Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem kínos, ha...

Csak szerintem kínos, ha (közeli) rokon jár hozzánk takarítani? Vagy ez teljesen normális?

Figyelt kérdés

A múlthéten elküldtem a bejárónőnket, most éppen keresek valakit a helyére. Tegnap voltunk a nagyszüleimnél, kérdeztem őket is, hogy nem-e tudnak valakit, aki jól is dolgozik. Ezt hallotta a nagynéném is (velük él), és ma felhívott, hogy egész este ezen gondolkozott, és jól jönne neki egy kis mellékes, szívesen jönne hozzánk, akár hetente többször is. Így hirtelen nem is tudtam erre mit mondani, annyit válaszoltam, hogy van több esélyes, beszélek a férjemmel is erről, és majd visszatérünk erre. Viszont szerintem ez rossz ötlet... Hiszen a főnöke leszek valamilyen szinten, és amíg egy idegent elküldök végső soron, egy rokonnal máshogy bánik az ember. Ráadásul nekem annyira furcsa lenne, hogy ő húzza az ágyneműnket, viszi ki a szemetet, vasalja a ruháinkat, stb, aztán hétvégén meg jön vendégségbe.


Vagy én gondolom ezt túl?


2019. jan. 22. 14:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

Hát.. nekem alapból furcsa lenne,hogy ezeket más csinálja,de ha megbízhatónak tartod akkor miért ne, ha ő ajánlkozott és jól átgondolta.

Jól jön neki a mellékes, gondolj arra, hogy segíthetsz neki.

Vagy vedd fel azzal, hogy ameddig nem találod meg a megfelelő embert erre a feladatra, addig átmehet, hogy keressen egy kis mellékest, de nem tartod jó ötletnek a családi szerepeket összekeverni.

Így ha nem vagy megelégedve vele, veszekedés és sértődés nélkül tudsz neki ilyen értelemben búcsút inteni, ha viszont megy minden szépen, maradhat is a helyzet, ez idővel majd úgyis kiderül.

2019. jan. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%
Valóban gáz lenne
2019. jan. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen igazad van.

Anyámék is megszívták hogy ismerőst alkalmaztak/nak kertésznek meg takarítónőnek, és egyiket se lehet elbocsájtani mert jó barátuk, de borzasztó trehány mindkettő.

És velük még nem is kell összejárni aztán ebédelni hétvégente.

Én se alkalmaznék rokont.

2019. jan. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

Nekem soha nem volt bajom azzal, ha valaki bejárónőt, takarítót alkalmaznak.

Viszont: jól látod a problémát. Én egy gyerekkori barátomnak dolgoztam a vállalkozásában. A végére eléggé megromlott a kapcsolatunk, mert ezer félreértés adódott.

Nem jó ötlet rokont, barátot alkalmazni.

Szerintem ha így felvázolod neki, ahogy leírtad, megérti.

2019. jan. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
Nem jó ötlet.
2019. jan. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%

Nem jó ötlet, mert ha nem vagy vele megelégedve, és elküldöd, akkor lehet, hogy vita lesz belőle.

Viszont, ha nagyon szüksége van a pénzre és nem talál munkát, akkor nem lenne szívem tök idegennek fizetni és elnézni, hogy ő meg szenved.

2019. jan. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem csak kínos, de rossz vége is lesz, az szinte biztos. Anno én a baratnomnek segítettem be. Azóta már nem a barátnőm. Ő úgy gondolta, hogy amikor dolgozom, akkor legyen főnök-beosztott viszony, amivel én is egyetértettem. Egy darabig. Egeszen addig, amig kimomdottan bunko nem kezdett lenni. Semmi nem volt jo neki, mindenbe belekötött, meg abba is, amit maga csinalt meg, csak aztán elfelejtette. Úgyhogy egy nap betelt a pohár, és közöltem vele, keressen mást, erre nekem nincs szükségem.
2019. jan. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
48%

Szerintem ha korrekt ember, akkor ebből egyáltalán nem lesz semmi gond. Bár nem hinném, hogy ebben teljes mértékben biztos vagy, ha már megírtad a kérdést.


Én alkalmaznám, és ha nem felelne meg, akkor kirúgnám. Ha visszaél a helyzettel, elszemtelenedik, vagy kiakarna használni, akkor miért ne tenném meg? Egyébként én sosem reagáltam túl az ilyesmiket. Valaki kiakarná használni a gyengeségeimet, és én szégyelljem magamat? Lett is bőven konfliktusom, de legalább nem kell olyan emberekre pazarolnom az energiámat, akik nem érdemlik meg.

2019. jan. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk is jött egy kedves rokon,aztán turkálva volt folyamatosan,lopva volt,kibeszélve lettünk,mindennel futott mindenkihez,a fehér neműm kidobta mondván nem való ilyen,felnőtt nő vagyok könyörgöm.. A vége,páros lábbal rúgtuk ki a házunkból és az életünkből..

Nem ajánlom....

36N

2019. jan. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem semmiképp. Találj ki valamit, hogy bocs, de a barátnőd főiskolás lányának nagyon kell a mellékes, és neki szeretnél segíteni.
2019. jan. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!