Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Gyereket szeretnék, de nincs miből és hova.

Figyelt kérdés

Szegény családból származok, több testvérrel, pontosan tudom, hogy mennyire rossz úgy felnőni, hogy minden létező dolgot nélkülözök, amit csak lehetséges. (gyengébbek kedvéért néha étel sem jutott, nem hogy klassz játékok, vagy bármi)


Okosabb vagyok a családomnál, kínkeserves munkával szereztem diplomát, egyetem melletti munkával egy kis pénzt, így sikerült jobb állást találnom. 30 éves vagyok, van egy garzon lakásom, és még mindig van rajta hitel. Fizetem tisztességesen, még 6 év és lejár. Szeretnék én is családot, a párom hasonló körülmények közül jött, mint én, nálam él, spórolunk is, de azért nem egyszerű. Beszéltünk gyerekről, de párom mondta, hogy nem tudnánk hova tenni és sajnos igaza van. Ráadásul ketten így most éppen kifizetünk mindent, és a spórolt pénzünk kb havi 100 ezer forint, ami simán elmenne a gyerekre, de akkor ugye nem lesz kilátás nagyobb lakásra se (így azért van). Ha viszont tovább várunk, amíg összejön a nagyobb lakás, lehet már túl öregek leszünk. És én nem akarok pofára esni, azt is figyelembe vettem, hogy talán párommal bármi történik, mégha most itt is van, lehet később nem lenne, akkor egyedül még annyira se tudnék megfelelően gondoskodni a gyerekről.


Mit tennétek a helyemben?


Mármint tudatosan tudom, hogy nem tudnék megfelelően gondoskodni róla, ahogy szerintem egy gyerek megérdemli, de közben szomorú vagyok, mert szívesen lennék anya.


2019. jan. 30. 13:28
1 2 3 4 5
 31/50 batta80 ***** válasza:
64%

Ja ha vannak rokonok, mi egy darab ruhát nem kaptunk senkitől.

Az ingyenes étkezésről meg annyit, hogy néhány 1000 Ft-on múlhat, hogy megkapod vagy sem, ráadásul ha mindkét szülő keres, akkor semmilyen kedvezmény nem jár.


És aki a fejlesztéseket luxusnak meg túlgondolásnak találja, vagy úri hóbortnak, annak mèg nem volt iskolás korú vagy fejlesztèsre szoruló gyereke.

2019. jan. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
67%

Sokan fenn vannak akadva h 100ezret spórol... Ha tp-en, cseden, gyeden, esetleg gyesen lesz bölcsi hely hiánya miatt, akkor nem hogy ez a 100eft nem lesz, hanem alapból a bevétel kevesebb... És ebből már nem csak 2en, hanem 3an élnek meg. Igen, ez egy rossz helyzet. Mert oke, régen is felnőttek.. Nekünk is ezt mondják, mert nem vállalunk 2.gyereket.Igen, felnőttek, de nem mindegy hogyan! Persze nem látjuk teljesen az életüket, de azért mondjuk 30nm-en 3an élni,max míg pici a gyerek. Meg azért nem csak a gyereknek kell /jól/élni hanem azért ne felejtsük már el, hogy egy életünk van, a szülőknek is. Na meg pont most olvastam, hogy minél magasabban képzett az ember, annál nagyobb a valószínűsége, hogy később ill kevesebb gyereket vállal...

Sajnos segíteni nem tudok, mert a pontos anyagi helyzetről nem tudunk semmit. Értsd:bevétel, kiadás, mennyire spóroltok(mert lehet hogy már egészségtelen szinten megy), mennyi a hitek összege, mekkora a garzon, lenne e segítség, mennyire biztos a párkapcsolat...mennyi idő lenne egy nagyobb lakás, hány gyereket szeretnétek... Stb.

2019. jan. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
54%

Havi 20e a gyerek? Ha mindenhonnan kapok extra dolgokat akkor. Nem arra kell készülni, hogy mit nem kell venni, hanem ha nem minden klappol akkor mire kell költeni!! És még nem is nézem, hogy mi van ha mondjuk van egy /tartós/betegsége a gyereknek. Mondjuk "csak" annyi h szemüveges...

3 éves a fiam. Oviba pont ingyenes még az étkezés,mivel még nem dolgozom(az iszonyat sok betegeskedés miatt) így egy fizu van. Oke, kijovunk belőle, de...


Vettem pár pulcsit, mert kinőtte ami volt neki. Ez 5000ft. Vettem egy társast, ez 4000ft. Ha fizetnem kellene étkezést, az kb 6-7eft. Nincs semmilyen olyan betegsége, amihez állandó gyógyszer v ilyesmi kellene...se esetleg egy kedvelt sport. De ha csak azt nézem, hogy sokkal több zöldséget, gyümölcsöt veszek, mert van egy fiam. Sőt abba bele se megyek, hogy esetleg több a fűtés, melegvíz felhasználás valakinek, vagy ugye betegség esetén a tp összege is kisebb, mint a fizu... Bőven kijön több mint 20eft,pedig én "minimumon tartom" a gyereket.

2019. jan. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
11%

"Vettem pár pulcsit, mert kinőtte ami volt neki. Ez 5000ft."

Mehettél volna használtruha-boltba is, főleg, ha gyerekholmi kell, amit hipp-hopp kinő. Én a múlt héten vettem magamnak egyszerre két pulcsit. Ez 600,-Ft. Hatszáz!


"Vettem egy társast, ez 4000ft."

Mehettél volna a gyerekkel könyvtárba, ahol ingyen játszhat társasokkal, ez 0,-Ft.


Ésszel kell élni. És akkor belefér a gyerek.

2019. jan. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
85%
Mondom vettem pár pulcsit, konkrétan 8dbot akciósan(vékony, vastag es 2 nagyobb méretet is) , de minek is magyarázkodom. A társas meg nem egy alkalomra szól, hanem évekre. Ésszel kell élni....
2019. jan. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nekem!! belefér a gyerek, és ez tényleg csak egy minimumot költök, nem veszek meg rengeteg játékot, mert felesleges. Látom a környezetemben, hogy az se jó ha sok van. De azért aminek értelmét látom, azt megveszem.. Mondjuk egy társas ;)

Egyébként a turi.. Te hol laksz? Mert pl ahol én, sztem elég drága a turi... Konkrétan újat veszek olcsóbban...

2019. jan. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
0%

"De azért aminek értelmét látom, azt megveszem.. Mondjuk egy társas ;)"

Oké, de akkor ne add elő az egészet úgy, hogy milyen sokba kerül a gyerek. Nyilván vannak kiadások egy gyerek kapcsán is, mint ahogy egy felnőtt kapcsán is vannak, de ennyi.

Kilós turiba kell menni, az olcsó. Budapesti vagyok, itt van sok ilyen is.

2019. jan. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
41%
Ja jó a gyereknek a lyukas cipő, meg a vajas kenyér, bocs az is max RAMA-val. Miért baj, hogy nem a semmire akar szülni? Ha meg beteg lesz, lehet menni koldulni.
2019. jan. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
73%

"Ha meg beteg lesz, lehet menni koldulni."

Csak a nagybetűs kérdést olvastad? Havi 100 ezret félre tudnak tenni. Milliók lennének boldogok, ha ilyen körülmények között élhetnének. A gyerekvállalásra meg kap majd némi támogatást is, azzal is lehet azért kalkulálni. Nem arra kell készülni, hogy halálos beteg lesz a gyerek... Bátorság, optimizmus, és hajrá!

2019. jan. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
53%
Igen MOST havi 100-at tesz félre, de ha szül, akkor nem lesz teljes fizetése, venni kell bútort a gyereknek, orvos (ha nem akar belehalni a szülésbe, akkor magán!!! az meg nem olcsó). ÉS ha párját pont kirúgják?
2019. jan. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!