Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Gyereket szeretnék, de nincs miből és hova.

Figyelt kérdés

Szegény családból származok, több testvérrel, pontosan tudom, hogy mennyire rossz úgy felnőni, hogy minden létező dolgot nélkülözök, amit csak lehetséges. (gyengébbek kedvéért néha étel sem jutott, nem hogy klassz játékok, vagy bármi)


Okosabb vagyok a családomnál, kínkeserves munkával szereztem diplomát, egyetem melletti munkával egy kis pénzt, így sikerült jobb állást találnom. 30 éves vagyok, van egy garzon lakásom, és még mindig van rajta hitel. Fizetem tisztességesen, még 6 év és lejár. Szeretnék én is családot, a párom hasonló körülmények közül jött, mint én, nálam él, spórolunk is, de azért nem egyszerű. Beszéltünk gyerekről, de párom mondta, hogy nem tudnánk hova tenni és sajnos igaza van. Ráadásul ketten így most éppen kifizetünk mindent, és a spórolt pénzünk kb havi 100 ezer forint, ami simán elmenne a gyerekre, de akkor ugye nem lesz kilátás nagyobb lakásra se (így azért van). Ha viszont tovább várunk, amíg összejön a nagyobb lakás, lehet már túl öregek leszünk. És én nem akarok pofára esni, azt is figyelembe vettem, hogy talán párommal bármi történik, mégha most itt is van, lehet később nem lenne, akkor egyedül még annyira se tudnék megfelelően gondoskodni a gyerekről.


Mit tennétek a helyemben?


Mármint tudatosan tudom, hogy nem tudnék megfelelően gondoskodni róla, ahogy szerintem egy gyerek megérdemli, de közben szomorú vagyok, mert szívesen lennék anya.


2019. jan. 30. 13:28
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
37%
Bátran vágjatok bele!!! Sok sikert!
2019. jan. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
93%

A kérdésben azt írod, hogy nincs miből gyereket vállalni, aztán meg azt, hogy havi 100 ezret tudtok spórolni!

Hát ez ellentmondás.

Más embernek ennyi a fizetése és egyedül képes önmagát ellátni meg még egy (vagy több) gyereket is ennyi pénzből!

Nektek meg a "fölösleges" pénzetek ennyi, akkor ezek szerint jóval többet kerestek, szóval simán el tudnátok tartani egy gyereket.

2019. jan. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
90%

Azért ha havi 100ezret tudtok spórolni, annyira nagyon rosszul nem álltok...

Én is szegény családból származom, megküzdöttem a diplomáért, párom rosszabb környezetből jött, az ország keleti feléből. Albérletben élünk piszok drágán, én diákhitelt fizetek még, félretenni esélyünk sincs, így saját lakásra sincs kilátás önrész nélkül

Na, _ez_ az a helyzet, hogy nincs miből és nincs hova. Ha a te helyedben lennék, egy percig sem gondolkodnék a gyereken. Félretenni mellette is lehet, a meglévő lakás nagyon jó alap önrésznek, ha valaha nagyobba költöztök, és egy pici babával el lehet férni a garzonban egy-két évig, amíg nem lesz fontos a saját szoba.

2019. jan. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
13%

100 ezres babakocsi. Hát az én fiamat az 5 ezres babakocsi is kiszolgálta és teljesen jó volt neki a használt is. De hát, ti tudjátok. Én textilpelenkát mostam rá Hajdúval, most egyetemre jár a gyerekem, köszöni, jól van, mérnöknek tanul és már dolgozik is.

Anyuhoz mentem vissza vele, mert úgy volt muszáj.

Vágjatok bele!

2019. jan. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 batta80 ***** válasza:
53%

Aki azt írja, hogy 20 ezerbe kerül a gyerek az badarságot ír. Csak az ovis étkezés hat-hétezer.

Az iskoláskorról már nem is írok.

Nekünk a gyerek jelenleg havi 70 ezerbe kerül. Mert sajnos fejlesztésre szorul ami havi 40000. Mint ahogy sok sok osztálytársa, manapság kevés az a gyerek akinek nem kell valamilyen képességét fejleszteni. És már előre rettegek a nyártól mert az legalább 160000 lesz a táboroztatas.

Mert akinek nincs időmilliomos nyugdíjas nagyszülei, annak bizony fizetni kell a gyerek felügyeletért. 11 hét a nyári szünet, mi a férjemmel 5 hétnél tovább nem tudunk szabira jönni. Így a maradékot fizetős táborokkal lehet megoldani.


És még sorolhatnám. Nagyon is jól gondolkoztak, igencsak át kell gondolni a gyermekvállalást.

nem mindegy milyen műszakban dolgoztok tudjátok e rendezni a gyereket reggel este.

2019. jan. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
16%

"Csak az ovis étkezés hat-hétezer.

Az iskoláskorról már nem is írok."

Aki rászoruló, az ingyen kapja a kaját a közétkeztetésben.

2019. jan. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
30%

Havi 20, 3,5 éves koráig volt pelenkás. Havonta egy 10es ment el a pelenkájára popsitörlővel(max), majd egyre kevesebb. A pelenka darabszámra ugyan drágul, de egyre kevesebb is kellett belőle.


Nem nőnek olyan gyorsan, mit mondják, a gyerekem most 1 méter, a duplájára nőtt, de egy évszakra 2 cipője van csak. Van olyan ruhája, amit másfélévesen hordott, most rövidgatya, meg hálóing helyett póló lett belőle.


Nyilván lehet vagyonokat költeni, de nekünk ennyi volt, pedig pamperst is vettünk többek között. 3 éves koráig nincs ovi, utána valóban van étkezés meg csoportpénz, de bőven a pelus ára alatt van. Nálunk a csoportpénz kemény 3 ezer forint fél évre..


Nálunk babakocsi sem volt, mert nem volt rá igényem, de a tündibündi babaágya a gyereknek most kanapéként funkcionál a nagygyerek szobájában átalakítva, és a bababútorai olyan kistini koráig jók lesznek.


Teljesen igazat mondok.


Az esőkabátját 2,5 évesen kapta, most lassan 5 és még ősszel is az volt rajta. Túl van reagálva ez a gyerekesdi. Arról nem is beszélve, mekkora mennyiségő holmit fognak rátok sózni a rokonok, nálunk első gyerek a rokonok közt, egy halom holmit hozott mindenki ..

2019. jan. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim válasza:
66%
Nagyon jól teszed, hogy átgondolod ezt az egészet!! Hidd el, nagyon sokan meggondolatlanul beleugranak, aztán beüt a crach és megy a tarhálás, mert beteg a gyerek, mert apu elhagyott, stb... Hiteletek van így is, hiába raktok félre, ha mondjuk te szülni mész, máris nem 100 ezer lesz a félretett pénz, nem? Annyit nem kapsz, ha nem dolgozol (bár akarják ezt a főállású anyaságot, de ki tudja, mi lesz belőle, én nem alapoznék rá, csak ha már hatályba lépett). 30 vagy, várjatok 1-2 évet. Ismerek olyat, aki 34 évesen szült, a gyermek makk egészséges!! És addigra házuk lett, két kocsi van, jól fizető állásból ment el szülni. Ez így logikusabb, nem vagy elkésve. Bár mindenki használná az eszét, nem nőne fel úgy sok gyerek, hogy kajára se jut!
2019. jan. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul: ha a gyerek a fontos, akkor hajrá, ha a pénz, akkor fogjátok vissza magatokat (aztán vagy lesz gyerek, vagy nem...).
2019. jan. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
90%
Nem írsz konkrét összeget, így nehéz válaszolni. Nem mindegy, mekkora fizetésből tudtok 100 ezret megspórolni. Azért az nem kevés. Bármennyi pénzt el lehet költeni, kérdés inkább az, mennyi a bevételetek, a fizetésetek. Azért olyan rosszul nem álltok, van akinek még egy saját garzon sem jut. Kicsit szerintem túlaggódod.
2019. jan. 31. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!