Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha úgy érzem, már...

Mit tegyek, ha úgy érzem, már nem áll biztos lábakon a kapcsolatom?

Figyelt kérdés

Másfél éve vagyok együtt a párommal. A kapcsolatunk második hónapjától együtt is élünk, én költöztem hozzájuk. Anyósommal, apósommal, és a sógornőmmel osztozunk egy háromszobás házon.

Nem tudom, hogy a kapcsolatunk mikor ingott meg. Körülbelül augusztusban történhetett, bár néhányszor korábban is voltak köztünk veszekedések a párommal, legtöbb esetben azért, mert a volt barátnőjéhez hasonlított, aki egy bárcás, többször megalázta, és megcsalta a páromat a kapcsolatuk alatt. Én egy házias, türelmes, de törekvő lány vagyok, céljaim vannak az életben, amit a párom nem mondhat el magáról. A kapcsolatunk másfél éve alatt összesen 1 hónapot dolgozott. Előtte, és utána is egyetlen dolog érdekli, mégpedig a számítógép. Velem sosem beszélget, inkább a haverjaival szokott mikrofonon, vagy telefonon, miközben játszanak a gépen. Gyakorlatilag sehová nem járunk együtt, még boltba sem. Semmivel, és senkivel nem törődik, főként velem nem. Egy kezemen meg tudnám számolni, hányszor kérdezte meg, milyen napom volt a munkahelyemen. A fizetésemből nem kell lakbért, vagy rezsit fizetnünk, anyósomék szinte megtiltották. Mégsincs soha pénzem, mert gyakran a hétvégi ebédekhez én vásárolok be, illetve a párom minden dolgát ezen felül én állom.(ruha, nasi, mindennap kóla, elektronikus cuccok, stb) Havi 112 ezret keresek, heti 40 órát dolgozom (4 napot), TB-m nincs, mert nem vagyok bejelentve, egy-két hónapon belül tervezek váltani, de nem vagyok biztos benne, hogy ezen a környéken maradnék.

Most előállt egy helyzet, amelybe nem szeretnék komolyan belebonyolódni. Mint olvastátok, picit gyerekes a párom 25 éves kora ellenére, nem dolgozik, csak teng-leng. Most felvehetnénk egy hitelt, amiből meg tudnánk venni a szomszéd házat. Havi 43 ezer forint kb. a törlesztőrészlet. Végre lehetne saját konyhám, egy fészkünk, ahová akár gyermeket is vállalhatnánk (amit ő egyáltalán nem szeretne, abszolút elzárkózik ettől), eljegyezhetnénk egymást, stb. (a jegygyűrű megvan, úgy tudom. Mégsem látok esélyt rá, hogy valaha is odaadná, mi több, nem vagyok benne biztos, hogy elfogadnám, ha odaadná)

Nem tudom, mit tegyek. Após-anyós örül, hogy ilyen lehetőségünk adódna. Én csak menekülni szeretnék, hiába szeretem a párom, úgy érzem, ő nem gondolja velem komolyan, mert akkor legalább dolgozni elmenne. Nem szeretném egész hátralévő életemben eltartani, és ráadásul gyakorlatilag ugye semmibe vesz. Mit tegyek? Hogy mondjam meg, hogy képtelen vagyok belevágni vele egy olyan dologba, egy adósságba, amiből leghamarabb 15 év múlva szabadulhatok?


25/L



2019. febr. 6. 15:03
1 2 3 4 5
 11/45 anonymousreview60 ***** válasza:
98%

Te dolgozol. Ő nem. Te gyereket akarsz. Ő nem. (25 éves pasitól ilyent kérdezni korai.) Te nem tudsz venni dolgokat. Ő mégis kap tőled.

"a jegygyűrű megvan, úgy tudom" Úgy tudóó-oód? Most akkor megvan, vagy nincs?. "Mégsem látok" Én sem.


Egy kérdés van csak: Miért vagy még vele együtt? Annyira csak nem dug jól. De ha mégis, a szavaid alapján ez nem ellentételezi az éretlenségéből eredő nyűgöt.

2019. febr. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog megváltozni, te is tudod, hogy délibábot kergetsz. Kapj már az agyadhoz basszus és szakíts vele, de azonnal! Vagy mégis meddig akarod még elvenni magadtól a boldogságra való lehetőságet, meddig akarsz még szenvedni ebben a kilátástalan szartengerben? Meddig akarsz még lábtörlőként élni egy olyan ember mellett, aki nem tisztel és nem szeret? Mi az a pont, ahol még te is besokallsz?
2019. febr. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:
Már volt ősszel, amikor besokalltam, de elsimítottuk az ügyet. Körülbelül két hétig tartott a "Nagy Változás", aztán annyiban maradt. Mindegyik, úgy néz ki, el kell majd viselnem, hogy utálni fog az egész családja, de milliós adósságot nem vehetünk a nyakunkba biztos anyagi, és párkapcsolati háttér nélkül. Talán sikerül majd elmagyarázni nekik úgy, hogy meg is értsék. Legalábbis remélem.
2019. febr. 6. 15:28
 14/45 A kérdező kommentje:
Pár hete még én is örültem, hogy esetleg lehet egy közös házunk, de még jó, hogy időben észbe kaptam. Kicsit nehezebb lenne lépnem, ha már megvettük volna azt a házat.
2019. febr. 6. 15:29
 15/45 anonim ***** válasza:
100%

Túl sok mindent tűrsz, de lássuk a tényeket:


1. Ingyenélő

2. Kihasznál

3. Nincs rád tekintettel

4. A játék az élete

5. Nincsenek tervei

6. Minősithetetlen hangnemben beszél veled.

7. Ahogy irtad, már nem az ami volt.


Mi a kérdés?? Van hová menned? Ne is magyarázkodj, csak pakold össze a holmid és tipli. Ez palimadár nem érdemel semmmit.

2019. febr. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
99%
MIVAN:D Nem hiszem el, hogy van ennyire sötét nő, komolyan. Mert Kérdező, ha te már másfél éve elviselsz egy ilyen tuskó, lusta embert, te sem vagy jobb nála... Lehet, hogy te dolgozol, meg "törekszel", de mégis elb..szog rá a pénzedet, és eltűröd, hogy semmibe vegyen. Ezt a kapcsolatot már régen megette a fene. De te ezt nem látod, hiszen még mindig kapálózol, hogy gyerek, eljegyzés, meg hitel... Szerinted azt a hitelt ki fizetné?! Ki tartaná el a gyereket? Majd a tunya barátod? Akinek az is luxus, hogy a napod felől érdeklődjön? Ez komoly?!
2019. febr. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
100%

" milliós adósságot nem vehetünk a nyakunkba "


Nem a nyakaTOKba, hanem a TE nayakadba.


A helyedben nem magyarázkjodnék, hanem csomagolnék és közölném, hogy elmentem.

2019. febr. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondja, hogy takarodj, te meg ott maradsz? Ennél jobban meg se tudod alázni magad.

Haragudni fog a családja? Ki nem férj a telibe??? Persze, hogy haragudni fognak, mert már kitalálták, hogy te kifizeted a hitelt, a ház meg a pici fiúké lesz. Nem elég, hogy eltartod?

Egyébként előre szólok, hogy meg fognak fenyegetni, hogy vagy felveszed a hitelt a házra, vagy kitesznek az utcára. Mekkora összegben fogadjunk?

2019. febr. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkozz már egy kicsit légy szíves!

Nincs rád tekintettel. Mi az, hogy nem hagy aludni? Szerinted társ az ilyen?

Meg azt mondja, el lehet takarodni? Hogy beszél veled, tisztel szerinted egy cseppet is?

A lényeg, hogy nem egy a célotok. Nem egy irányba tartottok. Te mást vársz az élettől, ő is mást vár.

Az előttem hozzászólók is leírták. Egyet értek velük.


Vagy akarsz egy koloncot a nyakadba? Te húznád az igát, ő pedig röhögne, hogy könnyű élete van melletted. Vagy pár év múlva lelépne, és felezhetnétek a házat, amit lényegében te fizetnél ki. Ezt akarod? Ha igen, maradj vele.

Ellenkező esetben lépj le, és örülj, hogy különösebb kötelék nincs köztetek, úgy értem, se hitel, se gyerek, így könnyen le tudsz lépni, és szerintem egyedül is többre vinnéd. De adj esélyt magadnak, hogy találsz egy normális TÁRSAT!

2019. febr. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
100%

Ott fogott el a sír-áshatnék amikor írtad a gyerekvállalást. Legyen már eszed jézusom. Anyósék persze, hogy örülnek, a léhűtő elköltözik és teljesen te finanszírozod a baromságait majd. Hát nem fantasztikus?

S ne gondold, hogy úgy beszélek, mint akinek fogalma sincs a dokgokról. Párom is introvertált tipus. Imád gépezni és online társalogni a haverjaival. Nem dolgozott mikor megismerkedtünk. És 6 hónapig volt munkanélküli. A különbség a te párod és az enyém között az a hozzáállás a helyzethez. Mert míg a helyzet lehet mindentől függetlenül rossz, a párod hozzáállása egy tulajdonság amivel neked együtt kell majd élni. Kérlek ne szülj gyereket egy ilyen embernek...

2019. febr. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!