog hogy mennyibe kerul.


A takaritoszereket, mososzert, mosogatoszert seprut,lapatot neked kell beszerezni legtobbszor. Ezekkel is tudsz sporolni. Ugy hogy kevesebbet teszel belole es hogy az olcsot veszed pl vmelyik nagyaruhazi marka felmosasra a sima ecet vagy a hipo is jo. Ennyike.


Az alberletet meg idoben el kell kezdeni keresni, mert akkor eselyes hogy olcosbbat es jo helyen ki tudtok fogni.

2019. jan. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%
Lehet én értem rosszul, de szerintem nem az anyja akarja elvenni s kérdező fizetését, hanem az anyja szerint az albérlet fogja elvinni a fizetést.
2019. jan. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

Anyukád lehet nem a legnagyobb jószándékból mondja azt, amit mond. Mégis igaza van. 18 évesen még nagyon fiatal vagy és valószínűleg tapasztalatlan a nagybetűs élethez. Én mindig is kicsit koravén voltam, de 23 évesen különköltözve is ütköztem olyan falakba, kergettem olyan ábrándokat, amiket már most, 27 évesen sem teszek. Tudnod kell az albérletben főzni, takarítani, vasalni, meg kell tanulnod kiállni magadért (pl alá ne írassanak veled nem megfelelő szerződéseket)... nem olyan egyszerű.

És nettó (mert abból élünk...) 350-360 ezer forint nem sok minden. Ebből fizetni kell a bejárást, nagyon alsó hangon egy 100-as a havi kaja, ruhák, tisztálkodás, egyebek (orvos, gyógyszer, autófenntartás, nyaralás, háztartási cuccok), és még az albérlet is legalább 120-150 ezer nagyvárosban, rezsivel együtt. Jó eséllyel nem fog egy 50 ezernél több maradni a lakhatás és az étkezés után minden másra. És ez olyanokra, mint autó, nyaralás, nem lesz elég.

2019. jan. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
33-as. Én is úgy értelmeztem, hogy az albérlet viszi el a a fizetését, nem az anyuka.
2019. jan. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
12%
Ha nincs saját inkább a külön albérlet,ez a szülőknél lakás felnőttként = a dedóval, szülőkhöz anyósékhoz nem szabad menni oda nem szabad szülni főleg nem párral férjjel.. Ezek mind szét mennek válnak,hála a beltenyészetnek h két perc magány kettes nincs.
2019. jan. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Előttem sok mindent leírtak már, annyit tennék hozzá hogy a költözés maga drágább mint utána a különélés.

A legtöbb albérletben kell kauciót fizetni, ami minimum egy, de sokszor többhavi lakbér még beköltözés előtt.

Ha nem teljesen felszerelt albérletről van szó lesz pár nagyobb kiadás (kisebb bútorok, háztartási eszközök) illetve van rengeteg olyan apróság ami eszébe se jut az embernek, de a legtöbb albérletben nincs, és ha egyszerre veszed, gyorsan összeadódik az ára (étkészlet, ágynemű, törülköző, edények, szerszámok, vállfák).

Emellé ott van az is, hogy az tartósélelmiszer- és takarítószer-bevásárlásotok is több lesz az első hónapban. Átlagember kicsi kezdőháztartásában ezek fokozatosan, több hét/hónap alatt fogynak el, elosztva időben, de beköltözéskor egyszerre kell mindenre gondolni.

Ez nem áthidalhatatlan akadály, csak legyetek tudatában, minimum fél év mire befejezed a sulit ha idén végzel, másfél ha jövőre, ha komolyan gondoljátok, kezdjetek el intenzíven félretenni hogy ne érjen meglepetésként hogy beköltözés után egy héttel le van nullázva mindkettőtök számlája, és még nem vettetek tányérokat.

2019. jan. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!