Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van hogy a párom...

Elegem van hogy a párom állandóan elviszi a gyereket a családjához. Miért nem ért meg a párom?

Figyelt kérdés

A helyzet az hogy másfél éves a kislányunk, sem a szülei, sem a testvérei se senki nem jön el hozzánk látogatóba soha, még mikor megszületett akkor sem, amikor volt a születésnapja még egy üzenetben sem köszöntötték fel, viszont a párom állandóan viszi hozzájuk, én pedig úgy gondolom nem érdemlik meg, ha soha nem volt idejük és kedvük eljönni akkor a kislányomnak sem kell őket meglátogatni. Párom ezt nem érti meg, nem érti hogy miért probléma ez nekem, hiába mondom neki akkor csak néz bambán és folytatja tovább. Például tegnap szerettem volna programozni viszont a párom leszervezte hogy mennek a gyerekkel a testvéréhez, ők voltak kB 3 szor nálunk mi is voltunk párszor, és az elmúlt időben csak mi mentünk, ez már számomra teher és rosszul esik. Elmondtam amíg ők nem tesznek a kapcsolattartásért én sem fogok, ráadásul így lőttek a programnak mert egyedül ment, és szerinte az kikapcsolódás lett volna, szerintem meg nem, ráadásul tervben volt hogy a gyereknek veszek egy kabátot, plusz sütizünk, sétálunk egyet. A testvére gyereke meg nem egy barátságos típus, mindenért irigykedik, nyafog ha még fogják a szülei a gyerekemet, engem meg ez inkább frusztrál, mert az enyém nem ilyen típus. Ráadásul nem rég jöttek haza a kórházból mert beteg volt. Szóval aki esetleg járt hasonló cipőben hogy nyitotta fel a párja szemeit, anélkül hogy elhordta volna mindennek a családtagokat.

Hozzá teszem hogy ma is elment a nagynénjéhez, ahol szintén van 4 közösségbe járó gyerek, és most felénk elég nagy vírus terjed, nem örülnék ha beteg lenne a gyerek, igyis elég fárasztó hogy 7 napból 5 napot kettesben vagyunk, beteg gyerekkel meg még rosszabb lenne.


2019. febr. 3. 11:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
51%
Nyafogtál már ezen egyszer, hogy nem üzengettek a gyerekednek, meg nem ugráltak körül. Te vagy a ki a gyerek mögé bújva ünnepeltetné magát.
2019. febr. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
40%
Miért nem mész el te is és tesztek úgy, mint egy VALÓDI CSALÁD?
2019. febr. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
35%
Sokan nem értik itt a kommentelok között hogyan is KÉNE működnie egy családnak, meg az adok-kapoknak. A kérdező párja erőlteti ezt a kapcsolattartast senki más. Senki. Más. A párja szülei nem mennek gyereket i, nem mennek látogatóba, nem érdekli őket se a kérdező se a gyerek. Mert ha legalább a gyerek érdekelné őket akkor mennének, nem érdekelné őket hogy a kérdező otthon van e épp vagy sem. Ez egy eroltetett5kapcsolat, amit egyedül a kérdező párja tart csak fent. Halott ügy. És igaza van a kérdezőnek, az ember előbb utóbb megunja ha csak ő ad, ha csak ő megy. Aki szerint még a kérdező a hülye a jelen felállás szerint, hát azoknak szép egy idilli családi környezete lehet. Ott gondolom megy a tartjuk a kapcsolatot csakazertis mert rokon és mert rokonnal MUSZÁJ tartani a kapcsolatot. Hát nem. Ha valakit nem érdeklek, akkor engem sem fog az illető érdekelni. Ennek oda vissza kellene működnie, nem egyoldalúan.
2019. febr. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a válaszokat, talán más is írta már.


Kérdező!

A párodnak ugyanannyi joga van bárhová vinni a gyereket, mint neked!

Az, hogy az ő rokonai nem érdeklődnek a kisgyerek iránt, nyilván neki is fáj. Talán van oka ennek, talán nincs, ezt nem tudhatjuk.

Viszont párodnak joga van vinni (ha csak nem olyan körülmények vannak ott, amik egészségét, testi épségét veszélyeztetik).

Gondolom te sem kéred a beleegyezését, ha a magad családjához viszed.

Ebből a szempontból pedig teljesen irreleváns, hogy "megérdemlik-e", hogy lássák a gyerekedet, tehát, hogy ők mit tesznek vagy nem tesznek a kapcsolatért.

2019. febr. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Kiegészítés:


Azt tényleg nem várhatja el a párod, hogy te is menjél, de azt igen, hogy ne akadályozd, ha ő vinni szeretné.

Ha a rokonnál beteg (vagy betegségből frissen gyógyult) gyerek van, akkor érdemes ezzel érvelni, ill. javasolni, hogy menjen, de ne most, hanem mondjuk egy hét múlva. Hiszti nélkül, higgadtan.

2019. febr. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező pörgött már itt egy sort, akkor az volt a kínja hogy miért nem udvarolják ŐT körbe mert a gyerekének szülinapja van, meg miért nem írtak rá az akkor egy éves gyerekre... És még csak véletlenül se az izgatta igazából hogy a fércbúkon lehessen játszani az eszét, hogy mennyien gratulálnak. Hát nem csodálom hogy a férje családja nem kíváncsi a nőre.
2019. febr. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!