Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet megoldani az...

Hogy lehet megoldani az alábbi, étkezés miatti problémákat?

Figyelt kérdés

Szóval én egyetemista vagyok, de most vizsgaidőszak van, így itthon vagyok.

Az a probléma (egyik része), hogy vagy napokig ugyanazt kell ennem, és anyám nekem rinyál, hogy romlik ránk a kaja, vagy nincs mit enni itthon.

Konkrétan 2-3 napig (reggelin kívül) ugyanazt a főtt ételt eszem sokszor, mert megfőzi, és rajtam kívül senki sem eszik belőle kb. Apám hülyesége, hogy alig eszik, vagy bezabál mindenféle hideg élelmet fél liter tejjel, és kész, nem zavarja, hogy ott van a főtt kaja, képes napokig kb napi 1x enni mindenféle hideg ételt. A testvérem és a pasija sokat dolgoznak és nincsenek itthon, így az ebédet máshogy oldják meg (nem visznek itthonról, mert "elfelejtenek"), vacsorára pedig sokszor vesznek valahonnan kaját/rendelnek, mert "annyira megkívánták". Tehát áll a hűtőben a kaja, és nekem kell ugyanazt ennem napokig, és így is marad egy adag, ami megy a kutyának, mert 4-5 étkezés után már nem bírom ugyanazt megenni, és anyám nekem panaszkodik, hogy ott a kaja a hűtőben, dobjuk ki, romlik ránk, aztán alig főz emiatt.

Másik lehetőség pedig az, hogy bezabálnak mindent, és nekem nem marad étel, a hűtő pedig üres, de nem is szólnak, hogy ez elfogyott, venni kellene. Se egy vajkrém, se egy sonka, hogy legalább egy szendvicset tudjak csinálni, a fagyasztóben semmi mirelit kaja nincsen, amit csak bedobok a sütőbe, csak nyers húsok, zöldségek, de ezt most ezért ne csináljam meg, amaz pedig a hétvégére ezért és ezért van. Ilyenkor mehetek el a boltba, ami egy órát vesz el tőlem sajnos, hogy legyen mit ennem. Ez szokott reggelire is előfordulni, hogy késő éjjel bezabálja apám/tesóm a hideg élelmet, felkelek, és akkor derül ki, hogy nincs semmi, így csak reggel derül ki az egész. Venni persze egyikőjük sem megy el a boltba, így megint megy el egy órám azzal, hogy mehetek bevásárolni.


Egyszerűen kiidegelnek ezzel. Vagy napokig ugyanazt eszem, vagy nincs mit ennem. Amikor az egyetem városában vagyok, ilyen sosem fordul elő, mindig van mit ennem, hiszen úgy vásárolok/főzök magamra, tudom, hogy mikor van időm boltba menni, olyankor úgy vásárolok, hogy minden legyen.

De itthon ugye nincs így, és nem igazán engedhetem meg magamnak azt a luxust, hogy 1 órát vásárolgassak miattuk hetente többször, mikor egy szigorlat vár rám 2 hét múlva.

Ha nem jövök haza, akkor meg megy a rinya, hogy mért nem vagyok itthon, olyan keveset vagyok itthon, jöjjek haza, mennyire hiányzok. De hazajövök, és ez van.


Mi az istent csináljak? Annyira elegem van. Vagy mindig éhes vagyok, vagy nonstop ugyanazt eszem, nekem rinyál anyám a kaja kidobása miatt, másnak nem mondja, tesóméknak is csak viccesen szólja meg, hogy miért kell megint éttermi kaját enni, apámnak nem mond semmit.

Mit tegyek? Már azon gondolkodom, hogy nem érdekel mit mondanak, nem fogok hazajönni, max havi 1 hétvégére.



2019. febr. 4. 13:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
95%
NAgyon egyszeü megoldás, a fölösleges kajár fagyaszd le adagokban, akkor nincs ott és nem kell napokig ugyanazt enned, másrészt meg ha nem hagynak neked, akkor csak elöveszel valamit és máris tudsz enni.
2019. febr. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
95%
A fagyasztó jó ötlet és haza felé vásároj be valami tartós kaját, néha főz anyád helyet
2019. febr. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
28%
Megszakad a szívem. Az is baj, ha van főtt kaja, az is, ha nincs. Hát főzz magadnak.
2019. febr. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
75%

Magadra főzz, a kajádat meg lakatold le sima vagy bőröndre való lakattal (dm-es kicsi/nagy vászozsákot kilyukasztod vagy fogsz egy párnahuzatot, beleteszed a kajád, rá a zár). Ha nem akarod hogy tudják akkor akár egy kissebb hűtőládát is vehetsz csak az drádább.

Ha így is megeszik a kajàd akkor többet nem mész át. A hisztivel meg ne foglalkozz - mikor azt mondják "lehet újat főzni" akkor javasold hogy főzzön magának, vagy azt mondd nekik ezt: "Én azt akarom megenni ami a fazékban van, nem azt amit MAJD egyszer esetleg főzöl. Mert nekem nincs kedvem újat főzni." .

2019. febr. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
57%

Hol a francban laksz ahol 1 óra elmenni a boltba???

Én Borsodban egy ezer fős településen de 3 bolt van... 5 perc. Nagyobb településeken lépni se lehet a kis garázsboltoktól.


Mondd meg anyukádnak, hogy ezentúl az étkezésedről te gondoskodsz. De ez legyen is így.

2019. febr. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
84%

A fagyasztó egyébként kiváló ötlet. A maradékot a fagyazstóba kell tenni adagokban lehetőleg, és másfajtát főzni másnap. Ha megint van maradék, akkor azt is lefagyasztani, és az előzőt meg elővenni a következő napon. Máris nagyobb a változatosság, és anyukádnak sem kell a végén minden nap főznie. Ez arra is megoldás, ha más napon meg mindent megesznek a többiek, akkor is van vésztartalék a fagyasztóban.


Amúgy..... ha ennyire érzéketlenek, egymás iránt közömbösek a családtagjaid, akkor EMIATT nem mennék túl gyakran haza. Ahogy előttem is írták, ami a kaja körül megy nálatok, az csak tünet. Nem hiszem, hogy ha a kaja probléma megoldódna, akkor máris fantasztikusan éreznéd magad otthon, mert ilyen emberek között nemigen lehet.

2019. febr. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
83%

Apadat, anyadat tesoeekat megvaltoztatni nem tudod.

Viszont itt egy otlet:

Nem tudom anyud miket foz, de esetleg mondd meg neki mit fozzon es oylanokat mondj, ami lefagyaszthato.

Nehany pelda: lencsefozelek fagyaszthato, husleves fagyaszthato, csirkepaprikas fagyaszthato, porkolt, bolonyai is.meg a rakott dolgok is.

Kerd csinaljon ezekbol ebedet. Mivel nem kepes kisebb adagot fozni csak arra figyelj ne keverje ossze pl a prokoltet mind korettel vagy a bolonyait tesztaval. Hanem elotte szedj ki kisebb dobozokba (margarinos vagy barmi ami etelhordos) es azokat a kisebb adagokat vagd be a fagyasztoba. Utana 4-5 na helyett csak 2-3 napig kell ugyanazt enned, ha elfogy anyud ujra fozz, abbol is tegyel be a fagyoba. Utana meg ha olyanod van barmikor el9kaphatsz egy kis adagot a fagyasztobol amihez tesztat 10 rizst 12 perc alatt tudsz kesziteni vagy csak kiengeded felmelegited a levest akarmit. Es egyreszt nem gond, ha anyad nem fozott, es ha 2 napja eszed ugyanazt akkor a maradekot beteszed a fagyasztoba es helyette eloveszed a kprabban lefagyasztott mast es valtozatosabban eszel.

Anyukaddal ettol fuggetlenul megbeszelheted, hogy a csaladban te vagy az egyetlen aki napokig kepes ugyanazt enni, de eleged van hogy csak neked panaszkodik.

2019. febr. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
32%
ma 16:09-es: gyakorlatilag minde étel fagyasztható, a titok csak abban van, hogy lassan kell felolvasztani és utána forrósítani fel - akkor nincs, ami ne lenne jó, néhány egész kevés kivételtöl eltekinve,ami csak egész frissen készítve finom, de olyat garantáltan nem föz senki több napra!
2019. febr. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
51%

A kommentek elolvasása után egyre erősebben arra hajlok, hogy nem kéne vizsgaidőszakban otthon lenned, úgy látom nem fontos a családodnak, hogy jó eredményt érj el. Nem segítenek, hanem hátráltatnak a tanulásban. Ilyen állapotok mellett nem tudod beosztani az idődet, a sok bosszankodás pedig elveszi az energiádat, elvonja a figyelmedet a tanulástól.

Szóval én a helyedben fognám a motyómat, és visszamennék oda, ahol magam tervezhetem az időbeosztasomat, és arra koncentrálhatok ami nekem fontos. Majd a vizsgák után lazításként eltöltenék pár napot otthon.

2019. febr. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!