Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Testvérem kölcsönt kért...

Testvérem kölcsönt kért tőlem. Egyszer már adtam neki, de az sem arra ment el amire kellett volna és még meg sem adta. Hogyan mondhatnék nemet, hogy azért mégse bántsam meg?

Figyelt kérdés
2010. jún. 30. 10:03
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%

Neked csak azzal van dolgod, hogy nem adta meg határidőre, nem tiszted felmérni, vagy megítélni, hogy mire költi, szóval ezt indoknak semmiképp ne hozd fel vele szemben :)

Az elég baj önmagában, hogy nem adta meg. Ez lehet az aduász, meg kell értenie, hogy nem "szemétségből" nem adsz (hiszen bizonyítottad a korábbi kölcsönnel), hanem az ő linksége miatt.

2010. jún. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem kerek perec. Figyelj, szívesen segítek neked, amiben tudok. De már egyszer kölcsönadtam, akkor sem arra ment el, amire ígérted. Többet nem adok neked. Sajnálom.
2010. jún. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem mindegy, hogy mire költi. Én is csak akkor adok kölcsön, ha tudom, hogy olyan dologra kell, ami fontos. Például szívesen adok kölcsön ha a testvérem autót akar venni, de ha ugyanez a pénz sörözésre kéne, nem adnék.
2010. jún. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
1.-nek:Egy bizonyos dologra kért,amiből nem lett semmi,csak úgy elment a pénz és most megint arra kérne.
2010. jún. 30. 10:13
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Közöld vele, majd csak akkor adsz neki kölcsönt, ha betartja a szabályokat. Üzlet nem barátság még testvérek között sem.
2010. jún. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor azt szoktam neki mondani,hogy majd ha az előzőt megadtad akkor adok megint kölcsön.És közlöm vele hogy tanuljon meg spórolni,mert ő is dolgozik és nekem több a kiadásom mint neki és mégis mindig van pénzem.Így pár hónapon belül visszaadja a tartozását és egy ideig nem kér.
2010. jún. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 Funktasztikus ***** válasza:
57%
mert leehet pl hogy abbol számlát kellet sürgösen befizetnie és azért nem tudta megvenni aztb adolgot bnem most viszont nem kell fizetnie semmi számlát és most ténleg azt akarja megvenni vagy nem?
2010. jún. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
88%
A kölcsönkérés sajnos könnyen életformává válhat. Van aki így éle le az életét és mérgezi a környezetét. Az én apám is ilyen. Mindenkinek hazudik csak azért, hogy kölcsönt kapjon. Remélem a testvéred még nem jutott el eddig a fázisig.
2010. jún. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
43%

Vagy segítesz, vagy nem. Ha igen, akkor tök mindegy, mire költi, az ő dolga. Csak azzal foglalkozz, megadja-e.

Ha akarsz, adj, ha nem akarsz, ne adj.


Én adnék, de hál' Istennek, megtehetem. Nem is kérném vissza, elképzelhető, hogy egyszer én szorulok majd segítségre, és akkor ő is ad, amennyit tud, biztos vagyok benne.

2010. jún. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tehetek róla,de ha tudom, hogy x rokon ilyen "majd megadom, várjad csak" típusú, adnék neki, de biztos hogy papírt írok róla, főleg ha nagy összeg, de még a kicsiről is. (pl. 5 ezer) Még ha a tesóm, akkor is! Még emlékeztetőnek is kiváló....
2010. jún. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!