Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Gyereket szeretnék, de nincs miből és hova.

Figyelt kérdés

Szegény családból származok, több testvérrel, pontosan tudom, hogy mennyire rossz úgy felnőni, hogy minden létező dolgot nélkülözök, amit csak lehetséges. (gyengébbek kedvéért néha étel sem jutott, nem hogy klassz játékok, vagy bármi)


Okosabb vagyok a családomnál, kínkeserves munkával szereztem diplomát, egyetem melletti munkával egy kis pénzt, így sikerült jobb állást találnom. 30 éves vagyok, van egy garzon lakásom, és még mindig van rajta hitel. Fizetem tisztességesen, még 6 év és lejár. Szeretnék én is családot, a párom hasonló körülmények közül jött, mint én, nálam él, spórolunk is, de azért nem egyszerű. Beszéltünk gyerekről, de párom mondta, hogy nem tudnánk hova tenni és sajnos igaza van. Ráadásul ketten így most éppen kifizetünk mindent, és a spórolt pénzünk kb havi 100 ezer forint, ami simán elmenne a gyerekre, de akkor ugye nem lesz kilátás nagyobb lakásra se (így azért van). Ha viszont tovább várunk, amíg összejön a nagyobb lakás, lehet már túl öregek leszünk. És én nem akarok pofára esni, azt is figyelembe vettem, hogy talán párommal bármi történik, mégha most itt is van, lehet később nem lenne, akkor egyedül még annyira se tudnék megfelelően gondoskodni a gyerekről.


Mit tennétek a helyemben?


Mármint tudatosan tudom, hogy nem tudnék megfelelően gondoskodni róla, ahogy szerintem egy gyerek megérdemli, de közben szomorú vagyok, mert szívesen lennék anya.


2019. jan. 30. 13:28
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos nálunk hasonló a helyzet . Mi lejebb vettünk az igényekből nem városi lakásunk van így fele annyi pénzért szép házat építettünk. Nem szórjuk a pénzt de úgy megvan mindenünk, nekünk is kb ami félretett pénzünk van az mind menne gyerekre . Mi belevágtunk mert páromnak ketyeg az óra. Ha arra várnánk hogy minden tökéletes legyen soha nem lenne gyerekünk. Vannak nekem is vágyaim. Másik autó, új konyhabútor stb de félre tudom ezt rakni. Lehet nem fogok tudni a babának 300.000ftos babakocsit venni de 100.000ftos kocsival is beérjük. Ugyan úgy minden mással. Annyi mindig lesz hogy együnk igyunk, pelenkázzuk a babát és egészségesen éljünk.
2019. jan. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
78%

ITT VAN A HIBA:

"addig kell szülni, míg van egészség."


Fatális hülyeség, NEM KELL mindenkinek nyakra főre szülni, így is komoly probléma a túlnépesedés.

Reális, józan döntéseket kell hozni, mérlegelni a 21. században belefér a családalapítás vagy sem.

Az senkinek sem jó ha csak küszködés, nadrágszíj összehúzás árán lesz gyerek... Az csak az önző vágy kielégítése!

2019. jan. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
86%
Lényegtelen ki mit mond neked vagy bárki másnak, az emberek önzőek és csak annyit látnak, hogy márpedig ők akarnak gyereket és kész. Rengeteg embernek nem kellene gyereket vállalnia, de sz.rik rá. Mert "Majd megoljuk valahogy." Ez egy irtó idióta őskori szokás. Túl sok olyan szülőt ismerek, akik ezen az úton mentek és mondogatják, hogy bár nincs sok pénzük, ők mégis jól megvannak. De ha a gyereket kérdezed, vagy ha csak ránézel, tudod, hogy ő egyáltalán nem így gondolja. Ekkor jön a szegények második kedvenc szlogenje: "Nem minden a pénz, fő az, hogy szeretjük egymást." Persze, a mesevilágban. A szeretet nem fizeti a gyereked iskolázását.
2019. jan. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
66%

"Régen könnyebb volt, ezt be kell látni."

Régen inkább nehezebb volt.

A lakhatást úgy oldották meg, hogy együtt élt 3 generáció, azaz az anyós nyakára szültek gyereket. Ma ezt már kevesen vállalnák be.

2019. jan. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 szántóvető ***** válasza:
65%

várj még egy kicsit mert lehet hogy változások lesznek ezen a téren is:

[link]

2019. jan. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
40%

Túlnépesedés Mo.-on? Még Európában se. Ne az egész világot nézd, gondolom nem Etiópiaba akar menni ...


Arra várni hogy nagyobb lakás meg minden meglegyen, hát akkor sose szültek volna nők, ez megvan?


Ha lesz 1,5 szoba azt mondjak 3 kell, es igy tovább.


Van egy értelmes szint, amikor már lehet szülni, nekem 100e Ft-os babakocsit se jutott eszembe venni, mert felesleges.


Ja es a gyerekeim nem szegények, nincs Iphone-juk de van jo Samsungjuk, meg tele vagyunk legoval tarsassak, xbox is van. Szegeny gyerek, nem jarunk BMW-vel csak Suzukival. Viszont minden lehetőseg adott hogy tanuljanak.

2019. jan. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
28%
Én sem aggódtam ennyire. Nekem még diplomám sem volt, se lakásom. Fiatalon szültem, és bár albérletben laktunk, de mégis megoldottuk a dolgot. A fiam mindent megkapott ami kellett. Mindig volt gyümölcs, étel. Persze részemről, és a férjem részéről visszavettük az igényeinket, de a fiúnk semmiben nem szenvedett hiányt. Az ember ha tervei vannak tud spórolni. Én is megtanultam spórolni. Mire iskolába ment meg is vettük az első lakásunkat. Igen, hitellel, de tudtuk fizetni.(már ki is fizettük) Mi nulláról indultunk, ma meg Angliai egyetemen tanul a fiam. Feltudtuk nevelni. Ha annyira aggódtam volna mint te, akkor ma nem lenne gyerekem. Én közel 40 évesen nem szültem volna már.
2019. jan. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
89%
9-es ne magadhoz viszonyits mindenkit. Te anyosodek hazaba szulted meg 21 evesen ugy hogy hitelbol volt mindenetek, de tudod nem mindenki gondolkodik ennyire lazan. Aki igazan akar gyermeket igenis aggodik es at tudja ertekelni mibol milye van es mit tud adni a gyermeknek.
2019. jan. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
22%

Nem akarok beleszólni, de a gyerek(amennyiben egészséges) az első 5 évben kb havi 20 ezer forintba kerül. Tudom, mert 5 éves a lányom. Felsőközépkategóriás dolgai vannak, de a szakadt kedvenc holmiját akarja felvenni. Nem eszik szívesen csak kenyeret tejjel, hiába megyünk jó éttermekbe, vagy hozza elé az egész rokonság a legjobb ételeket. A szobája tele van flancos játékokkal, erre fog egy alufóliát, megnyomkodja és az lesz a babája, amit papírzsepivel takar be. Még csak nem is a luxus gigantikus babaházába, hanem az én ágyamba. Hiába van saját szobája a világ legklasszabb bunkeres csillivili dolgaival, ott van a legtöbbet, ahol én.. és ez természetesen az én szobám. A legtöbb sporthoz ügyetlen még, egyedül nem engedem különórákra idegen emberekhez, a szülinapozások pedig most kezdenek divatba jönni.


Most kezdett megugrani egy icipicit a ráköltött pénz mennyisége, de bőven 30 alatt van. Nem alszik a saját ágyában, mert féléve beköszöntött egy éve beköszöntött a fél a sötétben korszak.


Akinek nincs gyereke, túlértékeli, mennyibe is fog kerülni, mennyi helyet igényel.


Iskoláskoráig nincs szükség saját szobára neki(ha máshol meg tudjátok oldani a szexet, akkor nektek sem)


Szerintem vágjatok bele, alakítsatok ki egy babasarkot a garzonban(mi 42nmen éltünk, 6nmes szobája volt kezdetben) aztán 3 év múlva meglátjátok, hogy megy(mellesleg az első 3 évre úgy sem fog emlékezni, ott csak a kellemes családi légkör számít)


Ha úgy érzitek van elég idegszálatok, vállaljatok gyermeket. Inkább ehhez kéne kötni a gyerekvállalást, mert inkább boldog és csóró legyen a gyerek, mint lelkisérült és gazdag.

2019. jan. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
75%
Szülés után is lenne munkahelyed? Nem ír igazat, aki szerint havi 20.000.- elég egy gyerekre. A pelenka is többe kerül. Mi lesz, ha valamelyiktek beteg lesz? Elveszti az állását? Nyomorba nem szülnék gyereket.
2019. jan. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!