Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Gyereket szeretnék, de nincs miből és hova.

Figyelt kérdés

Szegény családból származok, több testvérrel, pontosan tudom, hogy mennyire rossz úgy felnőni, hogy minden létező dolgot nélkülözök, amit csak lehetséges. (gyengébbek kedvéért néha étel sem jutott, nem hogy klassz játékok, vagy bármi)


Okosabb vagyok a családomnál, kínkeserves munkával szereztem diplomát, egyetem melletti munkával egy kis pénzt, így sikerült jobb állást találnom. 30 éves vagyok, van egy garzon lakásom, és még mindig van rajta hitel. Fizetem tisztességesen, még 6 év és lejár. Szeretnék én is családot, a párom hasonló körülmények közül jött, mint én, nálam él, spórolunk is, de azért nem egyszerű. Beszéltünk gyerekről, de párom mondta, hogy nem tudnánk hova tenni és sajnos igaza van. Ráadásul ketten így most éppen kifizetünk mindent, és a spórolt pénzünk kb havi 100 ezer forint, ami simán elmenne a gyerekre, de akkor ugye nem lesz kilátás nagyobb lakásra se (így azért van). Ha viszont tovább várunk, amíg összejön a nagyobb lakás, lehet már túl öregek leszünk. És én nem akarok pofára esni, azt is figyelembe vettem, hogy talán párommal bármi történik, mégha most itt is van, lehet később nem lenne, akkor egyedül még annyira se tudnék megfelelően gondoskodni a gyerekről.


Mit tennétek a helyemben?


Mármint tudatosan tudom, hogy nem tudnék megfelelően gondoskodni róla, ahogy szerintem egy gyerek megérdemli, de közben szomorú vagyok, mert szívesen lennék anya.


2019. jan. 30. 13:28
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
53%
Ja mond meg egy súlyos beteg gyerek anyjának, hogy nem hitt benne, hogy egészséges lesz a gyereke... biztos vigasztalja.
2019. jan. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
40%
Nekem ebben a hónapban kellett új szemüveg: 50ezer, igen annyi, mivel állandóan hordom és a lencse max. csiszolással van csinálva, hogy ne új nézzek ki mint egy szódásüveget viselő. Páromnak begyulladt a bölcsességfoga, fogorvos: 30ezer..ja igen, mehetett volna sztk-be pár hónap múlva... Hoppá el is ment 80 ezer.
2019. jan. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
73%
Ha félre tudtok tenni havi 100 ezret, nem értem mi a probléma. Mi is úgy voltunk, hogy még várunk a gyerekkel míg több pénzünk lesz, de igazából már szerettünk volna. Aztán véletlenül sikerült egy gyönyörű kis pasit összehoznunk aki most másfél éves és rájöttem hogy túlaggódtuk a helyzetet, mert időközben is mindent meg lehet oldani és amit a gyerekre kell költeni, azt ráköltjük. Bár ne vártunk volna eddig se... Én 30 évesen szültem.
2019. jan. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
100%

Látszik h Pesten élsz.. el sem tudod képzelni, hogy máshol NINCS olcsó turi...Egyébként ha lenne is, se kapnék magamra ruhát, mivel hatalmas melleim vannak és elég nehéz normális, fiatalos felsőt kapni, korrekt áron. Hatalmas alatt meg ne D, E kosárra gondolj. ;D Igen vannak kiadások felnőttnek is, de pont ezt kellene megérteni.. Az ne legyen már luxus, hogy veszek egy társast a gyereknek. :O Nem kap havonta játékot, egy évben kb 3szor...meg nem is állítom hogy olyan rengeteg pénzbe kerül.. alapesetben. DE nekünk most ortopéd cipő kellene, mar megvarjuk a jóidőt, ugyanis úgy néz ki a gyerek lába is nő... Egy év alatt 3 méretet, és belejön az évszakváltás, hopp oviba is kellene... És ez csak egy cipő...Egyébként mi is meg tudnánk tenni, hogy havonta félrerakok egy 100ast, de akkor elég érdekes lenne az életminőségünk.Pedig mi még nem is élünk nagy lábon :D

Na mindegy.. Nem az a lényeg, hogy mennyit rak félre, hiába mondjátok, hogy bezzeg más.... Hát a dzsungelháború kellős közepén is vannak gyerekek, mégse mondanám, hogy hű de jó nekik... Itt tényleg meg kell nézni több szempontot is, ha valaki gyereket akar vállalni szerintem. Meg az se mindegy, hogy mennyi időt kell várni rá és hány éves a kérdező. Lehet, hogy 23 éves és csak pánikba van, mert a szülők is szekálják hogy mikor lesz gyerek, de az is lehet h 29 éves és már tényleg szeretnének. Na közbe figyelmesen visszaolvastam, h 30 éves és még 6 év a hitelből.... Hát baromi jó kérdés... Mekkora a garzon? Illetve egyedül 1 fizubol fenntarthato hitellel együtt? Hm.. Eladni és nagyobbat venni? Más jobban fizető munka?

2019. jan. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
0%

"venni kell bútort a gyereknek"

Egy kisagyat, amit siman lehet szerezni ismerostol.

2019. febr. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
0%

"Nekem ebben a hónapban kellett új szemüveg: 50ezer... Páromnak begyulladt a bölcsességfoga, fogorvos: 30ezer... Hoppá el is ment 80 ezer."

Ezek nem allando kiadasok.

"ja igen, mehetett volna sztk-be"

Mehetett volna ellenorzesre felevente, akkor talan be se gyulladt volna...

2019. febr. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
63%

46: képzeld járt, de mivel fekvő bölcsességfoga volt, most kezdett el mozogni és bumm ki kellett kapni, hogy ne gyulladjon be. Amúgy meg tudod ki megy sztk-ba, bármilyen orvoshoz.. nem akarunk hónapokat várni.

Amúgy miért kéne sztk-ba járni? Meg csak turiba vásárolni? Meg egy társas LUXUS?? Gondolom ilyeneknek csak a félig megrohadt gyümölcsre futja akciósan.

2019. febr. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
30%

"Mit tennétek a helyemben?"


Felülemelkednék az állati ösztöneimen, és nem terveznék gyereket a csóróság közepén, sz.r körülmények közé.

De lényegtelen, hogy én mit tennék, az a lényeg, amit sajnos te fogsz megtenni: ha te márpedig AKAROD, hogy legyen gyerek, nyilván teherbe is fogsz esni a szegénységed meg a pasid kérése ellenére is. Kérdés, hogy ő mennyire fogja bírni a garzonban egy ordítozó csecsemővel, akit ő nem is akart, úgyhogy kalkuláld bele azt is, hogy idővel lelép, és egyedülálló anyuka leszel.

2019. febr. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy miért kéne sztk-ba járni?"

Nem kell. De az is egy lehetőség, főleg olyankor, amikor épp nehezebb anyagi körülmények között él valaki. Aki megengedheti magának a magándokit, az menjen oda, nincs abban semmi rossz, csak most nem az a téma, hanem az, hogy hogyan lehet kevesebb pénzből is jól kijönni úgy, hogy beleférjen egy gyerek is.


"Meg csak turiba vásárolni?"

Senki se mondta, hogy "csak". De ha anyagi gondok vannak, akkor az is egy lehetőség, és olcsóbb.


"Meg egy társas LUXUS??"

Nem luxus, de nem is elengedhetetlen kelléke a boldog életnek. Különben is, társasa minden gyereknek adódik akkor is, ha nem veszi meg a szülő a legdrágább helyen a legújabbat. A társasozásnak egyébként is az a lényege, hogy leüljön a gyereke mellé a szülő és játsszon vele - vagy a gyerekek egymással. Ha ezt rendszeresen megteszik, akkor a társasjáték már huszadrangú kellék - amit egyébként saját maguk is legyárthatnak maguknak, ami nem csak olcsóbb, hanem önmagában játék. Sőt, saját maguk is kitalálhatnak maguknak társasjátékot, ami még sokkal érdekesebb lehet.

"Gondolom ilyeneknek csak a félig megrohadt gyümölcsre futja akciósan."

Rosszul gondolod. Pont azért futja friss gyümölcsre is, mert nem szórom a pénzt.

2019. febr. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
35%

"Páromnak begyulladt a bölcsességfoga ... fekvő bölcsességfoga volt, most kezdett el mozogni és bumm ki kellett kapni, hogy ne gyulladjon be."

Ja, ha nem is volt begyulladva, akkor nem kellett volna azt írni, hogy begyulladt...

2019. febr. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!