Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elementem aupair -nek az idei...

Elementem aupair -nek az idei tanevre, de szeretnek hazamenni. Hogyan mondjam el ezt a csaladnak?

Figyelt kérdés

Az okok, amiert szeretnek menni:


1. anyagilag nem eri meg nekem, nagyon keveset fizetnek, a varos nagyon draga, ha szorakozni jarok, minuszban vagyok, ha nem jarok sehova bedilizek a maganyomba...

2. legfontosabb ok: a csalad nem eppen a legbefogadobb, sok esetben bunkok peldaul nagyon keves etelt tartanak a lakasban, penzt hogy vasaroljak nem adnak, magamnak kell azt is allnom, vagy eszem ami itthon van (cornflakes, keksz, rizs, ures teszta) vagy a napi keresetem elmegy etelre es\vagy hozzavalokra, ha fozni szeretnek magamnak

3. a gyerekek nagyon neveletlenek, fel eve itt vagyok, teljesen levegonek neznek

4. sokkal tobb munka, elfoglaltsagot kernek, mint amit megajanlottak mikor jottem. Napi 3 orarol volt szo, ehhez kepest napi 6 ora minimum, amit a gyerekekkel toltok.. plusz az egyeb napi teendok, amiket az anyuka rendszeresen kioszt..



Amugy a varost es az itteni embereket nagyon szeretem ..


2019. jan. 21. 09:59
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem nyugodtan mondd meg, hogy szeretnél hazamenni és kész.
2019. jan. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy leírod tényleg nem maradnék én se ott. Megfogják érteni. Gyere haza minél előbb még éveleje van itt is találhatsz munkát vagy jelentkezhetsz suliba, tanfolyamra. :)
2019. jan. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
97%
Épp csak a lényeget nem írtad le. Mi áll a szerződésedben? Ez is egy munka, rögzített feltételekkel. Szerepelnie kell benne, ha határozott időre mentél, meg az is, hogy mi van, ha nem töltöd ki a benne foglalt időt.
2019. jan. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem beszélj a céggel, akik segítettek kijutni és válassz egy másik családot, ezeket nem tehetnék meg.
2019. jan. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem nem kell magyarázkodnod. Megmondod, hogy eljössz és kész. Miért is magyarázkodnál egy ilyen bunkó családnak, akik még enni sem adnak?! Ha megkérdezik, hogy miért, akkor megmondod, hogy másra számítottál, nem ebben egyeztetek meg.

Esetleg másik családhoz nem mehetsz?

2019. jan. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
60%

Èn több családnál is voltam Au-pair és szerintem amiket leírsz teljesen normális.

De te még attól ott hagyhatod öket, mond meg, hogy haza akarsz menni.


A legtöbb esetben a baj, hogy a fiataloknak iszonyat nagy honvágyuk van(persze, hogy nekem is volt), és nagyon egyedül vannak egy családnál akit alig ismernek. Ilyenkor minden rossz lesz, mindent a szivükre veszenk.


"3. a gyerekek nagyon neveletlenek, fel eve itt vagyok, teljesen levegonek neznek


4. sokkal tobb munka, elfoglaltsagot kernek, mint amit megajanlottak mikor jottem. Napi 3 orarol volt szo, ehhez kepest napi 6 ora minimum, amit a gyerekekkel toltok.. plusz az egyeb napi teendok, amiket az anyuka rendszeresen kioszt.."

Ez a két mondatod tipikus ellentét. Sokat kérnek töled, legyél a gyerekekkel stb... de mikor nem kell velük lenni akkor meg baj, ha levegönek néznek. Jobblenne, hogy akkor is rajtad lógjanak? Gondolom a család kiadta, hogy hagyanak neked is békét néha...


A fizetésed annyi ami arra jó, ha minden héten elmész csavarogni oda elég, néha moziba, vagy esteleg discoba, szinházba.


Te már megkérted a családot, hogy hozzanak neked x enni valót? Miért adnának neked plussz pénzt? Èn is mindig azt ettem ami a családnál volt, ha valamit akartam mondtam, hogy szertenék ezt és ezt. Ha nem feljetette el a nö akkor hozott is...

2019. jan. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
91%

az egyik ismerősōm ugyanígy volt mint te.

ő családi okokra hivatkozva hagyta ott a csaladot.

2019. jan. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
34%
3 órában egyeztetek meg, és abban is, hogy táplálnak? mert ha nem akkor miért várod el? gyere haza, itthon valamilyen képzésben vegyél részt, hasznosabb lesz a jövődre nézve, mint hogy ott kínlódsz.
2019. jan. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
89%

Én az első héten szóvá tettem volna ezt.

A fizetést előre tudtad, ha azzal nem jössz ki nullszaldósra, otthon is látni kellett, akkor én nem mentem volna ki.

De az csak ott derült ki, hogy ehhez a pénzhez még kétszer annyit is várnak el. Megszegték a szerződést, felmondhatsz azonnali hatállyal.

Ha nem szegték volna meg, akkor 30 nap.

Lefoglalnám a legközelebbi legolcsóbb utat, és közölném velük, hogy nálunk szerződésszegés esetén azonnal felmondhatsz, ekkor és ekkor mész és csá.

2019. jan. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
90%

Én úgy tudom, ilyenkor teljes ellátás jár.

De amúgy akkor a család is rizst, üres tésztát, kekszet és cornflakes-t kajál csak?

2019. jan. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!